Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 71584-2023
Rumänien-Miercurea Ciuc: Medizinische Geräte
2023/S 025-071584
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Achizitie ”Aparate si echipamente medicale 1”
Referenznummer der Bekanntmachung: I-01/4245305/2022; I-02/4245305/2022; I-05/4245305/2022;
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33100000 Medizinische Geräte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Pentru asigurarea activității de bază, autoritatea contractanta intentioneaza achizitionarea diferitelor echipamente medicale in conformitate cu prevederile din Caietul de Sarcini.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelr cf. OUG 107/2017.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este 14 zile.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Artropompa
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
33141700 Orthopädische Ausstattung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Achiziționare Artropompa - in conformitate cu prevederile Caietului de sarcini.
Valoarea estimativa este 33613,45 Ron la care se va solicita 1% GP - 336,13 Ron
Turn laparoscopie
Los-Nr.: 7
33168000 Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie
Achiziționare Turn laparoscopie - in conformitate cu prevederile Caietului de sarcini.
Valoarea estimativa este 971428,57 Ron la care se va solicita 1% GP - 9714,29 Ron
Obiectiv compatibil cu Microscopul Nikon E200 (existent in dotare)
Los-Nr.: 2
38519200 Mikroskopobjektive
Achiziționare Obiectiv compatibil cu Microscopul Nikon E200 (existent in dotare) - in conformitate cu prevederile Caietului de sarcini.
Valoarea estimativa este 3865,55 Ron la care se va solicita 1% GP - 38,66 Ron
Aparat Hypo/Hypertermie si paturi pentru incalzit pacientul cu apa si consumabile necesare pentru punerea in functie
Los-Nr.: 3
33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Achiziționare Aparat Hypo/Hypertermie si paturi pentru incalzit pacientul cu apa si consumabile necesare pentru punerea in functie - in conformitate cu prevederile Caietului de sarcini.
Valoarea estimativa este 103361,34 Ron la care se va solicita 1% GP - 1033,61 Ron
Dispozitiv medical pentru dezghetarea si incalzirea preparatelor din sange
Los-Nr.: 1
33186200 Wärmebad für Blut und Flüssigkeiten
Achiziționare Dispozitiv medical pentru dezghetarea si incalzirea preparatelor din sange - in conformitate cu prevederile Caietului de sarcini.
Valoarea estimativa este 36134,45 Ron la care se va solicita 1% GP - 361,34 Ron
Sistem ECT
Los-Nr.: 4
Achiziționare Sistem ECT - in conformitate cu prevederile Caietului de sarcini.
Valoarea estimativa este 310084,03 Ron la care se va solicita 1% GP - 3100,84 Ron
Ecocardiograf pentru aplicatii coronariene, pediatrice, cord fetal, sistem vascular periferic, imagistica cardiaca transesofagiana 2D si 4D
Los-Nr.: 5
33112340 Echokardiografen
Achiziționare Ecocardiograf pentru aplicatii coronariene, pediatrice, cord fetal, sistem vascular periferic, imagistica cardiaca transesofagiana 2D si 4D- in conformitate cu prevederile Caietului de sarcini.
Valoarea estimativa este 500000,00 Ron la care se va solicita 1% GP - 5000,00 Ron