Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Bauleistung - 71586-2023
Rumänien-Voluntari: Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
2023/S 025-071586
Berichtigung
Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Bauauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
GR-CL R05 ALIMENTARE CU APA ȘI CANALIZARE ÎN BULBUCATA, BANEASA, BUTURUGENI, HERASTI, STANESTI, IEPURESTI, LETCA NOUA, TOPORU SI RASUCENI” – 3 LOTURI
Referenznummer der Bekanntmachung: 00
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
LOTUL 1 - ALIMENTARE CU APA SI CANALIZARE IN UAT HERASTI SI BANEASA
Lotul 1 are in componenta lucrari de alimentare cu apa si canalizare aferente UAT HERASTI SI BANEASA:
UAT HERASTI
Extindere rețea de distribuție apa;
Extindere rețea de canalizare menajera;
Stații de pompare apa uzata (extindere) ;
Conducta de refulare apa uzata;
UAT BANEASA
Stații de pompare apa uzata (extindere);
Conducta de refulare apa uzata,
LOTUL 2 - ALIMENTARE CU APA SI CANALIZARE IN UAT BULBUCATA, IEPURESTI SI LETCA NOUA
Lotul 2 de lucrari are in componenta lucrari de alimentare cu apa si canalizare aferente UAT-urilor BULBUCATA, IEPURESTI SI LETCA NOUA astfel:
UAT BULBUCATA
Aducțiune apa tratata GA Bulbucata – GA Teisori;
Reabilitarea reţelei de alimentare cu apa - distributie Bulbucata;
Extindere reţelei de alimentare cu apa - distribuție Bulbucata;
UAT IEPURESTI
Conducta aducțiune apa tratata Bulbucata - Iepuresti - Gorneni;
UAT LETCA NOUA
Conducta aducțiune apa tratata GA Bulbucata- GA Letca Veche –retea de distributie Letca Noua:
LOTUL 3 - ALIMENTARE CU APA SI CANALIZARE IN UAT STANESTI, TOPORU, RASUCENI SI BUTURUGENI
UAT STANESTI
Extindere conductă de Aducțiune Stanesti;
Statie de pompare pe conducta de aductiune;
Extindere rețea de distribuție;
UAT TOPORU
Reabilitare rețea de distribuție;
UAT RASUCENI
Extindere conductă de Aductiune GA Toporu – GA Rasuceni;
UAT BUTURUGENI
Reabilitare retea de distributie;
Stație de transfer apa uzata (extindere);
Conducta de transfer apa uzata;
Durata Contractului prevazuta la Sectiunea II.3 este de 1945 zile din care 850 zile pentru Executie Lucrari si 1095 zile Perioada de Garantie (de remediere a defectelor).
Valoarea estimata a Contractului sectorial de lucrari este de 171,527,183.29 lei (fara TVA si fara diverse si neprevazute). Valoarea estimata a contractului include Sume pProvizionate in vloare totala de 1,151,944.03 lei.
Valoarea estimata fara diverse si neprevazute pentru LOT 1 este de 76,980,616.31 Lei fara TVA. Valoarea estimata a contractului include Sume Provizionate in valoare totala de 652,403.95 lei, pentru racordarea obiectivelor la reteaua nationala de electricitate.
Valoarea estimata fara diverse si neprevazute pentru LOT 2 este de 18,301,252.53 Lei fara TVA. Valoarea estimata a contractului include Sume Provizionate in valoare totala de 86, 007.61 lei, pentru racordarea obiectivelor la reteaua nationala de electricitate.
Valoarea estimata fara diverse si neprevazute pentru LOT 3 este de 76,245,314.45 Lei fara TVA. Valoarea estimata a contractului include Sume Provizionate in valoare totala de 413, 532.47 lei, pentru racordarea obiectivelor la reteaua nationala de electricitate.
Lucrarile se refera la:
a) Lucrari de constructie
b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice
c) Testare si punere in functiune
d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Notificare a Defectelor, atunci cand este necesar
e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor de 36 luni, respectiv 1095 zile
f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului