Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 71627-2023
Griechenland-Athen: Elektrische Lampen und Leuchten
2023/S 025-071627
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ∆ΗΜΟΣΙΟΣ ∆ΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΥΙΟΘΕΤΗΣΗ ΈΞΥΠΝΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΗΣ ΟΔΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΣΚΟΠΕΛΟΥ»
Referenznummer der Bekanntmachung: 308/31-1-2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
31500000 Elektrische Lampen und Leuchten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι προμήθεια και τοποθέτηση εξοπλισμού διαβάσεων και συστημάτων αναχαίτησης οχημάτων, εξοπλισμού φωτιστικών σωμάτων και βραχιόνων για τη βελτίωση του οδοφωτισμού του υφιστάμενου δικτύου, στοχεύοντας στην ισορροπημένη εναρμόνιση των προτεινόμενων υποδομών με τις υφιστάμενες, δημιουργώντας κατά το δυνατόν ολοκληρωμένες παρεμβάσεις και όχι αποσπασματικές και ημιτελείς ενέργειες. Η συγκεκριμένη προμήθεια εξοπλισμού και η υιοθέτηση έξυπνων τεχνολογιών θα αποδώσει τόσο στην οδική ασφάλεια όσο και στη βελτίωση του αισθήματος ασφάλειας των πολιτών και επισκεπτών του νησιού
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 2 257 966.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Τα προς προμήθεια είδη σύμφωνα με τους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 31500000-1 «Φωτιστικός εξοπλισμός και ηλεκτρικοί λαμπτήρες» και 34922100-7 «Υλικά σήμανσης οδών»,
Προσφορές υποβάλλονται για το σύνολο των προμηθευομένων ειδών και για τα δύο προαναφερόμενα τμήματα.
Η εν λόγω πράξη περιλαμβάνει πληθώρα τεχνολογιών, εξειδικευμένο ηλεκτρονικό εξοπλισμό και εργασίες εγκατάστασης, θέσης σε λειτουργία, δοκιμαστικής λειτουργίας και προληπτικής συντήρησης. Το παραδοτέο της σύμβασης είναι ένα ολοκληρωμένο σύστημα ελέγχου ηλεκτροφωτισμού το οποίο δε δύναται να υποδιαιρεθεί σε διακριτά τμήματα, καθώς το σύνολο του εξοπλισμού, των χρησιμοποιούμενων τεχνολογιών και των λογισμικών συνεργάζονται σε πολλά επίπεδα με αποτέλεσμα η εγκεκριμένη πράξη να μπορεί να δημοπρατηθεί αποκλειστικά και μόνο σαν ενιαία πράξη με το κλειδί στο χέρι (turn key solution).
Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 2.799.877,84€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (προϋπολογισμός χωρίς ΦΠΑ: 2.257.966,00€ – ΦΠΑ : 541.911,84€
Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται σε 12 μήνες από την ημερομηνία υπογραφής της.
Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει της βέλτιστης σχέσης ποιότητας τιμής