Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Bauleistung - 71663-2023
Finnland-Hämeenlinna: Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
2023/S 025-071663
Regelmäßige nichtverbindliche Bekanntmachung – Sektoren
Diese Bekanntmachung ist nur eine regelmäßige nichtverbindliche Bekanntmachung
Bauauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Kutsu markkinavuoropuheluun: Luukkaankadun tuloviemärin saneeraus, KU
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Tämä ilmoitus liittyy tilaajan myöhemmin mahdollisesti käynnistämään urakkahankintaan "Luukkaankadun tuloviemärin saneeraus, KU".
"Luukkaankadun tuloviemärin saaneeraus, KU" käsittää Hämeenlinnan Kantolan kaupunginosassa sijaitsevien Luukkaankadun, Puusepänkadun ja yksityisten kiinteistöjen alueen vesihuollon vesijohtojen ja viemäreiden saneeraustyöt sekä uusien huleveden tonttiliittymien rakentamistyöt. Rakennettavaa linjaa on kaikkiaan n. 700 metriä, joka sisältää muun muassa 900 mm jäteveden viettoviemärin rakentamista n. 500 metrin matkalle ponttituetussa kaivannossa.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Tämä ilmoitus on kutsu markkinavuoropuheluun. Tällä ilmoituksella ei lyhennetä myöhemmien mahdollisesti käynnistettävän hankintamenettelyn määräaikoja, eikä osallistuminen markkinavuoropuheluun ole edellytys hankintaan osallistumiselle.
Markkinavuoropuhelu ei sido siihen osallistuvia osapuolia eikä osallistumisesta makseta korvauksia.
Markkinavuoropuhelun tarkoituksena on tiedottaa ja pyytää palautetta markkinatoimijoilta keväällä käynnistettävästä hankintamenettelystä, hankinnan sisällöstä sekä hankintaan liittyvistä reunaehdoista ja erityispiirteistä.
Markkinavuoropuhelu toteutetaan järjestämällä hankkeesta kiinnostuneille tarjoajille suunnattu 1) MARKKINAINFOTILAISUUS sekä tämän jälkeen 2) SÄHKÖINEN KYSELY.
1) MARKKINAINFOTILAISUUS järjestetään 9.2.2023, klo 13:00-14:00. Tilaisuus järjestetään Microsoft Teamsin välityksellä. Tilaisuuden esitysmateriaalit toimitetaan kaikille tilaisuuteen ilmoittautuneille sekä materiaaleja erikseen pyytäneille tilaisuuden jälkeen.
2) SÄHKÖINEN KYSELY järjestetään markkinainfotilaisuuden jälkeen, alustavasti 13.2.2023 – 24.2.2023. Kyselyn tarkoituksena on saada palautetta mm. urakan sisällöstä ja aikataulusta sekä hankintamenettelystä. Tarkemmat ohjeet kyselyyn vastaamiseksi toimitetaan kaikille markkinainfotilaisuuteen ilmoittautuneille sekä muille kiinnostuneille markkinavuoropuhelun edetessä.
Markkinainfotilaisuudesta kiinnostuneita palveluntuottajia pyydetään ilmoittautumaan viimeistään 7.2.2023. Ilmoittautumiset tehdään sähköpostitse osoitteeseen info@proviko.fi.
Ilmoittautuneille toimitetaan vastauksena linkki markkinainfotilaisuuteen osallistumista varten.
Markkinainfotilaisuuden esitysmateriaalin sekä linkin sähköisen kyselyn vastauslomakkeeseen voi kuitenkin pyytää kyselyn aukiolon puitteissa.