Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord-cadru de servicii pe 4 loturi ” Întreţinere curentă pe timp de iarnă a drumurilor judeţene (noiembrie 2019 - martie 2023)”
Referenznummer der Bekanntmachung: 3/2019
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90620000 Schneeräumung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord-cadru de servicii pe 4 loturi ”INTRETINERE CURENTA PE TIMP DE IARNA A DRUMURILOR JUDETENE (noiembrie 2019 - martie 2023)”, constand in urmatoarele categorii de servicii:
1. Imprastiere manuala material antiderapant din gramezi (cuprinde procurarea materialului derapant, transportul si depozitarea in gramezi si imprastierea acestuia pe sectoarele de drum periculoase);
2. Imprastiere mecanizata material antiderapant (cuprinde procurarea materialului antiderapant, incarcarea din depozit si imprastierea mecanizata a acestuia);
3. Imprastiere mecanizata sare (cuprinde procurarea materialului (sare), incarcarea din depozit si imprastierea mecanizata a acestuia);
4. Curatare mecanizata a zapezii cu autofreza;
5. Curatare mecanizata a zapezii cu alte utilaje (autogreder, greder semipurtat, autocamion cu lama, buldoexcavator, etc.);
6. Curatare manuala a zapezii (cuprinde curatarea manuala in zonele in care nu se poate actiona mecanizat - poduri, podete, pasaje, treceri la nivel, etc. - si asigurarea scurgerii apelor prin realizarea de nise in cordoanele de zapada);
7. Panouri parazapezi (cuprinde montarea de panouri parazapezi pe sectoarele de drum care se vor apara prin acest mod la inceputul fiecarui sezon de iarna (luna noiembrie) si demontarea acestora la finele fiecarui sezon de iarna (luna martie));
8. Asteptare (cuprinde costul activitatilor pregatitoare desfasurate de catre operator in perioadele in care nu desfasoara activitati operative de interventie, precum si patrularea in vederea culegerii informatiilor privind starea drumurilor).
Solicitarile de clarificari se vor adresa pana in a 19-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari transmise in termen in mod clar si complet in a 11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)90620000 Schneeräumung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Lista drumurilor cuprinse în lot se regaseşte în Anexa 1.4 la Caietul de sarcini
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 933.963,76 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
LOTUL I (ZONA CAREI - TĂŞNAD)
Los-Nr.: 1
Lista drumurilor cuprinse în lot se regaseşte în Anexa 1.1 la Caietul de sarcini
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 929.437,41 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
Lista drumurilor cuprinse în lot se regaseşte în Anexa 1.2 la Caietul de sarcini
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 746.686,52 lei
LOTUL III (ZONA SATU MARE)
Los-Nr.: 3
Lista drumurilor cuprinse în lot se regaseşte în Anexa 1.3 la Caietul de sarcini
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 927.274,21 lei