Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 71723-2023
Polen-Legnica: Dienstleistungen für medizinische Abfälle
2023/S 025-071723
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
PRZETARG NIEOGRANICZONY NA USŁUGĘ ODBIORU, TRANSPORTU I UNIESZKODLIWIANIA ODPADÓW MEDYCZNYCH
Referenznummer der Bekanntmachung: WSZSL/FZ-08/23
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90524000 Dienstleistungen für medizinische Abfälle
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi odbioru, transportu i utylizacji wytwarzanych w wyniku prowadzonej przez Zamawiającego działalności odpadów medycznych o kodach: 180102*,180103*, 180106*,180108*, 180109 (zgodnie z katalogiem odpadów określonym w rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. o łącznej ilości ok. 242,2 tony.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
90524400 Einsammlung, Transport und Beseitigung von Krankenhausabfällen
90524200 Beseitigung von Krankenhausabfällen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Informacje o odbiorze odpadów :
1) Z siedziby Zamawiającego w Legnicy 59-220 Legnica, ul. Iwaszkiewicza 5:
a) odpady o kodach: 180102* i 180103* odbierane będą w każdy poniedziałek, środę i piątek w godzinach pomiędzy 8.00, a 14.00. W przypadku, gdy poniedziałek, środa lub piątek przypadną w dniu ustawowo wolnym od pracy odbiór odpadów musi zostać dokonany nie później niż pierwszego dnia roboczego po nim następującego,
b) odpady o kodach: 180106*,180108* odbierane będą nie rzadziej niż raz w tygodniu, w godzinach pomiędzy 8.00, a 14.00 .
c) odpady o kodzie 180109 odbierane będą sporadycznie, w konkretnym dniu wskazanym przez zamawiającego po uzgodnieniu z Wykonawcą.
2) Z Poradni Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, 59-225 Chojnów, ul. Kazimierza Wielkiego 1 - odpady o kodzie 18 01 03* odbierane będą co najmniej raz w tygodniu.
2. Wykonawca jako transportujący i przejmujący odpad zobligowani są do posiadania wpisu w rejestrze BDO (numer rejestrowy BDO) i bezpośredniego udziału w elektronicznej ewidencji tych odpadów, zgodnie z wymogami BDO.
3.Zamawiający wymaga, aby świadczenie usług w zakresie: odbioru, transportu oraz unieszkodliwiania odpadów medycznych odbywało się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
4.Wykonawca najpóźniej w dniu rozpoczęcia wykonywania usługi wykaże, iż osoba/osoby wykonujące czynności transportowania odpadów wytwarzanych przez Zamawiającego posiadają zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy. Ustalenie wymiaru czasu pracy i pozostałych warunków poszczególnych umów o pracę leży po stronie Wykonawcy. Zobowiązane zatrudnienia dotyczy pracowników, którzy w ramach niniejszej umowy będą wykonywać transport odpadów (kod zawodu: 833203, kierowca samochodu ciężarowego z uprawnieniami ADR o klasyfikacji – przewożenie odpadów medycznych).
5.Zamawiający określił w opisie przedmiotu zamówienia wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia – w związku z tym faktem korzysta z możliwości wskazanej w art.246 ust. 2 uPzp.
6.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Rozdziale IV oraz Rozdziale XX Specyfikacji warunków Zamówienia do postępowania.