Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 71724-2023
Polen-Nisko: Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
2023/S 025-071724
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Energia z odnawialnych źródeł na terenie Gminy i Miasta Nisko
Referenznummer der Bekanntmachung: ZP.271.4.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych i instalacji solarnych w ramach projektu „Energia z odnawialnych źródeł na terenie Gminy i Miasta Nisko”.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
09331100 Thermische Sonnenkollektoren
45300000 Bauinstallationsarbeiten
45330000 Installateurarbeiten
45310000 Installation von elektrischen Leitungen
45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
45261215 Solarzellendachdeckarbeiten
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych i instalacji solarnych w ramach projektu „Energia z odnawialnych źródeł na terenie Gminy i Miasta Nisko”. 2. W ramach przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany będzie do: 1) dostawy i montażu 543 systemów opartych na panelach fotowoltaicznych do gospodarstw domowych, według typów określonych w Załączniku nr 8 do SWZ – Opisie Przedmiotu Zamówienia, w tym w szczególności do: a) dostawy i montażu konstrukcji nośnej dla modułów fotowoltaicznych dostosowanej do rodzaju dachu i jego poszycia lub gruntu, b) dostawy i montażu modułów fotowoltaicznych na konstrukcji nośnej, c) dostawy i montażu inwertera, d) dostawy i położenia niezbędnego okablowania instalacji; wszystkie przewody powinny być prowadzone w odpowiednich osłonach/ korytkach; przewody narażone na działanie warunków atmosferycznych muszą być odporne na działanie promieni UV, e) wykonania połączenia instalacji PV z istniejącą instalacją elektryczną, f) dostarczenia i wykonania instalacji przeciwporażeniowej i przepięciowej, g) wykonania dokumentacji powykonawczej dla każdej instalacji, ze wskazaniem elementów, określonych w Opisie Przedmiotu Zamówienia, h) uruchomienia i rozruchu wykonanej instalacji fotowoltaicznej, i) wykonania niezbędnych nastaw w instalacji, j) wykonania pomiarów i testów po montażu instalacji potwierdzone protokołem, k) przeprowadzenia szkolenia z obsługi inwertera dla Użytkownika lub osoby przez niego wyznaczonej, l) przygotowania niezbędnej dokumentacji dla Zakładu Energetycznego, z którym Użytkownik ma zawartą umowę kompleksową; 2) dostawy i montażu 17 instalacji solarnych dla potrzeb przygotowania c.w.u. w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych, według typów określonych w Załączniku nr 8 do SWZ – Opisie Przedmiotu Zamówienia, w tym w szczególności do: a) dostawy i montażu kolektorów słonecznych wraz z konstrukcją dostosowaną do miejsca montażu, b) demontaż istniejącego podgrzewacza c.w.u i odłączenie go od istniejącej instalacji (zdemontowany podgrzewacz pozostaje w dyspozycji właściciela obiektu) c) wniesienia i posadowienia podgrzewacza c.w.u. d) podłączenie podgrzewacza c.w.u. do istniejącej instalacji zimnej wody, e) dostawy i montażu reduktora ciśnienia, f) dostawy i montażu zespołu naczynia przeponowego (wzbiorczego) wodnego wraz z grupą zabezpieczającą (zawór zwrotny-bezpieczeństwa), g) podłączenie do istniejącej instalacji c.w.u. wraz z termostatycznym zaworem antyoparzeniowym, h) dostawy i montażu anody tytanowej w każdym podgrzewaczu c.w.u., i) wykonanie instalacji łączącej zestawy kolektorów z podgrzewaczem c.w.u. (dolna wężownica podgrzewacza c.w.u.) i jej ocieplenie, j) dostawy i montażu zespołu pompowego solarnego z osprzętem, k) dostawy i montażu instalacji układu sterującego, l) dostawy i montażu zespołu naczynia przeponowego (wzbiorczego) solarnego, m) wykonanie płukania oraz prób ciśnienia instalacji, n) napełnienie instalacji czynnikiem solarnym, o) uruchomienie instalacji solarnej wraz z wykonaniem prób i regulacji. 3. Wykonawca zobowiązany jest również dokonać w imieniu każdego Użytkownika zgłoszenia w odpowiednim zakładzie energetycznym. 4. Za wykonanie instalacji i przyłączenie poprzez uprawnionego instalatora, który zagwarantuje poprawną realizację zamówienia, w tym montaż i funkcjonowanie instalacji przy spełnieniu jednocześnie bezpieczeństwa pracy instalacji i współpracy z siecią elektroenergetyczną odpowiedniego dystrybutora, odpowiada Wykonawca. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków, które można wprowadzić do treści ogłoszenia, pozostałe informacje zawarto w SWZ.