Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Upphandling av ramavtal avseende drift och underhåll av broar, konstbyggnader och hamnverksamhet
Referenznummer der Bekanntmachung: TN 2022/0654
II.1.2)CPV-Code Hauptteil45221119 Bauarbeiten zur Erneuerung von Brücken
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)50246000 Wartung von Hafenanlagen
63721000 Betrieb von Häfen und Wasserstraßen und zugehörige Dienste
92320000 Betrieb von kulturellen Einrichtungen
Danderyds kommun inbjuder genom denna förfrågan intresserade leverantörer att komma in med anbud
avseende Drift- och underhållsarbeten av broar, konstbyggnader och hamnverksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50246000 Underhåll av hamnanläggningar, 63721000 Drift av hamnar och farleder och tillhörande tjänster, 92320000 Drift av konstinrättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen