Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
DigiFinland - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Sovellus- ja ohjelmistokehityspalvelut - Sähköisen perhekeskuksen tuotekehitys
Referenznummer der Bekanntmachung: D/59/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankintayksikkö pyysi tarjousta Sähköisen perhekeskuksen tuotekehitykseen tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Kilpailutus koskee sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana. Sopimuksen arvioitu alkamisajankohta on 10/2022. Sopimus tulee voimaan
allekirjoitushetkellä ja on voimassa 31.12.2026 saakka.
Sopimus on jaettu kahteen osaan:
- osa-alue A, Ketterän kehittämisen asiantuntijatiimi
- osa-alue B, Palvelumuotoilu
Hankinnan laskennallinen ennakoitu arvo osa-alueelle A on 5 600 000 euroa (alv 0 %) ja osa-alueelle B 510 000 euroa (alv 0 %).
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Ketterän kehittämisen asiantuntijatiimi
Los-Nr.: A
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Osa-alue A, Ketterän kehittämisen asiantuntijatiimi
Kilpailutus koskee sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana.
Sopimuksen arvioitu alkamisajankohta on 10/2022. Sopimus tulee voimaan
Hankinnan laskennallinen ennakoitu arvo osa-alueelle A on 5 600 000 euroa (alv 0 %).
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: B
Osa-alue B, Palvelumuotoilu
Hankinnan laskennallinen ennakoitu arvo osa-alueelle B 510 000 euroa (alv 0 %).
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reference number: D/59/2022
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.1)Title:
Lot No: A
II.2.2)Additional CPV code(s)72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.2.4)Description of the procurement: