Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 71763-2023
Schweden-Göteborg: Ausbildung
2023/S 025-071763
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Utbildnings- och konsultstöd - Projektmetodik PPS
Referenznummer der Bekanntmachung: 0151/22 - C
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
80500000 Ausbildung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Ramavtal med alla villkor fastställda för succesiva avrop gällande utbildnings- och konsultstöd kopplat till projektmetodiken PPS.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
72224000 Beratung im Bereich Projektleitung
80400000 Erwachsenenbildung und sonstiger Unterricht
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
71763-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: 0151/22 - C
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72224000 Konsulttjänster för projektledning, 80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen