Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Katuvalaisimien hankinta / Kontiolahden kunta 2023-2024 (2025)
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi34993000 Katuvalot
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Pohjois-Karjalan hankintatoimi pyytää antamaan tarjouksen katuvalaisimista Kontiolahden kunnalle sopimuskaudelle 20.03.2023 - 31.12.2024 + yhden (1) vuoden optiomahdollisuus.
Tarjous on sitova ja se tulee laatia suomen kielellä. Hankintaprosessi on kokonaisuudessaan suomenkielinen.
Tavaran/laitteen tulee täyttää Euroopan unionin suoraan velvoittavien säädösten, Suomen lakien ja asetusten sekä viranomaisten antamat määräykset mm. rakenteen, varusteiden, työ- ja paloturvallisuuden sekä sähköturvallisuuden osalta.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)31500000 Valaistuslaitteet ja sähkölamput
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: