Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Achiziție centralizată pentru furnizarea de mobilier pentru birou
Referenznummer der Bekanntmachung: 2020
II.1.2)CPV-Code Hauptteil39100000 Möbel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectul prezentei achiziții centralizate constă în achiziționarea de către OFICIUL NATIONAL PENTRU ACHIZITII CENTRALIZATE de MOBILIER DE BIROU numele şi pentru utilizatorii mentionati in Anexa 1 la Caietul de sarcini.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18.
ONAC va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări, potrivit prevederilor art.161 alin.(1) din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Cantitățile minime și maxime estimate pentru acordul-cadru centralizat și pentru contractele subsecvente sunt următoarele:
- Cantitatea minimă estimată a acordului-cadru este de 69.720 buc.
- Cantitatea maximă estimată a acordului-cadru este de 284.884 buc.
- Cantitatea estimată a celui mai mic contract subsecvent este de 1 buc.
- Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 2.806 buc.
Denumire lot Zona Numar tip de produse
Lotul nr. 1 – Mobiler de birou – zona 1 Zona 1 cuprinde: Municipiul București + județul Ilfov 13 tipuri de produse:
Birou fără sertare - var. 1
Birou fără sertare - var. 2
Rollbox - var. 1
Rollbox - var. 2
Extensie birou - var. 1
Extensie birou - var. 2
Dulap simplu - var. 1
Dulap simplu - var. 2
Dulap mic var. 1
Dulap mic var. 2
Etajeră var. 1
Etajeră var. 2
Cuier metalic
Lotul nr. 2 – Mobiler de birou – zona 2 Zona 2 cuprinde 17 Județe: Botoșani + Suceava + Iași + Neamț + Harghita + Vaslui + Bacău + Covasna + Galați + Vrancea + Tulcea + Brăila + Buzău + Prahova + Constanța + Ialomița + Călărași
Lotul nr. 3 – Mobiler de birou – zona 3 Zona 3 cuprinde 11 Județe: Satu Mare + Maramureș + Bihor + Cluj + Sălaj + Bistrița-Năsăud + Mureș + Arad + Alba + Sibiu + Brașov
Lotul nr. 4 – Mobiler de birou – zona 4 Zona 4 cuprinde 12 Județe: Timișoara + Hunedoara + Caraș-Severin + Gorj + Vâlcea + Argeș + Dâmbovița + Mehedinți + Dolj + Olt + Teleorman + Giurgiu
Lotul nr. 5 – Scaune – zona 1 Zona 1 cuprinde: Municipiul București + județul Ilfov 5 tipuri de produse:
Scaun ergonomic textil
Scaun ergonomic piele ecologică.
Scaun ergonomic piele naturală
Scaun vizitator - textil
Scaun vizitator - piele ecologică
Lotul nr. 6 – Scaune – zona 2 Zona 2 cuprinde 17 Județe: Botoșani + Suceava + Iași + Neamț + Harghita + Vaslui + Bacău + Covasna + Galați + Vrancea + Tulcea + Brăila + Buzău + Prahova + Constanța + Ialomița + Călărași
Lotul nr. 7 – Scaune – zona 3 Zona 3 cuprinde 11 Județe: Satu Mare + Maramureș + Bihor + Cluj + Sălaj + Bistrița-Năsăud + Mureș + Arad + Alba + Sibiu + Brașov
Lotul nr. 8 – Scaune – zona 4 Zona 4 cuprinde 12 Județe: Timișoara + Hunedoara + Caraș-Severin + Gorj + Vâlcea + Argeș + Dâmbovița + Mehedinți + Dolj + Olt + Teleorman + Giurgiu
Lotul nr. 9 – Birouri reglabile pe înălțime Toata tara 2 tipuri de produse
Birou reglabil pe înălțime - var. 1
Birou reglabil pe înălțime - var. 2
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Lotul 4- Mobiler de birou – zona 4
Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)39100000 Möbel
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Obiectul prezentei achiziții constă în achiziționarea de către ONAC în numele și pentru utilizatorii menționați în Anexa nr. 1 la Caietul de sarcini, a produselor de mobilier pentru birou - “birou fără sertare, rollbox, extensie birou, dulap, etajeră, cuier tip pom”, pentru satisfacerea necesităților utilizatorilor, conform Caietului de sarcini.
- Cantitățile minime estimate ale acordului-cadru sunt: 7.473 buc.
- Cantitățile maxime estimate ale acordului-cadru sunt: 23.468 buc.
- Cantitățile estimate ale celui mai mic contract subsecvent sunt: 1 buc.
- Cantitățile estimate ale celui mai mare contract subsecvent sunt: 1.929 buc.
- Valoarea minimă estimată a acordului-cadru este: 2.966.307 lei, fără TVA
- Valoarea maximă estimată a acordului-cadru este: 9.216.134 lei, fără TVA
- Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent este: 169 lei, fără TVA
- Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este: 690.582 lei, fără TVA;
- Valoarea maximă anticipată a contractelor subsecvente ce urmează să se execute în acelaşi timp- 974.028 lei, fără TVA;
13 tipuri de produse:
Lotul nr. 5 – Scaune – zona 1
Los-Nr.: 5
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)39110000 Sitze, Stühle sowie Zubehörprodukte und -teile
Obiectul prezentei achiziții constă în achiziționarea de către ONAC în numele și pentru utilizatorii menționați în Anexa nr. 1 la Caietul de sarcini, a produselor de mobilier pentru birou - “scaune ergonomice și scaune vizitator”, pentru satisfacerea necesităților utilizatorilor, conform Caietului de sarcini.
- Cantitățile minime estimate ale acordului-cadru sunt: 12.810 buc.
- Cantitățile maxime estimate ale acordului-cadru sunt: 52.810 buc.
- Cantitățile estimate ale celui mai mare contract subsecvent sunt: 2.500 buc.
- Valoarea minimă estimată a acordului-cadru este: 3.984.860 lei, fără TVA
- Valoarea maximă estimată a acordului-cadru este: 16.620.028 lei, fără TVA
- Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent este: 142 lei, fără TVA
- Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este: 997.500 lei, fără TVA,
- Valoarea maximă anticipată a contractelor subsecvente ce urmează să se execute în acelaşi timp- 1.974.075 lei, fără TVA;
5 tipuri de produse:
Lotul nr. 7 – Scaune – zona 3
Los-Nr.: 7
- Cantitățile minime estimate ale acordului-cadru sunt: 4.994 buc.
- Cantitățile maxime estimate ale acordului-cadru sunt: 22.036 buc.
- Cantitățile estimate ale celui mai mare contract subsecvent sunt: 1.000 buc.
- Valoarea minimă estimată a acordului-cadru este: 1.406.322 lei, fără TVA
- Valoarea maximă estimată a acordului-cadru este: 6.219.355 lei, fără TVA
- Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este: 399.000 lei, fără TVA
- Valoarea maximă anticipată a contractelor subsecvente ce urmează să se execute în acelaşi timp- 569.970 lei, fără TVA;
Lotul nr. 9 – Birouri reglabile pe înălțime
Los-Nr.: 9
Obiectul prezentei achiziții constă în achiziționarea de către ONAC în numele și pentru utilizatorii menționați în Anexa nr. 1 la Caietul de sarcini, a produselor de mobilier pentru birou - “birouri reglabile pe înălțime”, pentru satisfacerea necesităților utilizatorilor, conform Caietului de sarcini.
- Cantitățile minime estimate ale acordului-cadru sunt: 1.103 buc.
- Cantitățile maxime estimate ale acordului-cadru sunt: 5.163 buc.
- Cantitățile estimate ale celui mai mare contract subsecvent sunt: 500 buc.
- Valoarea minimă estimată a acordului-cadru este: 1.352.001 lei, fără TVA
- Valoarea maximă estimată a acordului-cadru este: 6.391.911 lei, fără TVA
- Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent este: 1.152 lei, fără TVA
- Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este: 648.500 lei, fără TVA
- Valoarea maximă anticipată a contractelor subsecvente ce urmează să se execute în acelaşi timp- 402.377 lei, fără TVA;
2 tipuri de produse
Lotul nr. 8 – Scaune – zona 4
Los-Nr.: 8
- Cantitățile minime estimate ale acordului-cadru sunt: 6.289 buc.
- Cantitățile maxime estimate ale acordului-cadru sunt: 18.849 buc.
- Cantitățile estimate ale celui mai mare contract subsecvent sunt: 2.806 buc.
- Valoarea minimă estimată a acordului-cadru este: 1.392.492 lei, fără TVA
- Valoarea maximă estimată a acordului-cadru este: 4.671.039 lei, fără TVA
- Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este: 398.452 lei, fără TVA
- Valoarea maximă anticipată a contractelor subsecvente ce urmează să se execute în acelaşi timp- 361.791 lei, fără TVA;
Lotul nr. 6 – Scaune – zona 2
Los-Nr.: 6
- Cantitățile minime estimate ale acordului-cadru sunt: 5.482 buc.
- Cantitățile maxime estimate ale acordului-cadru sunt: 20.580 buc.
- Cantitățile estimate ale celui mai mare contract subsecvent sunt: 555 buc.
- Valoarea minimă estimată a acordului-cadru este: 1.480.210 lei, fără TVA
- Valoarea maximă estimată a acordului-cadru este: 5.298.153 lei, fără TVA
- Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este: 221.445 lei, fără TVA,
- Valoarea maximă anticipată a contractelor subsecvente ce urmează să se execute în acelaşi timp- 333.604 lei, fără TVA;
Lotul nr. 3 – Mobiler de birou – zona 3
Los-Nr.: 3
- Cantitățile minime estimate ale acordului-cadru sunt: 4.483 buc.
- Cantitățile maxime estimate ale acordului-cadru sunt: 25.398 buc.
- Cantitățile estimate ale celui mai mare contract subsecvent sunt: 1.250 buc.
- Valoarea minimă estimată a acordului-cadru este: 1.718.234 lei, fără TVA
- Valoarea maximă estimată a acordului-cadru este: 10.014.908 lei, fără TVA
- Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este: 625.000 lei, fără TVA.
- Valoarea maximă anticipată a contractelor subsecvente ce urmează să se execute în acelaşi timp - 1.873.129 lei, fără TVA;
Lotul nr. 1- Mobiler de birou – zona 1
Los-Nr.: 1
- Cantitățile minime estimate ale acordului-cadru sunt: 21.549 buc.
- Cantitățile maxime estimate ale acordului-cadru sunt: 95.716 buc.
- Valoarea minimă estimată a acordului-cadru este: 8.163.511 lei, fără TVA.
- Valoarea maximă estimată a acordului-cadru este: 35.197.967 lei, fără TVA .
- Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent este: 169 lei, fără TVA.
- Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este: 1.250.000 lei, fără TVA
- Valoarea maximă anticipată a contractelor subsecvente ce urmează să se execute în acelaşi timp- 3.050.624 lei, fără TVA;
Lotul nr. 2- Mobiler de birou – zona 2
Los-Nr.: 2
- Cantitățile minime estimate ale acordului-cadru sunt: 5.537 buc.
- Cantitățile maxime estimate ale acordului-cadru sunt: 20.864 buc.
- Cantitățile estimate ale celui mai mare contract subsecvent sunt: 400 buc.
- Valoarea minimă estimată a acordului-cadru este: 2.113.722 lei, fără TVA
- Valoarea maximă estimată a acordului-cadru este: 8.061.784 lei, fără TVA
- Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este: 142.400 lei, fără TVA
- Valoarea maximă anticipată a contractelor subsecvente ce urmează să se execute în acelaşi timp- 658.697 lei, fără TVA;