II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Echipamente medicale necesare sectiilor de Oftalmologie si Balneologie
Referenznummer der Bekanntmachung: 2022428357006
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33122000 Ophtalmologische Geräte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Furnizare Echipamente medicale necesare sectiilor de Oftalmologie si Balneologie - conform caiet sarcini. In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 20 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis cu 10 zile (in a 11-a zi) inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 9
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33155000 Ausrüstung für Physiotherapie
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Echipamente BFT - Conform caiet sarcini. Cantitatile minime si maxime aferente contractului subsecvent precum si cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru se regasesc in caietul de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33122000 Ophtalmologische Geräte
Autokeratorefractometru - Conform caiet sarcini. Cantitatile minime si maxime aferente contractului subsecvent precum si cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru se regasesc in caietul de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Tonometru noncontact cu pahimetru
Los-Nr.: 2
Tonometru noncontact cu pahimetru - Conform caiet sarcini. Cantitatile minime si maxime aferente contractului subsecvent precum si cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru se regasesc in caietul de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7
Ecograf ocular portabil - Conform caiet sarcini. Cantitatile minime si maxime aferente contractului subsecvent precum si cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru se regasesc in caietul de sarcini.
Ecograf ocular cu functii multiple si UBM
Los-Nr.: 6
Ecograf ocular cu functii multiple si UBM - Conform caiet sarcini. Cantitatile minime si maxime aferente contractului subsecvent precum si cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru se regasesc in caietul de sarcini.
Aparat de facoemulsuficare
Los-Nr.: 8
Aparat de facoemulsuficare - Conform caiet sarcini. Cantitatile minime si maxime aferente contractului subsecvent precum si cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru se regasesc in caietul de sarcini.
Aparat laser pentru uz oftalmologic de pol posterior si pol anterior
Los-Nr.: 5
Aparat laser pentru uz oftalmologic de pol posterior si pol anterior - Conform caiet sarcini. Cantitatile minime si maxime aferente contractului subsecvent precum si cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru se regasesc in caietul de sarcini.
Biomicroscop cu camera video
Los-Nr.: 3
Biomicroscop cu camera video - Conform caiet sarcini. Cantitatile minime si maxime aferente contractului subsecvent precum si cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru se regasesc in caietul de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
Masa operatie - Conform caiet sarcini. Cantitatile minime si maxime aferente contractului subsecvent precum si cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru se regasesc in caietul de sarcini.