Lieferungen - 718220-2022
Dänemark-Køge: Spielwaren
2022/S 248-718220
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Udbud af institutionslegetøj
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
37520000 Spielwaren
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Offentlig udbud på indkøb og levering af institutionslegetøj til Fællesudbud Sjælland
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Udbuddet vedrører indkøb og levering af institutionslegetøj til alle ordregivers enheder, dog hovedsageligt til børn i alderen 0-14 år. Institutionslegetøjet skal bruges både indendørs og udendørs i forskellige læringsmiljøer.
Undtaget fra udbuddet er hobbymaterialer, institutionskøretøjer og sportsartikler, da disse er omfattet af andre aftaler.
Udbuddet omfatter en rammeaftale som bliver tildelt 3 tilbudsgivere.