Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 71896-2023
Rumänien-Vulcan: Medizinische Geräte
2023/S 025-071896
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Achizitia de dotari echipamente medicale in cadrul proiectului ”Modernizarea ambulatoriului din municipiul Vulcan”
Referenznummer der Bekanntmachung: 4375267_2023_PAAPD1393862
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33100000 Medizinische Geräte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectivul general al proiectului- Cresterea accesibilitatii si îmbunatatirea serviciilor de sanatate în cadrul ambulatoriului din municipiul Vulcan, va fi in procent de 30% fata de nivelul actual al numarului de pacienti.
Îmbunatatirea calitatii serviciilor de sanatate creaza premisele necesare asigurarii unor servicii esenþiale populaþei care vor contribui la dezvoltarea socio-economica a localitatii si astfel la atingerea Obiectivul general al POR 2014–2020, respectiv cresterea competitivitatii
economice si îmbunataþirea condiþiilor de viata ale comunitaþilor locale si regionale prin sprijinirea dezvoltarii mediului de afaceri, a conditiilor infrastructurale si a serviciilor, care sa asigure o dezvoltare sustenabila a regiunilor, capabile sa gestioneze în mod eficient resursele, sa valorifice potenþialul lor de inovare si de asimilare a progresului tehnologic. Astfel, se intenționează achiziția echipamentelor medicale specificate în caietul de sarcini, pentru dotarea ambulatoriului din municipiul Vulcan.
Achiziția se va face pe 5 loturi astfel:
Lotul 1 – Imagistica
-Ecograf aplicatii medicina interna
-Ecograf aplicatii obstetrica-ginecologie
-Ecograf aplicatii pediatrice
Lotul 2 - Accesorii diverse
-Artroscop
-Masa ginecologica
-Trusa de mica chirurgie
-Masa pentru confectionare fesi gipsate
Lotul 3 – Recuperare medicala
-Aparat de terapie cu unde scurte
-Aparat fizioterapie cu sistem superinductiv
-Aparat terapie cu microunde
-Baie Galvanica
Lotul 4 – Aparat roentgen pentru radioscopii si radiografii
-Aparat roentgen pentru radioscopii si radiografii
Lotul 5 – Optica medicala
Refractometru (Autokeratorefractometru)
OCT (computer tomograf oftalmologic)
Biomicroscop + Aplanotonometru
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11 --a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 3 172 039.56 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 5
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 5
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
ofertanţii pot depune oferte pentru unul sau mai multe loturi
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
RECUPERARE MEDICALA
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Produsele ce urmeaza a se achizitiona sunt urmatoarele:
- Aparat de terapie cu unde scurte 1 bucata pentru baza tratament recuperare, medicina fizica, balneologie - Valoare estimata: 23.760,00 lei fara TVA;
- Aparat fizioterapie cu sistem superinductiv 1 bucata pentru baza tratament recuperare, medicina fizica, balneologie - Valoare estimata: 111.690,72 lei fara TVA;
- Aparat terapie cu microunde 1 bucata pentru baza tratament recuperare, medicina fizica, balneologie - Valoare estimata: 24.948,00 lei fara TVA;
- Baie Galvanica bucata pentru baza tratament recuperare, medicina fizica, balneologie - Valoare estimata: 29.700,00 lei fara TVA;
Cerintele tehnice minimale sunt mentionate in caietul de sarcini.
Nota: Ofertantii se vor incadra in valorile estimate fara TVA fara a depasi valoarea /produs (pozitie)
ACCESORII DIVERSE
Los-Nr.: 2
-Artroscop 1 bucata - cabinet ortopedie si traumatologie - valoare estimata 594.000,00 lei fara TVA
-Masa ginecologica 1bucata - cabinet obstetrica-ginecologie-aparatura - valoare estimata 20.017,80 lei fara TVA
-Trusa de mica chirurgie 1 bucata - cabinet obstetrica ginecologie- instrumentar - valoare estimata 20.534,58 lei fara TVA
-Masa pentru confectionare fesi gipsate 1 bucata - cabinet ortopedie si traumatologie- valoare estimata 6.884,46 lei fara TVA
IMAGISTICA
Los-Nr.: 1
-Ecograf aplicatii medicina interna 1bucata pentru cabinet medicina interna - valoare estimata 223.938,00 lei fara TVA,
- Ecograf aplicatii obstetrica-ginecologie 1bucata pentru cabinet obstetrica-ginecologie - valoare estimata 223.938,00 lei fara TVA,
-Ecograf aplicatii pediatrice 1bucata pentru cabinet pediatrie - valoare estimata 185.328,00 lei fara TVA.
OPTICA MEDICALA
Los-Nr.: 5
Refractometru (Autokeratorefractometru) - 1 bucata, valoare estimata - 63.000,00 lei fara TVA
OCT (computer tomograf oftalmologic) - 1 bucata, valoare estimata - 472.500,00 lei fara TVA
Biomicroscop + Aplanotonometru - 1 bucata, valoare estimata - 46.800,00 lei fara TVA
Aparat roentgen pentru radioscopii si radiografii
Los-Nr.: 4
Aparat roentgen pentru radioscopii si radiografii- 1 bucata.