Dienstleistungen - 719458-2022
Polen-Staszów: Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
2022/S 248-719458
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Staszów w roku 2023. Postępowanie nr 3.
Referenznummer der Bekanntmachung: SA.270.98.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tj. z dnia 10 marca 2022 r. (Dz.U. z 2022 r. poz. 672) – : „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Staszów w roku 2023.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Wykonywanie usług leśnych z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna na terenie leśnictwa: Golejów, Strużki
Los-Nr.: Pkiet nr I.
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
75251120 Waldbrandbekämpfung
77210000 Holzgewinnung
77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
77211100 Holzfällung
77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald
77211300 Rodung
77211400 Fällen von Bäumen
77211500 Baumpflege
77211600 Aussaat von Baumsamen
77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
77231600 Aufforstung
77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Golejów
Pozyskanie i zrywka drewna M3 – 10 043
Dopłata do pozyskania drewna z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 270,00
Podwóz drewna do 1000 m M3 90,00
Podwóz drewna - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 90,00
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 61,80
Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT
Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 14,70
Dowóz sadzonek TSZT 76,50
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 63,95
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 11,04
Czyszczenia wczesne HA 15,85
Czyszczenia późne HA 4,49
Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 13,91
Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 270,00
Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 287,00
Próbne poszukiwania owadów w ściółce SZT 5,00
Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 253,00
Spalanie gałęzi ułożonych w stosy M3P 65,00
Wynoszenie i układanie pozostałości w stosy niewymiarowe M3P 65,00
Wywieszanie nowych budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 10,00
Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 60,00
Kontrola i utrzymanie pułapek w sprawności, wybieranie i usuwanie ryjkowców SZT 2 160,00
Prace wykonywane ręcznie przy dogaszaniu i dozorowaniu pożarzysk H 48,00
Prace godzinowe ręczne (8% VAT) H 636,00
Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 10,00
Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 46,00
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 133,00
Strużki
Pozyskanie i zrywka drewna M3 – 7 688
Dopłata do pozyskania drewna z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 207,00
Podwóz drewna do 1000 m M3 69,00
Podwóz drewna - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 69,00
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 25,40
Dowóz sadzonek TSZT 25,40
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 14,70
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 34,49
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 17,40
Czyszczenia wczesne HA 1,00
Czyszczenia późne HA 24,62
Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 9,15
Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 107,00
Próbne poszukiwania owadów w ściółce SZT 4,00
Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 10,08
Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 168,00
Spalanie gałęzi ułożonych w stosy M3P 30,00
Wynoszenie i układanie pozostałości w stosy niewymiarowe M3P 30,00
Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 56,00
Odnowienie bruzdy na pasach przeciwpożarowych KMTR 1,20
Porządkowanie terenów na pasach przeciwpożarowych HA 4,00
Prace wykonywane ręcznie przy dogaszaniu i dozorowaniu pożarzysk H 20,00
Prace godzinowe ręczne (8% VAT) H 903,00
Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 56,00
Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 90,00
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 155,00
Wykonywanie usług leśnych z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna na terenie leśnictwa: Wiśniówka, Szczeka, Pliskowola
Los-Nr.: Pakiet nr II
Szczeka:
Pozyskanie i zrywka M3 –8 746
Dopłata do pozyskania z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 237
Podwóz do 1000 m M3 79
Podwóz - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 79
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korz. TSZT 27,60
Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 25,20
Dowóz sadzonek TSZT 48
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 22,90
jak wyżej - stopień trudności III i IV HA 46,86
jak wyzej - stopień trudności V i VI HA 11,19
CW HA 10,47
CP HA 15,25
Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 15,98
Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 110
Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 253
Spalanie gałęzi M3P 45,00
Wynoszenie i układanie pozostałości w stosy niewymiarowe M3P 45
Wywieszanie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 10
Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 40,00
Prace wykonywane ręcznie przy dogaszaniu i dozorowaniu pożarzysk H 20
Prace godz. ręczne (8% VAT) H 324
Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 10
Prace godz. ręczne z urządzeniem H 70
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 107,50
Wiśniówka
Pozyskanie i zrywka M3 – 7 766
Dopłata do pozyskania z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 210
Podwóz do 1000 m M3 70
Podwóz - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 70
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 1,80
Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 1,00
Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 63,00
Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 6,90
Dowóz sadzonek TSZT 72,70
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 74,44
jak wyżej - stopień trudności III i IV HA 5,78
CW HA 4,65
CP HA 30,75
Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 8,95
Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 368
Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 120
Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 338
Spalanie gałęzi M3P 65
Wynoszenie i układanie pozostałości w stosy niewymiarowe M3P 65
Wywieszanie budek lęgowych i schronów SZT 20
Czyszczenie budek lęgowych i schronów SZT 160,00
Kontrola i utrzymanie pułapek w sprawności, wybieranie i usuwanie ryjkowców SZT 3 680
Prace wykonywane ręcznie przy dogaszaniu i dozorowaniu pożarzysk H 10,00
Prace godz. ręczne (8% VAT) H 458,00
Prace godz. ręczne z urządzeniem H 40
Prace godz. ręczne (23% VAT) H 20
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 103
Prace wykonywane ciągnikiem (23% VAT) H 10
Pliskowola
Pozyskanie i zrywka M3 – 5 595
Dopłata do pozyskania drewna z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 150
Podwóz do 1000 m M3 50
Podwóz - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 50
Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 15,80
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 2,60
Dowóz sadzonek TSZT 12,60
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 2,26
jak wyżej - stopień trudności III i IV HA 25,50
jak wyżej - stopień trudności V i VI HA 3,05
CW HA 4,42
CP HA 8,94
Próbne poszukiwania owadów w ściółce SZT 4
Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 6,75
Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 147
Spalanie gałęzi. M3P 65,00
Wywieszanie budek lęgowych i schronów SZT 10
Czyszczenie budek lęgowych i schronów SZT 25
Prace godz. ręczne (8% VAT) H 473,00
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 105
Wykonywanie usług leśnych z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna na terenie leśnictwa: Sichów, Łubnice
Los-Nr.: Pakiet nr III
Sichów
Pozyskanie i zrywka drewna M3 – 8 295
Dopłata do pozyskania drewna z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 224,00
Podwóz drewna do 1000 m M3 75,00
Podwóz drewna - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 75,00
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 43,40
Dowóz sadzonek TSZT 43,40
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 30,34
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 39,07
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 17,50
Czyszczenia wczesne HA 19,47
Czyszczenia późne HA 13,14
Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 16,94
Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 20,00
Próbne poszukiwania owadów w ściółce SZT 8,00
Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 6,39
Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 764,00
Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 21,00
Kontrola i utrzymanie pułapek w sprawności, wybieranie i usuwanie ryjkowców SZT 200,00
Prace wykonywane ręcznie przy dogaszaniu i dozorowaniu pożarzysk H 40,00
Prace godzinowe ręczne (8% VAT) H 304,00
Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 30,00
Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 10,00
Prace godzinowe ręczne (23% VAT) H 50,00
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 80,00
Prace wykonywane ciągnikiem (23% VAT) H 10,00
Łubnice
Pozyskanie i zrywka drewna M3 – 7 420
Dopłata do pozyskania drewna z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 201,00
Podwóz drewna do 1000 m M3 67,00
Podwóz drewna - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 67,00
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 18,60
Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 26,10
Dowóz sadzonek TSZT 44,70
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 6,52
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 29,46
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 32,10
Czyszczenia wczesne HA 4,33
Czyszczenia późne HA 16,15
Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 8,01
Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 160,00
Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 20,42
Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 20,00
Kontrola i utrzymanie pułapek w sprawności, wybieranie i usuwanie ryjkowców SZT 1 600,00
Koszenie trawy HA 2,93
Prace godzinowe ręczne (8% VAT) H 284,00
Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 20,00
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 158,00
Wykonywanie usług leśnych z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna na terenie leśnictwa: Zawidza, Przyjmy, Mokre
Los-Nr.: Pakiet nr IV
Zawidza
Poz. i zrywka M3 – 7 507
Dopłata do poz. z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 202
Podwóz do 1000 m M3 67
Podwóz - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 67
Oczyszcz. zrębów, gruntów porolnych,...ze zbędnych podrostów, odrośli, krzewów ... poprzez wycinanie i wynoszenie wyciętego materiału - dla 100% pokrycia pow. HA 0,30
Opryskiwanie upraw opryskiwaczem ciągnik. HA 2,08
Zdarcie pokrywy na talerzach 60 cm x 60 cm TSZT 3,77
Sadzenie 1-latek z odkrytym syst. korz. TSZT 16,90
Sadz. wielolatek z odkrytym syst. korz. TSZT 24,30
Sadz. jednol. i wielol. w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 2,50
Dowóz sadzonek TSZT 43,70
Wykasz. chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 11,52
jak wyżej - stopień trudności III i IV HA 44,80
Jak wyżej - stopień trudności V i VI HA 14,41
CW HA 11,47
Podkrzesywanie i formowanie drzewek TSZT 2,15
CP HA 9,92
Zabez. upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 26,39
Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 210
JPPS SZT 3
Naprawa ogrodzeń upraw .H 398
Spalanie gałęzi M3P 65.
Czyszcz. budek lęgowych i schronów SZT 83
Kontrola i utrzymanie pułapek w sprawności, wybieranie i usuwanie ryjkowców SZT 2 100
Odnowienie bruzdy na pasach ppoż KMTR 2,50
Prace .ręczne przy dogaszaniu i dozorowaniu pożarzysk H 10
Prace godz. ręczne (8% VAT) H 363,00
Prace ręczne z użyciem pilarki H 10
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 109,50
Przyjmy
Poz. i zrywka M3 – 9 460
Dopłata do pozyskania z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 256
Podwóz do 1000 m M3 85,00
Podwóz - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 85
Sadz. 1-latek z odkrytym syst. korz. TSZT 16,60
Sadz. wielolatek z odkrytym syst. korz. TSZT 33,40
Sadz. jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 3,80
Sadz. sadzonek z zakrytym syst. korz. w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 1,60
Dowóz sadzonek TSZT 55,40
Wyk. chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 12,17
jak wyżej - stopień trudności III i IV HA 14,90
jak wyżej - stopień trudności V i VI HA 8,10
CW HA 28,85
CP HA 45,76
Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 14,10
Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 200
JPPS SZT 2,00
Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 12,42
Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw H 168
Wynoszenie i układanie pozostałości w stosy M3P 65
Czyszcz. budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 27
Kontrola i utrzymanie pułapek w sprawności, wybieranie i usuwanie ryjkowców SZT 2 000
Prace ręczne przy dogasz. i dozorowaniu pożarzysk H 10
Prace godz. ręczne (8% VAT) H 606
Prace ręczne z użyciem pilarki H 10,
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 58
Mokre
Pozyskanie i zrywka M3 – 6 012
Dopłata do pozy. z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 163
Podwóz do 1000 m M3 54
Podwóz - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 54
Sadz. wielolatek z odkrytym syst. korz. TSZT 2,75
Sadz. jednolatek i wielo. w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 1,40
Sadz. sadzonek z zakrytym syst. korz. TSZT 34,55
Dowóz sadzonek TSZT 51,30
Wykasz. chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 12,43
Jak wyżej - stopień trudności III i IV HA 28,47
Jak wyżej - stopień trudności V i VI HA 4,62
CW HA 7,33
CP HA 18,03
Zabezpieczenie upraw przed zwierz. przy użyciu repelentów HA 22,53
JPPS SZT 2
Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 35,84
Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw H 253
Spalanie gałęzi M3P 195
Wynosz. i układanie pozostałości w stosy M3P 195
Wywiesz. budek lęgowych i schronów SZT 10
Czyszczenie budek i schronów SZT 80
Porządk. terenów na pasach ppoż HA 1,65
Prace ręczne przy dogasz. i dozor. pożarzysk H 20
Prace godz. ręczne (8% VAT) H 364
Prace ręczne z pilark. H 60
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 184