Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 71968-2023
Dänemark-Nykøbing Falster: Versicherungen
2023/S 025-071968
Bekanntmachung vergebener Aufträge – Sektoren
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Udbud af forsikringsprogram
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
66510000 Versicherungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
I/S REFA ønsker tilbud på indgåelse af forsikringskontrakter for property-, erhvervs- og produktansvars-,arbejdsskade- og motorkøretøjsforsikring
Der indgåes særskilt aftale for hver forsikringstype.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Property, All-Risk
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
66512100 Unfallversicherungen
66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
66515100 Feuerversicherungen
66515200 Vermögensversicherungen
66516000 Haftpflichtversicherungen
66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Forsikring af bygninger, løsøre, IT-udstyr samt driftstab/meromkostninger
Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Los-Nr.: 2
Erhvervs- og prokutansvarsforsikring
Arbejdsskadeforsikring
Los-Nr.: 3
Forsikring af arbejdsskader
Auto
Los-Nr.: 4
Forsikring af motorkøretøjer og arbejdsmaskiner