Участникът следва да е изпълнил най-малко една дейност с предмет, идентичен или сходен с този на всяка една от обособените позиции, за която се представя оферта, за последните три (3) години от датата на подаване на офертата (в зависимост от датата, на която участникът е учреден или е започнал дейността си).
Възложителят не поставя изискване за сходен обем изпълнени дейности.
Под „дейност, сходна с предмета на Обособена позиция № 1”, следва да се разбира дейност, свързана с оформление/дизайн и/или предпечатна подготовка, и/или печат и/или изработване на печатни материали, идентични или сходни с артикулите, посочени в техническата спецификация.
Под „дейност, сходна с предмета на Обособена позиция № 2”, следва да се разбира дейност, свързана с изготвяне на информационни и/или рекламни, и/или промоционални материали, и/или изработване на печатни материали, и/или брандиране на информационни и/или рекламни, и/или промоционални материали, идентични или сходни с артикулите, посочени в техническата спецификация.
„Изпълнена“ е тази дейност, чието изпълнение е приключило в рамките на 3 години от датата на подаване на офертата, независимо от датата на възлагането ѝ, и резултатът от нея е надлежно приет от възложителя.
Участникът трябва да разполага с екип от експерти за изпълнението на предмета на поръчката в минимален състав, както следва:
2.1. По Обособена позиция № 1: