Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Elevadministrativt system
Referenznummer der Bekanntmachung: GRF-2021-17462
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72253200 Systemunterstützung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandling av systemstöd för skolförvaltningarnas elevadministration.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)31711310 Anwesenheitserfassungssystem
48100000 Branchenspezifisches Softwarepaket
48190000 Unterrichtssoftwarepaket
48610000 Datenbanksysteme
48613000 Elektronische Datenverwaltung
72246000 Systemberatung
75121000 Administrative Dienste im Bildungswesen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: GRF-2021-17462
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72253200 Stödtjänster för system
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31711310 System för närvaroregistrering, 48100000 Programvara för särskild industri, 48190000 Programvara för undervisning, 48610000 Databassystem, 48613000 Elektronisk databehandling, 72246000 Konsulttjänster för system, 75121000 Utbildningsadministration
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen