Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Bauleistung - 72084-2023
Submission deadline has been amended by:  165383-2023
Rumänien-Brăila: Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen
2023/S 025-072084
Auftragsbekanntmachung – Sektoren
Bauauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
CL7 – Executie lucrari retele de alimentare cu apa – UAT Faurei, UAT Mircea Voda, UAT Jirlau, UAT Galbenu, UAT Visani si canalizare UAT Ianca, UAT Faurei, UAT Mircea Voda, UAT Jirlau, UAT Surdila Gaiseanca - Lot 1 Executie lucrari retele de alimentare cu apa – UAT Faurei, UAT Mircea Voda, UAT Galbenu, UAT Visani si retele de canalizare UAT Mircea Voda
Referenznummer der Bekanntmachung: POIM-BR-CL7_L1
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectul contractului il reprezinta execuția unor lucrari de infiintare, extindere si reabilitare a unor retele de distributie, montarea de bransamente, in UAT Faurei, Jirlau ,Mircea Voda, Galbenu, Visani si infiintare si extindere a unor retele de canalizare in UAT Mircea Voda din jud.Braila, ce sunt prevazute prin ”Proiectul regional de dezvoltare a infrastructurii de apa si apa uzata din judetul Braila, in perioada 2014 – 2020” in vederea atingerii obiectivului general si a celor specifice ale POIM asumate de catre OR prin Contractul de Finantare.
Durata estimata a contractului se compune din 24 luni durata estimata pentru executie, la care se adaugă perioada de garanție care este de minim 36 de luni de la semnarea procesului verbal de recepție la terminarea lucrărilor.
NOTE:
In conformitate cu prevederile art.172, alin. (1) din Legea nr.99/2016, orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire, cu respectarea termenului-limită stabilit de entitatea contractantă.
Entitatea Contractanta stabileste 2 termene pana la care va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări, astfel:
- primul termen: in a 21-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor EC va raspunde solicitarilor care au fost transmise pana in a 30-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor;
- al doilea termen/ultimul termen: in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor EC va raspunde solicitarilor care au fost transmise pana in a 21-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
In conformitate cu prevederile art.29, alin. (3) din HG nr.394/2016, entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit.
Entitatea Contractantă nu are obligația de a răspunde la alte solicitări transmise după publicarea răspunsurilor de la doilea termen (ultimul termen), în cazul in care se prelungeste data limita de depunere a ofertelor.
In situatia in care una sau mai multe din datele stabilite sunt in zi nelucratoare, se va lua in considerare ziua lucratoare imediat urmatoare acelei/acelor date, cu conditia respectarii termenului minim de 10 zile inainte de data limita pentru depunerea ofertelor. Daca nu se poate respecta termenul minim de 10 zile precizat atunci raspunsul va fi publicat in ziua anterioara acelei/acelor date.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 63 179 406.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Executarea unor lucrari de infiintare, extindere si reabilitare a unor retele de distributie, montarea de bransamente, in UAT Faurei, UAT Jirlau, UAT Mircea Voda, UAT Galbenu, UAT Visani si retele de canalizare in UAT Mircea Voda din jud.Braila, ce sunt prevazute prin ”Proiectul regional de dezvoltare a infrastructurii de apa si apa uzata din judetul Braila, in perioada 2014 – 2020” in vederea atingerii obiectivului general si a celor specifice ale POIM asumate de catre OR prin Contractul de Finantare, dupa cum urmeaza:
- Alimentare cu energie electrica GA Faurei si GA Jirlau extindere + GA Visani extindere
- Reabilitare Conducta de aductiune Faurei – Jirlau
- Retea apa potabila la statia de epurare Faurei
- Statie pompare apa potabila Faurei (GA Faurei)
- Conducta de aductiune Jirlau-Satuc-Galbenu
- Gospodarie apa potabila Jirlau extindere
- GA Visani extindere
- Conducta de aductiune Visani-Drogu-Zamfiresti, Satuc-Pintecani
- Reabilitare retea distributie, inclusiv bransamente in loc. Galbenu si loc. Drogu
- Reabilitare retea de distributie, inclusiv bransamente in loc. Mircea Voda
- Extindere retea de distributie, inclusiv bransamente in loc. Mircea Voda
- Infiintare sistem de canalizare in loc. Mircea Voda
- SPAU Mircea Voda
- Alimentare cu energie electrica SPAU Mircea Voda
- Conducta de aductiune Visani-Caineni Bai-Plasoiu
- Conformare apometre in localitatile Satuc, Pantecani, Zamfiresti
- Conformare apometre in localitatile Visani, Plasoiu, Caineni Bai.
Lucrarile vor fi executate in conformitate cu cerintele impuse prin documentatia de atribuire. In Caietul de Sarcini sunt prezentate cerintele minime necesare pentru indeplinirea contractului.
Valoarea estimată a contractului nu include sume provizionate /cheltuieli diverse și neprevazute.