Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 72085-2023
Schweden-Sollefteå: Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
2023/S 025-072085
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Sortering Rödsta avfallsanläggning
Referenznummer der Bekanntmachung: UH-2022-186
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Denna upphandling avser Sollefteå kommuns behov av grävmaskinstjänster för sortering av avfall vid Rödsta återvinningscentral. Sortering av avfall uppskattas till mellan 1600 och 1900 tim/år. Maskin ska vara hjulburen och hjulstyrd grävmaskin. Maskinklass 21 24 17
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Sortering av avfall samt andra typer av avfallshantering med hjulgrävare uppskattas till mellan 1600 och 1900 tim/år.
Huvudsaklig verksamhet Allmänna offentliga tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: UH-2022-186
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen