Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 72126-2023
Schweden-Karlstad: Einbruchs- und Feuermelder
2023/S 025-072126
Berichtigung
Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Service - och support Akutlarm, personsök och överfallslarm
Referenznummer der Bekanntmachung: RS/222645
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
31625000 Einbruchs- und Feuermelder
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Bakgrund och förutsättningar
Regionvärmland införde för ca 10 år sedan system för hantering av Akutlarm, Överfallslarm samt Personsök (P-sök). Införandet resulterade i ett gemensamt system för samtliga tre (3) huvudfunktioner och levererades av Ascom.
Känslig information
Informationen om systemens uppsättning och nyttjande är mycket känslig information för regionen om det skulle hamna i fel händer eller hanteras på ett felaktigt sätt.
Regionen genomför därmed denna upphandling som en Selektiv upphandling genom – två-stegsförfarande.
I steg 2 kommer leverantörer att erhålla möjlighet att besöka regionen.
Se mer information punkt 1.6 Upphandlingsförfarande.
72126-2023 - ÄndringSverige-Karlstad: Inbrotts- och brandlarm
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: RS/222645
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31625000 Inbrotts- och brandlarm
II.1.4.
Kort beskrivning