2. Daca semnătura electronica extinsa nu aparține reprezentantului legal al ofertantului, acesta are obligația de a transmite odată cu oferta si împuternicirea persoanei care a semnat documentele ofertei cu semnătura electronica extinsa, însoțita de copia C.I. In acest sens, informațiile legate de aceasta persoana vor fi precizate la nivelul DUAE la partea a II-a, litera B “Informații privind reprezentanții operatorului economic”.
5. Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”.