Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Arbetstillfällen skapade genom ökad tillväxt
Referenznummer der Bekanntmachung: KK23/61
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72221000 Beratung im Bereich Unternehmensanalyse
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Nyköpings kommun har för avsikt att upphandla en Leverantör som ska bidra med affärsrådgivning, etablerande av nätverksforum och övriga tillväxtstöd såsom rekrytering och matchning för att verka för en ökad tillväxt av Nyköpings kommuns företag och skapandet av 1 000 arbetstillfällen under avtalstiden.
För detaljerad beskrivning av uppdraget hänvisas till upphandlingsdokumenten i dess helhet.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)72221000 Beratung im Bereich Unternehmensanalyse
79600000 Personaleinstellung
79400000 Unternehmens- und Managementberatung und zugehörige Dienste
79410000 Unternehmens- und Managementberatung
79411100 Beratungsdienste im Bereich Wirtschaftsförderung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: II.2.5)ZuschlagskriterienDer Preis ist nicht das einzige Zuschlagskriterium; alle Kriterien sind nur in den Beschaffungsunterlagen aufgeführt
72232-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Nyköping: Konsulttjänster för företagsanalys
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: KK23/61
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72221000 Konsulttjänster för företagsanalys
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 79600000 Rekryteringstjänster, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
x