Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 72243-2023
Rumänien-București: Bewachungsdienste
2023/S 025-072243
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de paza, protectie si supraveghere a obiectivelor aflate in administrarea Administratiei Domeniului Public Sector 2
Referenznummer der Bekanntmachung: 4266260-2021-9
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
79713000 Bewachungsdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Prin prestarea serviciilor de paza, protectie si supraveghere a obiectivelor aflate in administrarea Administratiei Domeniului Public Sector 2 se urmareste sa se asigure:
• paza si securitatea obiectivelor aflate in administrarea Administratiei Domeniului Public Sector 2;
• un climat de ordine si liniste in cadrul obiectivelor, propice desfasurarii activitatilor specifice;
• paza obiectivelor impotriva accesului neautorizat;
• paza obiectivelor impotriva furturilor, distrugerilor, precum si a altor actiuni producatoare de pagube materiale;
• acordarea de sprijin in caz de calamitati, incendii, explozii, etc.;
• furnizarea catre autoritatea contractanta a informatiilor legate de incidente aparute in timpul activitatii de paza.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/solicitarilor este 15 zile. Raspunsurile la solicitarile de clarificari cu privire la documentatia de atribuire vor fi publicate în SEAP, la Sectiunea ”Lista,clarificari, notificari si decizii” din cadrul anuntului de participare.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare si va transmite raspunsul cu cel putin 10 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor sau solicitarilor de participare, conform art. 161 din Legea 98 /2016 privind achizitiile publice, cu modificarile si completarile ulterioare.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de paza, protectie si supraveghere a obiectivelor aflate in administrarea Administratiei Domeniului Public Sector 2 LOT 2 – 57 posturi permanente de paza
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
79715000 Streifendienste
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Serviciile de paza, protectie si supraveghere pentru obiectivele aflate in administrarea Administratiei Domeniului Public Sector 2 vor fi prestate de catre societati specializate in serviciul de paza si protectie, permanent, prin supraveghere, patrulare si control, timp de 24 ore/zi (zile lucratoare, nelucratoare si sarbatori legale), 7 zile pe saptamana, conform planului de paza.
Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent: 12.156.177,60.
Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent: 378.635,04.
Servicii de paza, protectie si supraveghere a obiectivelor aflate in administrarea Administratiei Domeniului Public Sector 2 –LOT 1 – 50 posturi permanente de paza
Los-Nr.: 1
Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent: 11.287.879,20.
Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent: 332.136,00.