Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Bauleistung - 72278-2023
Rumänien-Voluntari: Bauarbeiten für Abwasserbeseitigungsanlagen
2023/S 025-072278
Berichtigung
Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Bauauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
CL-G-08: Proiectare și execuție stații de epurare ape uzate pentru aglomerări din Județele Ialomița și Giurgiu – 2 loturiLOTUL NR. 1: Proiectare și execuție stații de epurare ape uzate pentru aglomerări Movilita, Sinesti, Rosiori si Herasti din Județele Ialomița și Giurgiu LOTUL NR. 1: Proiectare și execuție stații de epurare ape uzate pentru aglomerări Baneasa, Gaiseni, Cascioarele, Floresti si
Referenznummer der Bekanntmachung: 000
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45232420 Bauarbeiten für Abwasserbeseitigungsanlagen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Execuția statiilor de epurare are ca scop: asigurarea tratării apei uzate din glomerari; efluentul SE sa fie conf. NTPA 011/2002 pentru zone senzitive; tratamentul nămolului rezultat din procesul de epurare al apei uzate pentru valorificare ulterioara; siguranţa exploatării SE si automatizarea proceselor de epurare. Contractul pentru proiectarea si executia SE include:
Activitatile de proiectare - Proiectul Tehnic de Executie pentru SE, care va include toate doc necesare conf legislatiei si orice documentatie necesara pentru obtinerea avizelor si autorizatiilor; suport pentru Beneficiar în obţinerea autorizaţiilor şi avizelor necesare; lucrari de constructie; furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice; testare si punere in functiune; monitorizarea functionarii SE; remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie; instruirea personalului Beneficiarului.
LOTUL NR. 1: Proiectarea si executia statiilor de epurare Movilita (7.870LE) pentru Clusterul format din aglomerarile Sinesti, Movilita si Rosiori si Herasti (2.666LE), conform caietului de sarcini.
Valoarea estimată a contractului aferenta Lotului 1 este de 30.299.683,49 lei, fără TVA, nu include cheltuieli diverse și neprevăzute. Valoarea estimata a contractului include sume provizionate de 361.661,14 lei pentru racordarea obiectivelor la reteaua de electricitate.
LOTUL NR. 2: ­Proiectarea si executia statiilor de epurare Floresti pentru Clusterul format din aglomerarile Cascioarele, Gaiseni, Floresti si Stoienesti-Palanca (14.224LE) si Baneasa (3.310 LE), conform caietului de sarcini.
Valoarea estimată a contractului aferenta Lotului 2 este de 31,225,953.90 lei, fără TVA, nu include cheltuieli diverse și neprevăzute. Valoarea estimata a contractului include sume provizionate de 445.326,17 lei pentru racordarea obiectivelor la reteaua de electricitate.
Durata contractului este de 1.815 de zile, incepand de la data de incepere, astfel: lucrari de proiectare (inclusiv obtinerea autorizatiei de construire) 180 de zile + Durata de execuție a lucrărilor si punerea in functiune a instalatiilor de 540 de zile + Perioada de garantie de 1.095 zile (3 ani).