Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
IT-system Malmö Leasing AB
Referenznummer der Bekanntmachung: 2020-00017
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72222300 Informationstechnologiedienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Malmö Leasing AB, genom upphandlingsenheten, bjuder in intresserade leverantörer till att lämna anbud på upphandling av IT-system Malmö Leasing AB för leasing och korttidshyra av fordon.
Upphandlingen omfattar två (2) delområden. Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör per delområde.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48442000 Finanzsystemsoftwarepaket
72224100 Planung im Bereich Systemimplementierung
72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
72263000 Software-Implementierung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: