II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Achizitia de active corporale pentru CD: aparatura, instrumente, echipamente pentru cercetare; si active necorporale pentru CD: pachete software, aplicatii informatice si licente - Proiect „INFRASTRUCTURA PENTRU CERCETARE DE EXCELENTA IN SUDARE”, Cod SMIS 2014+: 126084
Referenznummer der Bekanntmachung: 3041226_2022_PAAPD1358583
II.1.2)CPV-Code Hauptteil42662000 Schweißvorrichtungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Lotul nr. 1 Imprimante 3D
Lotul nr. 2 Centru de prelucrare cu CNC si Strung orizontal cu CNC cu axa C si scule antrenate
Lotul nr. 3 Scaner 3D
Lotul nr. 4 Statii grafice, monitoare si laptopuri
Lotul nr. 5 Echipament debitare cu jet de apa si abraziv
Lotul nr. 6 Echipamente si sisteme pentru sudare cu ultrasunete materiale polimerice
Lotul nr. 7 Echipamente pentru sudare cu ultrasunete materiale metalice
Lotul nr. 8 Server
Lotul nr. 9 Tomograf raze x pentru structuri metalice/ suduri/ defecte materiale/ aliaje
Lotul nr. 10 Microscop de scanare de inalta rezolutie (SEM) echipat cu EDX
Lotul nr. 11 Echipamente de laborator pentru incercari si examinari de materiale
Lotul nr. 12 Echipamente pentru sudare si sisteme conexe
Lotul nr. 13 Sistem flexibil robotizat multifunctional pentru aplicatii complexe in domeniul prelucrarilor cu fascicul laser
Lotul nr. 14 Active necorporale pentru cercetare-dezvoltare - Program software de simulare 3D
Lotul nr. 15 Active necorporale pentru cercetare-dezvoltare - licente software editare text, antivirus, editare grafica
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor - 18 zile inainte determenul limita de depunere a ofertelor.
Termenul de raspuns al autoritatii la solicitarile de clarificare / informatii suplimentare - 11 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Los-Nr.: 5
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42600000 Werkzeugmaschinen
51500000 Installation von Maschinen und Geräten
80500000 Ausbildung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
LOT 5: Echipament debitare cu jet de apa si abraziv
Buget estimat LOT 5: 622.937 Lei (valoare fara TVA)
Denumire produs: Echipament debitare cu jet de apa si abraziv - 1 buc
Termen de livrare LOT 5: maxim 6 luni de la primirea notei de comanda, dar nu mai tarziu de data de incheiere a proiectului - 31.12.2023
Specificatiile tehnice solicitate sunt cuprinse in caietul de sarcini.
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42632000 Numerisch gesteuerte Maschinen für die Metallbearbeitung
LOT 2: Centru de prelucrare cu CNC si Strung orizontal cu CNC cu axa C si scule antrenate
Buget estimat LOT 2: 2.027.819 Lei (fara TVA)
Denumire produse:
1. Centru de prelucrare cu CNC - 1 buc
2. Strung orizontal cu CNC cu axa C si scule antrenate - 1 buc
Termen de livrare LOT 2: maxim 6 luni de la primirea notei de comanda, dar nu mai tarziu de data de incheiere a proiectului - 31.12.2023
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)38520000 Scanner
LOT 3: Scaner 3D - 1 buc
Buget estimat LOT 3: 206.047 Lei (valoare fara TVA)
Denumire produs: Scaner 3D
Termen de livrare LOT 3: maxim 3 luni de la primirea notei de comanda, dar nu mai tarziu de data de incheiere a proiectului - 31.12.2023
Los-Nr.: 15
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
48315000 Softwarepaket für das Desktop-Publishing (DTP)
48761000 Antivirensoftwarepaket
72261000 Software-Unterstützung
LOT 15: Active necorporale pentru cercetare-dezvoltare - licente software editare text, antivirus, editare grafica.
Buget estimat LOT 15: 20.413 Lei (valoare fara TVA)
1. Licenta software editare text – 15 buc.
2. Licenta software antivirus – 15 buc.
3. Licenta software design grafic – 1 buc.
Termen de livrare LOT 15: maxim 3 luni de la primirea notei de comanda, dar nu mai tarziu de data de incheiere a proiectului – 31.12.2023.
Los-Nr.: 10
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)38511100 Rasterelektronenmikroskope
LOT 10: Microscop de scanare de inalta rezolutie (SEM) echipat cu EDX
Buget estimat LOT 10: 1.003.672 Lei (valoare fara TVA)
Microscop de scanare de inalta rezolutie (SEM) echipat cu EDX – 1 buc.
Termen de livrare LOT 10: maxim 6 luni de la primirea notei de comanda, dar nu mai tarziu de data de incheiere a proiectului – 31.12.2023
Los-Nr.: 14
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48321000 Softwarepaket für den rechnergestützten Entwurf (CAD)
LOT 14: Active necorporale pentru cercetare-dezvoltare - Program software de simulare 3D
Buget estimat LOT 14: 51.314 Lei (valoare fara TVA)
1. Program software de simulare 3D – 1 buc.
Termen de livrare LOT 14: maxim 3 luni de la primirea notei de comanda, dar nu mai tarziu de data de incheiere a proiectului - 31.12.2023.
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42900000 Maschinen für allgemeine und besondere Zwecke
19724000 Chemie-Monofilament
LOT 1: Imprimante 3D
Buget estimat LOT 1: 2.655.560 Lei (valoare fara TVA)
1. Imprimanta 3D pentru materiale metalice - 1 buc
2. Imprimanta 3D pentru materiale polimerice si/sau compozite - 1 buc
3. Imprimanta 3D pentru materiale polimerice - 1 buc
Termen de livrare LOT 1: maxim 6 luni de la primirea notei de comanda, dar nu mai tarziu de data de incheiere a proiectului - 31.12.2023.
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42662000 Schweißvorrichtungen
LOT 6: Echipamente si sisteme pentru sudare cu ultrasunete materiale polimerice
Buget estimat LOT 6: 1.029.918Lei (valoare fara TVA)
1. Echipament pentru sudare cu ultrasunete materiale polimerice - 1 buc
2. Echipament pentru sudare cu ultrasunete materiale polimerice - 1 buc
3. Echipament pentru sudare cu ultrasunete materiale polimerice - 1 buc
4. Echipament pentru sudare cu ultrasunete materiale polimerice - 1 buc
5. Echipament portabil de sudare cu ultrasunete - 1 buc
Termen de livrare LOT 6: maxim 3 luni de la primirea notei de comanda, dar nu mai tarziu de data de incheiere a proiectului - 31.12.2023.
Los-Nr.: 11
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)31640000 Maschinen, Apparate und Geräte mit eigener Funktion
LOT 11: Echipamente de laborator pentru incercari si examinari de materiale
Buget estimat LOT 11: 2.116.413 Lei (valoare fara TVA)
1. Stereomicroscop de masurare 2D - 1 buc.
2. Masina universala pentru testarea materialelor - 1 buc.
3. Masina de slefuit si polisat - 1 buc.
4. Masina pentru inglobat la cald - 1 buc.
5. Nisa chimica cu exhaustare - 1 buc.
6. Spectrometru de laborator de mare precizie - 1 buc.
7. Echipament de mare precizie pentru incercari la incovoiere prin soc - 1 buc.
Termen de livrare LOT 11: maxim 4 luni de la primirea notei de comanda, dar nu mai tarziu de data de incheiere a proiectului - 31.12.2023
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48820000 Server
LOT 8: Server
Buget estimat LOT 8: 99.017 Lei (valoare fara TVA)
Denumire produs: Server - 1 buc.
Termen de livrare LOT 8: maxim 6 luni de la primirea notei de comanda, dar nu mai tarziu de data de incheiere a proiectului – 31.12.2023
Los-Nr.: 12
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42660000 Werkzeuge zum Weichlöten, Hartlöten und Schweißen, Maschinen und Geräte zum Oberflächenhärten und Heißspritzen
LOT 12: Echipamente pentru sudare si sisteme conexe
Buget estimat LOT 12: 477.574 Lei (valoare fara TVA)
1. Carucior pentru sudare MIG/MAG si CMT - 1 buc
2. Bloc cu role - 1 buc
3. Masa de rotatie - 1 buc
4. Masa rotativa de pozitionare - 1 buc
5. Sistem sudare - 1 buc
6. Sistem sudare multiproces - 1 buc
7. Sistem sudare multiproces cu interfata pentru sudarea robotizata - 1 buc
Termen de livrare LOT 12: maxim 6 luni de la primirea notei de comanda, dar nu mai tarziu de data de incheiere a proiectului – 31.12.2023
Los-Nr.: 13
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42997300 Industrieroboter
LOT 13: Sistem flexibil robotizat multifunctional pentru aplicatii complexe in domeniul prelucrarilor cu fascicul laser
Buget estimat LOT 13: 3.278.015,84 Lei (valoare fara TVA)
Denumire produs: Sistem flexibil robotizat multifunctional pentru aplicatii complexe in domeniul prelucrarilor cu fascicul laser - 1 buc
Termen de livrare LOT 13: maxim 12 luni de la primirea notei de comanda, dar nu mai tarziu de data de incheiere a proiectului - 31.12.2023
Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30213000 Personalcomputer
LOT 4: Statii grafice, monitoare si laptopuri
Buget estimat LOT 4: 162.860 Lei (valoare fara TVA)
1. Statie grafica - 10 buc
2. Statie grafica - 2 buc
3. Monitor - 12 buc
4. Laptop - 3 buc
Termen de livrare LOT 4: maxim 6 luni de la primirea notei de comanda, dar nu mai tarziu de data de incheiere a proiectului - 31.12.2023
Los-Nr.: 7
LOT 7: Echipamente pentru sudare cu ultrasunete materiale metalice
Buget estimat LOT 7: 1.109.214 Lei (valoare fara TVA)
Denumire produs:
1. Echipament pentru sudare cu ultrasunete materiale metalice - 1 buc.
2. Echipament pentru sudare cu ultrasunete materiale metalice - 1 buc.
3. Echipament pentru sudare cu ultrasunete materiale metalice - 1 buc.
4. Echipament pentru sudare cu ultrasunete materiale metalice - 1 buc.
5. Echipament pentru sudare cu ultrasunete materiale metalice - 1 buc.
Termen de livrare LOT 7: maxim 3 luni de la primirea notei de comanda, dar nu mai tarziu de data de incheiere a proiectului – 31.12.2023
Los-Nr.: 9
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33115000 Ausrüstung für Tomografie
LOT 9: Tomograf cu raze x pentru structuri metalice/ suduri/ defecte materiale/ aliaje
Buget estimat LOT 9: 3.956.720 Lei (valoare fara TVA)
1. Tomograf cu raze x pentru structuri metalice/ suduri/ defecte materiale/ aliaje – 1 buc.
Termen de livrare LOT 9: maxim 9 luni de la primirea notei de comanda, dar nu mai tarziu de data de incheiere a proiectului – 31.12.2023