II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Świadczenie usługi wynajmu autobusów wraz z kierowcami na rzecz Spółki "Koleje Małopolskie" celem zapewnienia obsługi Autobusowych Linii Dowozowych
Referenznummer der Bekanntmachung: DZ.26.37.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi wynajmu autobusów wraz z kierowcami na rzecz Spółki "Koleje Małopolskie" celem zapewnienia obsługi Autobusowych Linii Dowozowych Zamawiającego.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)60170000 Vermietung von Fahrzeugen zur Personenbeförderung mit Fahrer
60172000 Vermietung von Bussen und Reisebussen mit Fahrer
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
W ramach zadania wykonawca będzie obsługiwał linie komunikacyjne Zamawiającego na następującym obszarze: powiat wielicki, powiat krakowski, powiat myślenicki, powiat proszowicki, powiat limanowski, miasto Kraków.
Zamawiający zleci wykonanie usługi w okresie od 01.04.2023 r. do 31.12.2023 r. Planowana do wykonania praca eksploatacyjna w okresie obowiązywania Umowy wynosi 767 008 wzkm. Zamawiający jest upoważniony do wprowadzania zmian w liniach komunikacyjnych powierzonych do obsługi Wykonawcy, zachowując zakres obszaru funkcjonowania linii na terenie opisanym w OPZ dla zadania 1. Do realizacji zamówienia wymaga się dysponowania 8 autobusami spełniającymi warunki określone w załącznikach do SWZ.
Usługi przewozowe muszą być wykonywane przez osoby spełniające następujące wymagania: określone w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, (Dz.U.2019.2140 t.j. z późn. zm.) przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 110), ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U.2019.341 t.j. z późn. zm.); kierowca nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa umyślne przeciwko życiu i zdrowiu, wolności seksualnej i obyczajowości, bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, wiarygodności dokumentów lub środowisku; kierowca musi mieć ukończone odpowiednie szkolenie okresowe, a którym mowa w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U.2019.2140 t.j. z późn. zm.); kierowca musi mieć aktualne badania lekarskie przeprowadzane w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; kierowca musi mieć aktualne badania psychologiczne przeprowadzane w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; wobec kierowcy nie orzeczono zakazu wykonywania zawodu kierowcy; kierowca musi się porozumiewać się z Zamawiającym w języku polskim (minimum B2 zgodnie ze skalą przyjętą przez Radę Europy – CEFR Common European Framework), Zamawiający jest uprawniony sprawdzić umiejętności językowe kierowcy przeprowadzając wewnętrzny egzamin. Pozostałe wymagania zawarto w OPZ. Minimalna praca eksploatacyjna do wykonania w okresie obowiązywania Umowy dla zadania 1 wynosi: 682 000,00 wzkm.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
W ramach zawartej umowy wykonawca będzie obsługiwał linie komunikacyjne Zamawiającego na następującym obszarze: powiat bocheński, powiat wielicki, powiat myślenicki, powiat proszowicki, powiat brzeski, powiat dąbrowski, powiat tarnowski, miasto Tarnów, powiat limanowski, powiat nowosądecki, miasto Nowy Sącz.
Zamawiający zleci wykonanie usługi w okresie od 01.04.2023 r. do 31.12.2023 r. Planowana do wykonania praca eksploatacyjna w okresie obowiązywania Umowy wynosi 205 850 wzkm. Zamawiający jest upoważniony do wprowadzania zmian w liniach komunikacyjnych powierzonych do obsługi Wykonawcy, zachowując zakres obszaru funkcjonowania linii na terenie opisanym w OPZ dla zadania 2. Do realizacji zamówienia wymaga się dysponowania 4 autobusami spełniającymi warunki określone w załącznikach do SWZ.
Usługi przewozowe muszą być wykonywane przez osoby spełniające następujące wymagania: określone w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, (Dz.U.2019.2140 t.j. z późn. zm.) przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 110), ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U.2019.341 t.j. z późn. zm.); kierowca nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa umyślne przeciwko życiu i zdrowiu, wolności seksualnej i obyczajowości, bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, wiarygodności dokumentów lub środowisku; kierowca musi mieć ukończone odpowiednie szkolenie okresowe, a którym mowa w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U.2019.2140 t.j. z późn. zm.); kierowca musi mieć aktualne badania lekarskie przeprowadzane w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; kierowca musi mieć aktualne badania psychologiczne przeprowadzane w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; wobec kierowcy nie orzeczono zakazu wykonywania zawodu kierowcy; kierowca musi się porozumiewać się z Zamawiającym w języku polskim (minimum B2 zgodnie ze skalą przyjętą przez Radę Europy – CEFR Common European Framework), Zamawiający jest uprawniony sprawdzić umiejętności językowe kierowcy przeprowadzając wewnętrzny egzamin. Pozostałe wymagania zawarto w OPZ. Minimalna praca eksploatacyjna do wykonania w okresie obowiązywania Umowy dla zadania 2 wynosi: 198 000,00 wzkm.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
W ramach zawartej umowy wykonawca będzie obsługiwał linie komunikacyjne Zamawiającego na następującym obszarze: powiat bocheński, powiat limanowski, powiat myślenicki, powiat wielicki.
Zamawiający zleci wykonanie usługi w okresie od 01.04.2023 r. do 31.12.2023 r. Planowana do wykonania praca eksploatacyjna w okresie obowiązywania Umowy wynosi 123 816 wzkm. Zamawiający jest upoważniony do wprowadzania zmian w liniach komunikacyjnych powierzonych do obsługi Wykonawcy, zachowując zakres obszaru funkcjonowania linii na terenie opisanym w OPZ dla zadania 3. Do realizacji zamówienia wymaga się dysponowania 2 autobusami spełniającymi warunki określone w załącznikach do SWZ.
Usługi przewozowe muszą być wykonywane przez osoby spełniające następujące wymagania: określone w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, (Dz.U.2019.2140 t.j. z późn. zm.) przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 110), ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U.2019.341 t.j. z późn. zm.); kierowca nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa umyślne przeciwko życiu i zdrowiu, wolności seksualnej i obyczajowości, bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, wiarygodności dokumentów lub środowisku; kierowca musi mieć ukończone odpowiednie szkolenie okresowe, a którym mowa w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U.2019.2140 t.j. z późn. zm.); kierowca musi mieć aktualne badania lekarskie przeprowadzane w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; kierowca musi mieć aktualne badania psychologiczne przeprowadzane w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; wobec kierowcy nie orzeczono zakazu wykonywania zawodu kierowcy; kierowca musi się porozumiewać się z Zamawiającym w języku polskim (minimum B2 zgodnie ze skalą przyjętą przez Radę Europy – CEFR Common European Framework), Zamawiający jest uprawniony sprawdzić umiejętności językowe kierowcy przeprowadzając wewnętrzny egzamin. Pozostałe wymagania zawarto w OPZ. Minimalna praca eksploatacyjna do wykonania w okresie obowiązywania Umowy dla zadania 3 wynosi: 115 500,00 wzkm.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
W ramach zawartej umowy wykonawca będzie obsługiwał linie komunikacyjne Zamawiającego na następującym obszarze: powiat bocheński, powiat limanowski, powiat wielicki, powiat myślenicki, powiat brzeski, powiat nowosądecki.
Zamawiający zleci wykonanie usługi w okresie od 01.04.2023 r. do 31.12.2023 r. Planowana do wykonania praca eksploatacyjna w okresie obowiązywania Umowy wynosi 261 896 wzkm. Zamawiający jest upoważniony do wprowadzania zmian w liniach komunikacyjnych powierzonych do obsługi Wykonawcy, zachowując zakres obszaru funkcjonowania linii na terenie opisanym w OPZ dla zadania 4. Do realizacji zamówienia wymaga się dysponowania 4 autobusami spełniającymi warunki określone w załącznikach do SWZ.
Usługi przewozowe muszą być wykonywane przez osoby spełniające następujące wymagania: określone w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, (Dz.U.2019.2140 t.j. z późn. zm.) przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 110), ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U.2019.341 t.j. z późn. zm.); kierowca nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa umyślne przeciwko życiu i zdrowiu, wolności seksualnej i obyczajowości, bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, wiarygodności dokumentów lub środowisku; kierowca musi mieć ukończone odpowiednie szkolenie okresowe, a którym mowa w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U.2019.2140 t.j. z późn. zm.); kierowca musi mieć aktualne badania lekarskie przeprowadzane w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; kierowca musi mieć aktualne badania psychologiczne przeprowadzane w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; wobec kierowcy nie orzeczono zakazu wykonywania zawodu kierowcy; kierowca musi się porozumiewać się z Zamawiającym w języku polskim (minimum B2 zgodnie ze skalą przyjętą przez Radę Europy – CEFR Common European Framework), Zamawiający jest uprawniony sprawdzić umiejętności językowe kierowcy przeprowadzając wewnętrzny egzamin. Pozostałe wymagania zawarto w OPZ. Minimalna praca eksploatacyjna do wykonania w okresie obowiązywania Umowy dla zadania 4 wynosi: 242 000,00 wzkm.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
W ramach zawartej umowy wykonawca będzie obsługiwał linie komunikacyjne Zamawiającego na następującym obszarze: powiat myślenicki, powiat bocheński, powiat wielicki, powiat krakowski, miasto Kraków
Zamawiający zleci wykonanie usługi w okresie od 01.04.2023 r. do 31.12.2023 r. Planowana do wykonania praca eksploatacyjna w okresie obowiązywania Umowy wynosi 357 884 wzkm. Zamawiający jest upoważniony do wprowadzania zmian w liniach komunikacyjnych powierzonych do obsługi Wykonawcy, zachowując zakres obszaru funkcjonowania linii na terenie opisanym w OPZ dla zadania 5. Do realizacji zamówienia wymaga się dysponowania 4 autobusami spełniającymi warunki określone w załącznikach do SWZ.
Usługi przewozowe muszą być wykonywane przez osoby spełniające następujące wymagania: określone w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, (Dz.U.2019.2140 t.j. z późn. zm.) przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 110), ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U.2019.341 t.j. z późn. zm.); kierowca nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa umyślne przeciwko życiu i zdrowiu, wolności seksualnej i obyczajowości, bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, wiarygodności dokumentów lub środowisku; kierowca musi mieć ukończone odpowiednie szkolenie okresowe, a którym mowa w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U.2019.2140 t.j. z późn. zm.); kierowca musi mieć aktualne badania lekarskie przeprowadzane w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; kierowca musi mieć aktualne badania psychologiczne przeprowadzane w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; wobec kierowcy nie orzeczono zakazu wykonywania zawodu kierowcy; kierowca musi się porozumiewać się z Zamawiającym w języku polskim (minimum B2 zgodnie ze skalą przyjętą przez Radę Europy – CEFR Common European Framework), Zamawiający jest uprawniony sprawdzić umiejętności językowe kierowcy przeprowadzając wewnętrzny egzamin. Pozostałe wymagania zawarto w OPZ. Minimalna praca eksploatacyjna do wykonania w okresie obowiązywania Umowy dla zadania 5 wynosi: 297 000,00 wzkm.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
W ramach zawartej umowy wykonawca będzie obsługiwał linie komunikacyjne Zamawiającego na następującym obszarze: powiat nowosądecki, miasto Nowy Sącz, powiat gorlicki, powiat limanowski, powiat brzeski, powiat tarnowski, miasto Tarnów, powiat nowotarski, powiat tatrzański.
Zamawiający zleci wykonanie usługi w okresie od 01.04.2023 r. do 31.12.2023 r. Planowana do wykonania praca eksploatacyjna w okresie obowiązywania Umowy wynosi 373 876 wzkm. Zamawiający jest upoważniony do wprowadzania zmian w liniach komunikacyjnych powierzonych do obsługi Wykonawcy, zachowując zakres obszaru funkcjonowania linii na terenie opisanym w OPZ dla zadania 6. Do realizacji zamówienia wymaga się dysponowania 4 autobusami spełniającymi warunki określone w załącznikach do SWZ.
Usługi przewozowe muszą być wykonywane przez osoby spełniające następujące wymagania: określone w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, (Dz.U.2019.2140 t.j. z późn. zm.) przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 110), ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U.2019.341 t.j. z późn. zm.); kierowca nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa umyślne przeciwko życiu i zdrowiu, wolności seksualnej i obyczajowości, bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, wiarygodności dokumentów lub środowisku; kierowca musi mieć ukończone odpowiednie szkolenie okresowe, a którym mowa w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U.2019.2140 t.j. z późn. zm.); kierowca musi mieć aktualne badania lekarskie przeprowadzane w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; kierowca musi mieć aktualne badania psychologiczne przeprowadzane w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; wobec kierowcy nie orzeczono zakazu wykonywania zawodu kierowcy; kierowca musi się porozumiewać się z Zamawiającym w języku polskim (minimum B2 zgodnie ze skalą przyjętą przez Radę Europy – CEFR Common European Framework), Zamawiający jest uprawniony sprawdzić umiejętności językowe kierowcy przeprowadzając wewnętrzny egzamin. Pozostałe wymagania zawarto w OPZ. Minimalna praca eksploatacyjna do wykonania w okresie obowiązywania Umowy dla zadania 6 wynosi: 341 000,00 wzkm.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7
W ramach zawartej umowy wykonawca będzie obsługiwał linie komunikacyjne Zamawiającego na następującym obszarze: powiat limanowski, powiat myślenicki, powiat krakowski, miasto Kraków, powiat wadowicki, powiat oświęcimski, powiat suski, powiat chrzanowski, powiat olkuski.
Zamawiający zleci wykonanie usługi w okresie od 01.04.2023 r. do 31.12.2023 r. Planowana do wykonania praca eksploatacyjna w okresie obowiązywania Umowy wynosi 300 070 wzkm. Zamawiający jest upoważniony do wprowadzania zmian w liniach komunikacyjnych powierzonych do obsługi Wykonawcy, zachowując zakres obszaru funkcjonowania linii na terenie opisanym w OPZ dla zadania 7. Do realizacji zamówienia wymaga się dysponowania 4 autobusami spełniającymi warunki określone w załącznikach do SWZ.
Usługi przewozowe muszą być wykonywane przez osoby spełniające następujące wymagania: określone w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, (Dz.U.2019.2140 t.j. z późn. zm.) przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 110), ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U.2019.341 t.j. z późn. zm.); kierowca nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa umyślne przeciwko życiu i zdrowiu, wolności seksualnej i obyczajowości, bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, wiarygodności dokumentów lub środowisku; kierowca musi mieć ukończone odpowiednie szkolenie okresowe, a którym mowa w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U.2019.2140 t.j. z późn. zm.); kierowca musi mieć aktualne badania lekarskie przeprowadzane w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; kierowca musi mieć aktualne badania psychologiczne przeprowadzane w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; wobec kierowcy nie orzeczono zakazu wykonywania zawodu kierowcy; kierowca musi się porozumiewać się z Zamawiającym w języku polskim (minimum B2 zgodnie ze skalą przyjętą przez Radę Europy – CEFR Common European Framework), Zamawiający jest uprawniony sprawdzić umiejętności językowe kierowcy przeprowadzając wewnętrzny egzamin. Pozostałe wymagania zawarto w OPZ. Minimalna praca eksploatacyjna do wykonania w okresie obowiązywania Umowy dla zadania 7 wynosi: 264 000,00 wzkm.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8
W ramach zawartej umowy wykonawca będzie obsługiwał linie komunikacyjne Zamawiającego na następującym obszarze: powiat olkuski, powiat krakowski, miasto Kraków, powiat miechowski, powiat chrzanowski..
Zamawiający zleci wykonanie usługi w okresie od 01.04.2023 r. do 31.12.2023 r. Planowana do wykonania praca eksploatacyjna w okresie obowiązywania Umowy wynosi 164 064 wzkm. Zamawiający jest upoważniony do wprowadzania zmian w liniach komunikacyjnych powierzonych do obsługi Wykonawcy, zachowując zakres obszaru funkcjonowania linii na terenie opisanym w OPZ dla zadania 8. Do realizacji zamówienia wymaga się dysponowania 2 autobusami spełniającymi warunki określone w załącznikach do SWZ.
Usługi przewozowe muszą być wykonywane przez osoby spełniające następujące wymagania: określone w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, (Dz.U.2019.2140 t.j. z późn. zm.) przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 110), ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U.2019.341 t.j. z późn. zm.); kierowca nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa umyślne przeciwko życiu i zdrowiu, wolności seksualnej i obyczajowości, bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, wiarygodności dokumentów lub środowisku; kierowca musi mieć ukończone odpowiednie szkolenie okresowe, a którym mowa w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U.2019.2140 t.j. z późn. zm.); kierowca musi mieć aktualne badania lekarskie przeprowadzane w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; kierowca musi mieć aktualne badania psychologiczne przeprowadzane w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; wobec kierowcy nie orzeczono zakazu wykonywania zawodu kierowcy; kierowca musi się porozumiewać się z Zamawiającym w języku polskim (minimum B2 zgodnie ze skalą przyjętą przez Radę Europy – CEFR Common European Framework), Zamawiający jest uprawniony sprawdzić umiejętności językowe kierowcy przeprowadzając wewnętrzny egzamin. Pozostałe wymagania zawarto w OPZ. Minimalna praca eksploatacyjna do wykonania w okresie obowiązywania Umowy dla zadania 8 wynosi: 154 000,00 wzkm.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 9
W ramach zawartej umowy wykonawca będzie obsługiwał linie komunikacyjne Zamawiającego na następującym obszarze: powiat tarnowski, miasto Tarnów, powiat nowosądecki, powiat gorlicki, powiat dąbrowski, powiat brzeski, powiat bocheński.
Zamawiający zleci wykonanie usługi w okresie od 01.04.2023 r. do 31.12.2023 r. Planowana do wykonania praca eksploatacyjna w okresie obowiązywania Umowy wynosi 160 050 wzkm. Zamawiający jest upoważniony do wprowadzania zmian w liniach komunikacyjnych powierzonych do obsługi Wykonawcy, zachowując zakres obszaru funkcjonowania linii na terenie opisanym w OPZ dla zadania 9. Do realizacji zamówienia wymaga się dysponowania 2 autobusami spełniającymi warunki określone w załącznikach do SWZ.
Usługi przewozowe muszą być wykonywane przez osoby spełniające następujące wymagania: określone w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, (Dz.U.2019.2140 t.j. z późn. zm.) przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 110), ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U.2019.341 t.j. z późn. zm.); kierowca nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa umyślne przeciwko życiu i zdrowiu, wolności seksualnej i obyczajowości, bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, wiarygodności dokumentów lub środowisku; kierowca musi mieć ukończone odpowiednie szkolenie okresowe, a którym mowa w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U.2019.2140 t.j. z późn. zm.); kierowca musi mieć aktualne badania lekarskie przeprowadzane w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; kierowca musi mieć aktualne badania psychologiczne przeprowadzane w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; wobec kierowcy nie orzeczono zakazu wykonywania zawodu kierowcy; kierowca musi się porozumiewać się z Zamawiającym w języku polskim (minimum B2 zgodnie ze skalą przyjętą przez Radę Europy – CEFR Common European Framework), Zamawiający jest uprawniony sprawdzić umiejętności językowe kierowcy przeprowadzając wewnętrzny egzamin. Pozostałe wymagania zawarto w OPZ. Minimalna praca eksploatacyjna do wykonania w okresie obowiązywania Umowy dla zadania 9 wynosi: 148 500,00 wzkm.