Szolgáltatások - 724990-2022
Submission deadline has been amended by:  230651-2023
Magyarország-Budapest: Mérnöki tervezési szolgáltatások
2022/S 248-724990
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Dunakeszi vasúti rakodó létrehozása - tervezés
Hivatkozási szám: EKR002035262022
II.1.2)Fő CPV-kód
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Dunakeszi vasúti rakodó terminál létrehozásának előkészítése (PST: V070.10)
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71322500 Közlekedési berendezésekkel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71356400 Műszaki tervezési szolgáltatások
71621000 Műszaki elemzési vagy tanácsadó szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Dunakeszi vasúti rakodó terminál létrehozásának előkészítése
Elvégzendő részletes feladatok:
-Megvalósíthatósági Tanulmány készítése a rakodóvágány nyomvonal vezetésére vonatkozóan, az alábbi tartalommal:
- beruházási terv,
- tervezési program,
- vázlatterv, jóváhagyási terv,
- fenntartási- és üzemeltetési modell,
- költség- és időkalkuláció;
- Az egyes - megközelítőleg mindösszesen 3 vkm hosszú, egybefüggő - vasúti vonalszakaszok (beleértve Dunakeszi-gyártelep megállóhelyet, a villamosított vontatóvágányt és az ipari park szomszédságában vasúti rakodó kialakítását) kivitelezéséhez szükséges engedélyezési tervek elkészítése, tenderdokumentáció összeállítása, valamint az építési engedélyek megszerzése;
- Dunakeszi-Gyártelep fordítóállomás létesítése, a Sólyom utcai aluljáró fejlesztésével együtt;
- Két vágányon rakodásra alkalmas, 2 db, legalább 10 m x 750 m méretű rakodóterület kialakítása;
- vasúti rakodó, valamint azokhoz vezető közúti megközelítés tervezése;
- Kapcsolódó vasúti létesítmények kiépítése, érintett közművek kiváltása;
- A szükséges engedélyezési eljárások lefolytatása (pl.: vasúthatósági-, környezetvédelmi-, magasépítési-, bontási-, műtárgy-, termőföld más célú hasznosítás-, erdő-, gyep-, útépítési-, elvi vízjogi létesítési engedély stb.);
- A környezetvédelmi engedély megszerzéséhez szükséges dokumentációk elkészítése a jóváhagyói egyeztetéseknek / előírásoknak megfelelően, előzetes vizsgálati dokumentáció és a 314/2005. (XII.25.) Korm. rendeletben előírt környezeti hatástanulmány elkészítése;
- A tervezési és engedélyeztetési feladathoz kötődő teljes körű helyszíni felmérések (úgymint pl. állapotfelmérés) és vizsgálatok, ill. labor vizsgálatok és adatbeszerzések elvégzése;
- Az új Dunakeszi-Gyártelep állomáson sk+55 peronmagasság kialakítása, akadálymentesítés kiépítése, az utasforgalmi létesítmények fejlesztése, illetve az utastájékoztatás kiépítése is feladat. Mindemellett az állomás biztosítóberendezési (D55 típusú) és távközlési rendszer átalakításának tervezése, valamint az újonnan létesülő rakodóvágány biztosítóberendezési és távközlési rendszer tervezése, mindez Dunakeszi állomásról távkezelve (ELPULT);
- A projekt kapcsán érintett műtárgyak (építésének, átépítésének, bontásának) tervezése, illetve a kapcsolódó útátjáró(k) (építésének, átépítésének) tervezése;
- Forgalmi, üzemi vizsgálat elkészítése.
Jelen közbeszerzés tárgyát képező munkák részletes leírását a Közbeszerzési Dokumentumok tartalmazzák.