Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 72516-2023
Ungarn-Budapest: Bildgebungsausrüstung für medizinische, zahnärztliche und tiermedizinische Anwendungen
2023/S 025-072516
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Mobil állatorvosi átvilágító, felvételező és CT
Referenznummer der Bekanntmachung: EKR001883822022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33110000 Bildgebungsausrüstung für medizinische, zahnärztliche und tiermedizinische Anwendungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Adásvételi szerződés állatorvosi három az egyben mobil készülék beszerzése: cone-beam CT, felvételi digitális röntgen és átvilágító, vagy azzal egyenértékű készülék a Semmelweis Egyetem részére.
További információkat a közbeszerzési dokumentáció részletesen tartalmazza.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárás megindítása előtt a piaci résztvevőkkel a Kbt. 28. § (4) és (5) bek. szerinti, előzetes piaci konzultációt folytatott le (EKR azonosító: EKR001861842022) a közbeszerzési eljárás előkészítése, valamint a gazdasági szereplők - tervezett beszerzésre és annak követelményeire vonatkozó - tájékoztatása érdekében.
Előzetes piaci konzultáció összefoglalójának elérhetősége:
https://ekr.gov.hu/ekr-em/folyamat/kozbeszerzes/ugylet.xhtml?piid=3192057&id=3001828
A Semmelweis Egyetemen Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézete számára szükséges a gyári új (máshol még nem használt), állatorvosi, három az egyben mobil készülék: cone-beam CT, felvételi digitális röntgen és átvilágító, vagy azzal egyenértékű - és a műszaki követelménytáblázatban foglalt szakmai és minőségi elvárásoknak mindenben megfelelő - készülék. A műszaki megfelelőség igazolása tekintetében ajánlattevőnek a megajánlásában fel kell tüntetnie a gyártót, a konkrét típust, valamint a származási hely feltüntetése is szükséges a megajánlásban.
Az ajánlat tartalmazza:
- a Közbeszerzési műszaki leírásban meghatározott paraméterekkel rendelkező, 1 db cone-beam CT, felvételi digitális röntgen és átvilágító készülék szállítását,
- telepítését és üzembe helyezését, az üzembe helyezéshez szükséges anyagok, eszközök biztosítását, technikai próbaüzem lefolytatását,
- a Vevő által lefolytatandó orvosszakmai próbaüzem elvégzése során segítség nyújtását, közreműködést,
- a teljesítésigazolás kiállításának napjától kezdődően 12 (tizenkettő) hónap időtartamban jótállás biztosítását, amely tartalmazza teljes körű szerviz (karbantartás és hibajavítás) nyújtását, beleértve a kiszállási díjat, munkabért, a javításhoz és karbantartáshoz a tartalék alkatrészek biztosítását.
A állatorvosi három az egyben mobil készülék ára tartalmazza a szerződés teljesítéséhez szükséges valamennyi költséget, beleértve a szállítást, illetve a szállítással összefüggő valamennyi (behozatallal, forgalomba hozatallal kapcsolatban felmerülő) költséget (vám, adók, díjak, illetékek, egyéb).
A készüléknek alkalmasnak kell lennie a cadavereken végzett diagnosztikus vizsgálatok támogatására. A készülék minden része kerekeken gurítható, mobil készülék kell legyen.
Alapfeltétel a könnyű kezelhetőség, korszerűség, a megadott orvos szakmai tevékenység minél teljesebb támogatása. Ezért gyári, új kibocsátású berendezésre van szükség, a szállítással, telepítéssel, a kezelést végző 5 fő szakember 2-2 munkanap időtartamú (8 óra/nap) betanításával és 15 napos próbaüzemmel.
Alapkövetelmények és a CT alrendszer követelményei:
Műszaki és minőségi elvárások Előírt érték
Rtg-csőáram tartomány Max. 1000 mA
Rtg-csőfeszültség tartomány Max. 120 kV
A rendszer DICOM
adatformátumban tud menteni Igen
CT alrendszer követelményei:
Max. felbontás Max. 0,25 mm szeletvastagság
Felvétel hossza Min. 70 cm
Gantry nyílás Min. 50 cm
FOV Min. 30 cm
Az értékelés során adható pontszám értékelési részszempontonként: 0-10.
Mindegyik részszempont esetében ajánlatkérő két tizedesjegy pontosságig számol, majd az így kapott számot beszorozza a súlyszámmal. Az így kialakuló pontszám esetében is csak két tizedes jegy pontosságig veszi figyelembe az ajánlatok pontszámát.
A fentiek szerint kiszámított pontok az adott részszemponthoz rendelt súlyszámmal (szorzószámmal) felszorzásra kerülnek, amelynek eredménye a súlyozott pont. Az értékelés tárgyát képező pontszám a súlyozott pontok összege.
- az 1. ár szempontnál a fordított arányosítást alkalmazzuk,
- a 2. és 3. bírálati részszempontoknál a szélsőértékkel korrigált arányosítást alkalmazzuk.
A szerződéskötéskor a készüléknek rendelkeznie kell magyar (OAH) típusengedéllyel, továbbá a nyertes Ajánlattevőnek a szerződéskötéskor rendelkeznie kell a forgalmazáshoz, beüzemeléshez, betanításhoz és szervizeléshez szükséges OAH engedélyekre a 2/2022 OAH rendelet 55. §-ának 3., 4. és 5. pontja értelmében.
A beszerzés tárgyának részletes leírását a Közbeszerzési dokumentumok VI. számú fejezete szerinti Közbeszerzési műszaki leírás tartalmazza.
Ajánlatkérő a felhívás II.2.5. pontjában meghatározott értékelési szempontok szerint az ajánlatokat a Kbt. 76. § (2) bekezdés c) pontja szerint a legjobb ár - érték arány értékelési szempont alapján értékeli.
Fő finanszírozási és fizetési feltételek, hivatkozás a vonatkozó jogszabályi rendelkezésekre:
Ajánlatkérő előleget nem fizet.
Az áru ellenértékét Ajánlatkérő utólag, az igazolt teljesítést követően a Kbt. 135. § (1), (5), (6) és (10) bekezdéseiben meghatározott kötelező szabályok alkalmazásával, a számla igazolt kézhezvételét követően 30 napon belül banki átutalással teljesíti, a Ptk. 6:130. § (1)-(2) bekezdései, valamint az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvényben foglalt kötelező szabályok alkalmazásával.
Megrendelő késedelmes fizetése esetén Vállalkozó a késedelmi kamatra vonatkozóan a Ptk. 6:155. §, valamint a behajtási költségátalányról szóló 2016. évi IX. törvény 3. § szerinti késedelmi kamat követelésére jogosult.
Az ajánlattétel, a szerződés és a kifizetés pénzneme: HUF.
Az ajánlatkérő felhívja Ajánlattevők figyelmét a Kbt. 136. § (1) bekezdésében foglaltakra a kifizetéseket illetően, illetve a 143. § (3) bekezdésében foglalt speciális felmondási okra.
Ajánlatkérő felhívja a figyelmet a Kbt. 27/A. §-ban foglaltakra.
A részletes fizetési feltételeket a közbeszerzési dokumentumok részét képező szerződéstervezet tartalmazza.