Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 72524-2023
Bulgarien-Sofia: Elektrizität
2023/S 025-072524
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
„Избор на доставчик на активна нетна електрическа енергия и координатор на балансираща група за ниско напрежение за обекти на ЦУ на НЗОК, СЗОК и РЗОК – София област“
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
09310000 Elektrizität
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Предметът на настоящата поръчка е „Избор на доставчик на активна нетна електрическа енергия и координатор на
балансираща група за ниско напрежение за обекти на ЦУ на НЗОК, СЗОК и РЗОК – София област“.
Доставката на електрическа енергия трябва да бъде в съответствие с действащите нормативни документи: Закон
за енергетиката (ЗЕ), Правилата за търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ) и Правила за измерване на
количеството електрическа енергия (ПИКЕЕ).
По отношение на планирането и договарянето на конкретни количества нетна активна електрическа енергия се
прилагат ПТЕЕ.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Изпълнението на предмета на поръчката включва извършването на следните основни дейности:
1.1. Доставка на необходимите количества нетна активна електрическа енергия на ниско напрежение, посочени в
т. 2.4 от Техническите изисквания и спецификации, с възможни отклонения в положителна или отрицателна
посока. Прогнозното количество електрическа енергия не задължава Възложителя да го потреби. Възложителят
си запазва правото на промяна на потребяваното количество в зависимост от възникналата необходимост, като
изпълнителят се задължава да достави нужното количество електроенергия за денонощие, за месец и за целия
период на доставката.
1.2. Изготвяне на всички необходими документи за регистрация на обектите на Възложителя на свободния пазар
на електроенергия и извършване пълната процедура по тяхната регистрация.
1.3. Включване на Възложителя като непряк член на балансиращата група на Изпълнителя съгласно “Правилата за
търговия с електрическа енергия“ (ПТЕЕ), без Възложителят да заплаща такса за регистрация и участие.
1.4. Енергиен мониторинг, прогнозиране потреблението на електрическа енергия на Възложителя и съставяне на
почасови графици на потребление. Известяване (регистриране) на почасовите графици в MMS на ЕСО както и
извършване на всички необходими дейности, свързани с участието на Възложителя на свободния пазар на
електрическа енергия, съгласно ПТЕЕ, ЗЕ и ПИКЕЕ;
2. Доставката на електрическа енергия за обектите на ЦУ на НЗОК, СЗОК и РЗОК – София област се осъществява
чрез електроразпределителната мрежа ниско напрежение на „Електроразпределителни мрежи Запад“ ЕАД.
3. Прогнозното количество активна електрическа енергия за 12 (дванадесет) месеца е определено на базата на
измерените количества потребена електрическа енергия през минал период от 8 месеца и е оценено на 540 MWh.
4. Посоченото прогнозно количество за потребление на електроенергия за срока на договора от 12 (дванадесет)
месеца не ангажира Възложителя да го потреби. За срока на договора Възложителят има право да присъединява
и нови обекти, като си запазва правото на промяна в прогнозното количество в положителна или отрицателна
посока според възникналата необходимост.