II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: X
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Achizitie consumabile medicale, 71 loturi. Descriere si cantitati in caietul de sarcini, deoarece acest camp nu permite inserarea tuturor informatiilor.
Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritarea contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
LOT CONSUMABILE COMPATIBIL CU MONITOR PHILIPS INTELLI VUE
Los-Nr.: 20
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cablu prelungitor / adaptor pentru senzorii de saturatie oxigen compatibil cu monitoarele Philips IntelliVue
Senzor SpO2 reutilizabil tip Nellcor compatibil cu monitoarele Philips IntelliVue
Cablu ECG cu 3 derivatii compatibil cu monitoarele Philips IntelliVue
Manseta de tensiune adult compatibil cu monitoarele Philips IntelliVue
Senzor de temperatura
Tub de conectare manseta tensiune arteriala neinvaziva compatibil cu monitoarele Philips IntelliVue
Cablu de conectare a traductoarelor de monitorizare invaziva a tensiunii arteriale compatibil cu monitoarele Philips IntelliVue
Acumulator monitor compatibil cu monitoarele Philips IntelliVue
Modul portabil pentru monitorizarea functiilor vitale compatibil cu monitoarele Philips IntelliVue
Cantitatea minima/ maxima contract subsecvent - vezi caietul de sarcini
Cantitatea minima/ maxima acord cadru - vezi caietul de sarcini
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 45.250,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 67
Leucoplast suport matase
Leucoplast suport panza
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 23.640,00 lei
Accesorii aspirator chirurgical Dixion
Los-Nr.: 37
Vas colectare secretii
Filtre antibacteriene
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 8.500,00 lei
CONSUMABILE PENTRU DISPOZITIVUL AUTOMAT DE IZOLARE IN ZONELE CU RISC
Los-Nr.: 39
Set protectie incaltaminte (100 buc)
Set protectie a membrelor superioare pentru situatii cu risc
Set protectie echipament pentru situatii cu risc
Dispozitiv pentru curatarea pacientilor cu infectii cu agenti patogeni rezistenti la antibiotice
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 8.650,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 26
SET CLISMA UF
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 15.000,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 28
Pansament transparent protectie loc insertie
Clip chirugical hemostaza artere polimer
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 61.250,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
SPECULI VAGINALI
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar piutea fi atribuit in lei, fara TVA = 5.100,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
KIT CATETER DIALIZA DUBLU LUMEN 6.5 Fr, extra flow
KIT CATETER DIALIZA DUBLU LUMEN 8 Fr, extra flow
KIT CATETER DIALIZA DUBLU LUMEN 11 Fr, high flow
KIT CATETER DIALIZA DUBLU LUMEN 13 Fr, high flow
KIT CATETER DIALIZA TRIPLU LUMEN 13.5 Fr, high flow
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 52.595,40 lei
CONSUMABILE PENTRU ASPIRATORUL 3A HEALTH CARE
Los-Nr.: 55
Vas autoclavabil 2 L cu supapa de siguranta la supraplin
Filtru hidrofobic 99% si antibacterial
Circuit complet aspiratie din silicon autoclavabil 8x14 mm
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 16.075,00 lei
SET RESTERILIZABIL PENTRU POMPA DE MULS
Los-Nr.: 56
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 1.000,00 lei
CARTUS ADSORBANT STARILE SEPTICE
Los-Nr.: 34
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 75.000,00 lei
BANDAJ ABSORBANT TIP CAMBRIC - 20CMX10M
Los-Nr.: 35
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 36.000,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 46
SET PARA EKG
SET CLIPURI EKG
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 3.400,00 lei
CARTUS PENTRU INCALZIRE FLUIDE
Los-Nr.: 47
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 2.600,00 lei
LOT CONSUMABILE COMPATIBILE CU APARATELE ANESTEZIE SI MONITOR INTEGRAT AVANCE CS2 si CARESTATION 620
Los-Nr.: 17
Senzor debit compatibil aparat anestezie AVANCE CS2
Colector de condens D-fend pentru analizorul de gaze compatibil aparat anestezie AVANCE CS2
Furtune de esantionare gaz 2 m compatibil aparat anestezie AVANCE CS2
Senzor debit compatibil aparat anestezie CARESTATION 620
Colector de condens D-fend pentru analizorul de gaze compatibil aparat anestezie CARESTATION 620
Furtune de esantionare gaz 3 m compatibil aparat anestezie CARESTATION 620
Senzor monitorizare Entropie compatibil cu monitor CARESCAPE
Cablu conexiune senzor Entropie compatibil cu monitor CARESCAPE
Sensor SpO2 deget compatibil cu monitor CARESCAPE
Cablu intermediar SpO2 compatibil cu monitor CARESCAPE
Manseta NIBP compatibil cu monitor CARESCAPE
Cablu NIBP compatibil cu monitor CARESCAPE
Cablu EKG compatibil cu monitor CARESCAPE
Senzor de Temperatura compatibil cu monitor CARESCAPE
Buretei canistra calce sodata (set/40 buc)
Recipient aspirator, rutilizabil cu capac
Condensor aparat anestezie Avance
Surdina aspiratie aparat anestezie Carestation
Senzor NMT adult
Cablu conexiune senzor NMT
Electrozi conexiune senzor NMT
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 146.362,00 lei
KITURI SI SOLUTII DESTINATE EFECTUARII DIALIZEI LA PACIENTUL CRITIC
Los-Nr.: 42
Kit epurare extracorporeala a CO2
Solutie de electroliti pe baza de bicarbonat NEFROSOL fara potasiu
Solutie de electroliti pe baza de bicarbonat NEFROSOL cu 2 mmol/l potasiu
Solutie de electroliti pe baza de bicarbonat NEFROSOL cu 4 mmol/l potasiu
Solutie sterila de electroliti pe baza de bicarbonat
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 69.345,00 lei
LOT PRELUNGITOR CU VALVA UNIDIRECTIONALA
Los-Nr.: 45
Prelungitor pentru infuzie cu 1 cale
Prelungitor pentru infuzie cu 3 cale
Prelungitor pentru infuzie cu 4 cale
Capacel dezinfectant pentru catetere
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 3.025,00 lei
CONSUMABILE CU UTILIZARE MULTIPLA INJECTOMAT COMPATIBILE CU CT SIMENS EDGE
Los-Nr.: 61
seringa injectomat 200 ml
kit de umplere
linie de perfuzie
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 22.600,00 lei
SISTEME DESTINATE ADMINISTRARII DE NUTRITIE PARENTERALA SI ENTERALA
Los-Nr.: 57
Trusa administrare IV compatibile cu pompele Agilia din dotare
Trusa administrare IV substante citostatice compatibile cu pompele Agilia din dotare
Seringa 50 ml cu ac, luer-lock compatibila cu pompele Agilia din dotare
Tub prelungitor pentru administrare IV compatibil cu pompele Agilia din dotare
Rampa cu 3 robineti 3 cai
Sistem de administrare nutritie enterala compatibil cu pompele din dotare
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 11.265,00 lei
KITURI PENTRU MANAGEMENTUL CONTROLAT AL TEMPERATURII CENTRALE LA PACIENTUL CRITIC
Los-Nr.: 43
Kit pentru initiere terapie IVTM
Cateter venos central destinat terapiei IVTM cu 2 balonase
Cateter venos central destinat terapiei IVTM cu 3 balonase
Cateter venos central destinat terapiei IVTM cu 4 balonase
Cateter venos central destinat terapiei IVTM spiralat
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 484.300,00 lei
SET TUBULATURA ARTROSCOPIE CU 2 CAI
Los-Nr.: 16
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 27.500,00 lei
CONSUMABILE INGRIJIRE PACIENT CRITIC TRAHEOSTOMIZAT
Los-Nr.: 59
Filtru de traheostomie
Fixator canula traheostoma
Trusa ingrijire traheostoma
Dispozitiv bronhoscopie
Dispozitiv protective bronhoscop
Dispozitiv reglare presiune
Trusa cateterizare urinara
Sistem agatare pungi colectoarea
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 102.460,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 68
Punga igienica urinar (barbati)
Punga igienica pentru voma
Punga igienica plosca
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 7.150,00 lei
ETICHETE SIGURANTA AUTOADEZIVE PENTRU MEDICAMENTE
Los-Nr.: 32
Etichete de siguranta pentru seringi cu medicamente
Etichete de siguranta pentru pungi substante su injectomate
Etichete de siguranta pentru liniile IV si catetere
Etichete autoadezive de siguranta sterile
Dispenser modular pentru role etichete autoadezive pentru seringi cu medicamentatie
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 106.500,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 24
ELCTROZI EKG
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 5.700,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 58
Trusa insetie cateter basic 2 lumene
Trusa insetie cateter basic antimicrobian 2 lumene
Trusa insetie cateter basic antimicrobian 3 lumene
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 346.550,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 33
Sonda Foley din silicon cu 2 cai
Sonda Foley din silicon cu 3 cai
Cateter urinar Foley antimicrobian 14 Fr, 16 Fr, 18 Fr, din silicon, impregnat cu Ag, cu 2 cai si balonas de 5-10 ml
Sonda Tiemann
Fixator sonda Foley
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 13.610,00 lei
SONDA DE ASPIRATIE DIFERITE DIMENSIUNI
Los-Nr.: 30
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 7.600,00 lei
RECIPIENTE PENTRU FARMACIE
Los-Nr.: 31
Recipient de plasctic cu capac 15-20 ml
Recipient de plasctic cu capac 30 ml
Recipient de plasctic cu capac 50 ml
Recipient de plasctic cu capac 100 ml
Recipient de plasctic cu capac 200 ml
Recipient de plasctic cu capac 300 ml
Recipient de plasctic cu capac 500 ml
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 3.955,00 lei
LOT CONSUMABILE COMPATIBIL CU MONITOR INFINITY
Los-Nr.: 18
Cablu Multi Pod compatibil cu monitor INFINITY
Set fire cu 5 derivatii pentru EKG compatibil cu monitor INFINITY
Senzor SpO2 compatibil cu monitor INFINITY
Cablu adaptor pentru SpO2 compatibil cu monitor INFINITY
Cablu NIBP compatibil cu monitor INFINITY
Manseta NIBP compatibila cu monitor INFINITY
Senzor de Temperatura compatibil cu monitor INFINITY
Cablu IBP compatibil cu monitor INFINITY
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 4.308,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 38
Dispozitiv sustinere si imobilizare articulatii
Pansament steril autoadeziv compresiv
Set fixare si compresie perfuzii
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 19.320,00 lei
LOT CONSUMABILE COMPATIBIL CU MONITOR MINDRAY
Los-Nr.: 19
Cablu EKG compatibil cu monitor Mindray
Set fire cu 5 derivatii pentru EKG compatibil cu monitor Mindray
Senzor SpO2 compatibil cu monitor Mindray
Cablu adaptor pentru SpO2 compatibil cu monitor Mindray
Cablu NIBP compatibil cu monitor Mindray
Manseta NIBP compatibila cu monitor Mindray
Senzor de Temperatura compatibil cu monitor Mindray
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 3.060,00 lei
PRODUSE INGRIJIRE PACIENT
Los-Nr.: 7
Set igiena bucala cu CHG pt 24 ore
Kit igiena bucala cu CHG unica folosinta
Lavete antiseptice cu 500mg Gluconat de CHG
Lavete antiescare cu dimeticon
Casca igienizare capilare
Aleze microclima
Umidificator steril in sistem inchis cu barbotare 340ml
Sistem de fixare pentru terapia intravenoasa
Pansament fixare CVC cu CHG
Rola lavete vascoza 100% pretaiate, 65 grame/m2
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 227.658,33 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 51
STENT ESOFAGIAN METALIC
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 9.670,00 lei
MĂNUŞI UMEDE PENTRU IGIENA TEGUMENTULUI PACIENŢILOR (FARA CLATIRE);
Los-Nr.: 23
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 21.480,00 lei
FILTRE DE PURIFICARE AER COMPATIBIL CU APARATUL AERTE AD2.0
Los-Nr.: 1
Valoarea celui mai mare contract subsecvent, in lei, fara TVA: 23.940,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 14
PLASTURI BRANULA
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 2.000,00 lei
LOT CONSUMABILE UNICA FOLOSINTA
Los-Nr.: 13
bratari identificare copii
cleme ombilicale
prezervative ecografice
abeslanguri
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 875,00 lei
COVORASE PENTRU DECONTAMINARE
Los-Nr.: 9
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 25.000,00 lei
SET TUBULATURA PENTRU SISTEMUL DE DRENAJ TORACIC, UNICAMERAL, CU CONECTOR Y
Los-Nr.: 41
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 1.260,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 62
LAME BISTURIU
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 1.200,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 27
TIFON
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 40.000,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
BIBEROANE DIN STICLA
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 260,00 lei
CONSUMABILE PENTRU MASURAREA PARAMETRILOR HEMODINAMICI COMPATIBILE CU ECHIPAMENTUL PULSIOFLEX
Los-Nr.: 12
KIT PICCO
KIT ProAQT(Trend Debit Cardiac)
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 19.690,00 lei
PRODUSE HEMODIALIZA SI CONSUMABILE
Los-Nr.: 8
Cateter hemodializa pentru dializa pe termen lung cu tunelizare antegradata
Cateter pentru terapie trombolitica cu balon multifunctional
Conductor hemodializa
Sistem fixator hemodializa
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 10.270,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 63
VATA 200 GR
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 4.704,00 lei
CONSUMABILE SI PIESE DE SCHIMB COMPATIBILE CU MASINA DE SPALAT SI DEZINFECTAT ENDOSCOAPE DIN DOTAREA SPITALULUI
Los-Nr.: 53
Detergent compatibil cu masina de spalat si dezinfectat endoscoape din dotarea spitalului
Activator compatibil cu masina de spalat si dezinfectat endoscoape din dotarea spitalului
Dezinfectant compatibil cu masina de spalat si dezinfectat endoscoape din dotarea spitalului
Etichete pentru imprimanta din dotarea spitalului, 150mm
Kit mentenanta anuala pentru masina de spalat si dezinfectat endoscoape
Lampa UV, durata de viata 4000h
Filtru impuritati, 200h
Microfiltru, 500h
Adaptoar canal auxiliar compatibil cu endoscoapele din dotarea spitalului
Adaptoar pentru canal aer/apa compatibil cu endoscoapele din dotarea spitalului
Garnituri adaptoare setx4buc
Cleme adaptor aer/apa setx4buc
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 77.328,00 lei
ROLA CEARCEAF PT MASA DE CONSULTATIE DIN 2 STRATURI
Los-Nr.: 64
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 13.000,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 65
Termometru pentru hipotermici
Termometru standard
Termometru non-contact
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 2.305,00 lei
PACHET ADMINISTRARE CITOSTATICE
Los-Nr.: 11
Pompa elastomerica autofuser – 275 ml. 5 ml/h
Cateter cu camera implantabila - 6,6 FR
Set cateter venos central cu camera implantabila 4.8Fr, 6.6Fr, 8.4 fr
Filtru pentru perfuzii solutii clare 0,2 μm - 24 ore
Ac tip huber – 20 G (Ø 0,99 mm); L 20 mm (0,79 im)
Ac tip huber pentru heparinizare
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 381.060,00 lei
MĂNUŞI UMEDE PENTRU IGIENA PARULUI PACIENŢILOR (FARA CLATIRE);
Los-Nr.: 22
SETURI CHIRURGIE PENTRU PROTECTIE INTRAOPERATORIE
Los-Nr.: 69
Set steril chirurgie generala
Set protezare sold
Set artroscopie
Husa cearceaf 90 x 225 cm, unica folosinta
Husa cearceaf 100 x 210 cm, unica folosinta
Husa cearceaf 150 x 240 cm, unica folosinta
Halat chirurgical reutilizabil din poliester
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 493.732,00 lei
SET ACCESORII PENTRU BUNA DESFASURAREA A PROCEDURILOR DE BIOPSIE ENDOSCOPICA
Los-Nr.: 49
Pensa de biopsie gastrica si colonica fara ac, unica utilizare buc
Pensa de biopsie gastrica si colonica cu ac, unica utilizare buc
Pensa de biopsie gastrica si colonica, aligator, cu ac, unica utilizare buc
Pensa de biopsie gastrica si colonica, aligator, fara ac, unica utilizare buc
Pensa de biopsie calda, unica utilizare buc
Valve de biopsie semi-dispozabile, din cauciuc set/10 buc
Teste pentru detectarea H.-pylori set/50 buc
Piese bucale cu banda de fixare, unica utilizare set/50 buc
Atasament distal pentru colonoscop, cu 8 brate flexibile, unica utilizare , pentru vizualizarea optima a leziunilor colonice buc
Marker endoscopic steril folosit pentru marcarea de polipi si alte leziuni din tractul gastrointestinal buc
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 22.655,90 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 60
Masca termoplastica pentru cap
Masca termoplastica pentru cap si umeri
Material modelator Bolx II
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 12.800,00 lei
SONDE FOLEY 2 CAI NR.12-20
Los-Nr.: 25
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 8.000,00 lei
TRUSA ALIMENTATIE COMPATIBILA CU POMPA DE NUTRITIE APLLIX SMART
Los-Nr.: 21
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 178,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 71
Lavete curatare din microfibra reutilizabila
Lavete curatare din microfibra unica folosinta
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 71.350,00 lei
CONSUMABILE SI PIESE DE SCHIMB COMPATIBILE CU UNITATEA DE REGULARIZARE A PRESIUNII DE CO2 DIN DOTAREA SECTIEI
Los-Nr.: 54
Borcan de apa pentru unitatea de regularizare a presiunii de CO2 compatibil cu endoscoapele existente in dotarea cabinetului de endoscopie digestiva
Tub de legatura cu sursa de CO2
Conector ENDOGATOR
Endo Smartcap Tubaj cu conexiune tip luer pentru CO2
Endo Smartcap CO2 tubing
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 1.490,00 lei
MODUL NMT COMPAIBIL MONITOR INFINITY SI ACCESORII
Los-Nr.: 70
Modul NMT
Senzor NMT – adult
Cablu conexiune sensor NMT
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 49.250,00 lei
LOT CONSUMABILE COMPATIBILE CU SPIROMETRE COSMED SI JAEGER
Los-Nr.: 15
piesa bucala COSMED
Filtru antibacterian antiviral COSMED
Filtru antibacterian JAEGER
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 3.725,00 lei
SET ACCESORII PENTRU BUNA DESFASURARE A PROCEDURILOR DE POLIPECTOMIE, EMR SI ESD
Los-Nr.: 48
Ansa de polipectomie semiluna, unica utilizare buc
Ansa de polipectomie cu filamente hard, ovala, unica utilizare buc
Ansa de polipectomie monofilament ovala, unica utilizare buc
Ansa de polipectomie ovala, unica utilizare buc
Ansa de polipectomie hexagonala, unica utilizare buc
Ansa de extractie polipi, cu plasa, tip Roth-Snare, unica utilizare buc
Ansa de extractie polipi, cu 3 brate, unica utilizare buc
Trusa de bandare varice esofagiene, cu 7 si 9 inele, unica utilizare buc
Atasament distal drept si oblic, unica utilizare, compatibil cu gastroscoapele din dotarea spitalului set/10 buc
Atasament distal drept si oblic, unica utilizare, compatibil cu colonoscoapele din dotarea spitalului set/10 buc
Capcane pentru polipi cu 4 camere de captare, unica utilizare buc
Pensa de extractie, de unica utilizare, pentru sustinerea ESD gastrice buc
Cutit disectie submucozala, unica utilizare buc
Cablu de legatura cutit cu functie de jet si pompa OFP-2 buc
Ac de injectare gastrica si colonica, unica utilizare buc
Aplicator clipuri unica utilizare buc
Clipuri pentru hemostaza set/40 buc
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 46.658,00 lei
PANSAMENTE STERILE SUPER ABSORBANTE PENTRU MANAGEMENTUL SISTEMATIC AL PLAGILOR EXSUDATIVE, EFICIENTE IMPOTRIVA MIROSURILOR, IZOLARE MRSA SI E.COLI
Los-Nr.: 6
Pansament steril super absorbant pentru plagi exudative, cu bariera sterila BTBS
Pansament steril superabsorbent multistratificat decontaminare microbiana
Pansament steril super aabsorbant cu strat distantier 3D, pentru plagi granulate/arsuri, cu bariera sterile BTBS
Pansament autoadeziv steril super absorbant pentru plagi exudative, cu bariera sterile BTBS
Pansament steril super absorbant pentru canule, catetere si sisteme de drenaj
Pansament strip multifunctional, superabsorbant
Pansament steril super absorbant pentru gestionarea plagilor din calcai, cu bariera sterile BTBS
Pansament steril super absorbant pentru plagi cornice si acute – ambele parti absorbante
Camp ultra absorbant protective si transfer pacient, izolare MRSA si E Coli
Aleza ultra absorbanta, protective pacient si izolare germeni ( MRSA si E Coli)
Aleza sterila, ultra absorbanta
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 66.660,00 lei
PIESE DE SCHIMB COMPATIBILE CU ENDOSCOAPELE DIN DOTAREA SPITALULUI
Los-Nr.: 52
Bec halogen 15V/150W compatibil cu sursele de lumina din dotarea spitalului
Bec Xenon compatibil cu sursele de lumina din dotarea spitalului
Cablu de conectare endoscop – procesor
Tub pentru canalul auxiliar de apa
Tubulatura pentru spalarea endoscoapelor
Borcan sticla cu capac compatibil cu endoscoapele din dotarea spitalului
Borcan de apa cu capac compatibil cu aspiratorul din dotarea spitalului
Filtre pentru aspiratorul din dotarea spitalului
Tuburi de conectare aspirator
Tuburi de aspiratie pentru pacienti
Tub pentru canalul auxiliar de apa compatibil cu pompa de apa din dotarea spitalului
Adaptor pentru canalul de instrumentar
Tub apa pentru canal instrumentar
Borcan pentru pompa de apa
Filtru pentru pompa de apa
Pedala pentru pompa de apa
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 76.704,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 29
Vata ortopedica pentru captusire 5 cmx min.250 cm
Vata ortopedica pentru captusire 7.5 cmx min.250 cm
Vata ortopedica pentru captusire 10 cmx min.250 cm
Vata ortopedica pentru captusire 15 cmx min.250 cm
Vata ortopedica pentru captusire 20 cmx min.250 cm
Fasa rasina pentru imobilizare 2.5 cm x min.150 cm
Fasa rasina pentru imobilizare 10 cm x min.350 cm
Fasa rasina pentru imobilizare 15 cm x min.350 cm
Atele rasina pentru imobilizare 5 cm x 25 cm
Atele rasina pentru imobilizare 7.5 cm x 25 cm
Atele rasina pentru imobilizare 7.5 cm x 90 cm
Atele rasina pentru imobilizare 10 cm x 40 cm
Atele rasina pentru imobilizare 10 cm x 75 cm
Atele rasina pentru imobilizare 12.5 cm x 75 cm
Atele rasina pentru imobilizare 15 cm x 75 cm
Bandaj tubular pentru captusire 15 cm x 100 cm
Bandaj tubular pentru captusire 20 cm x 100 cm
Bandaj tubular pentru captusire steril 15 cm x 100 cm
Bandaj tubular pentru captusire steril 20 cm x 100 cm
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 47.430,00 lei
ACCESORII ASPIRATOR CHIRURGICAL NOVELA
Los-Nr.: 10
Vas colector secretii
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 19.615,00 lei
SET ACCESORII PENTRU BUNA DESFASURARE A PROCEDURILOR DE ERCP
Los-Nr.: 50
Sfincterotom precut, de unica utilizare
Sfincterotom cu triplu lumen, unica utilizare
Sfincterotom cu triplu lumen unica utilizare, cu tehnologie de confluare a lumenelor
Sonda Dormia unica uutilizare
Sonda Dormia cu 8 fire cu functie de memorare a formei, unica utilizare
Sonda Dormia pentru litotripsie mecanica unica utilizare
Stent biliar de plastic unica utilizare
Stent pancreatic de plastic, unica utilizare
Stent pigtail, biliar, unica utilizare
Tub de drenaj nazo-biliar, unica utilizare
Balon de extractie calculi biliari, cu triplu lumen, unica utilizare
Stent biliar metalic autoexpandabil unica folosinta
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 31.659,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
Lame oscilant, pentru oase mari , Lame oscilant, pentru oase mici
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar piutea fi atribuit in lei, fara TVA = 200.000,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 40
ccablu pt. Elecrrod bridge buc
electrod tip bridge set/10 buc
cablu pt. Electrod cupa dispozabil set/10 buc
electrod cupa dispozabil set/500 buc
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 8.526,00 lei
SET ADMINISTRARE SI INCALZIRE FLUIDE SI SANGE - STANDARD ADULTI
Los-Nr.: 44
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 1.300,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 36
LAME DERMATOM ACCULAN
CIORAPI ANTITROMBOTICI, 9 MARIMI ( S, M, L, SCURTE, MEDII SI LUNGI)
Los-Nr.: 66
Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit in lei, fara TVA = 4.250,00 lei