II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Kliinisen fysiologian ja isotooppilääketieteen osaston aineet ja radioisotoopit 1.4.2023-31.3.2024, jatkuen toistaiseksi voimassa olevana
Referenznummer der Bekanntmachung: HANK2023/017LB
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Pohjanmaan hyvinvointialue/Vaasan keskussairaala pyytää tarjousta hankintakaudelle 1.4.2023 – 31.3.2024 kliinisen fysiologian ja isotooppilääketieteen osastolla käytettävistä aineista ja radioisotoopeista. Varsinaisen sopimuskauden jälkeen sopimus jatkuu toistaiseksi voimassa olevana molemminpuolisella kuuden (6) kuukauden irtisanomisajalla.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Kliinisen fysiologian ja isotooppilääketieteen osaston aineet ja radioisotoopit, 123I-injektionesteet.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
2. 131-Joditerapiakapselit
Los-Nr.: 2
Kliinisen fysiologian ja isotooppilääketieteen osaston aineet ja radioisotopit, 131-
Joditerapiakapselit.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
Kliinisen fysiologian ja isotooppilääketieteen osaston aineet ja radioisotoopit, 32P-injektionesteet.
4. HMPAO eksametasiini ja leukokit
Los-Nr.: 4
Kliinisen fysiologian ja isotooppilääketieteen osaston aineet ja radioisotoopit, HMPAO
eksametasiini ja leukokit.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
Kliinisen fysiologian ja isotooppilääketieteen osaston aineet ja radioisotoopit, generaattorit.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
Kliinisen fysiologian ja isotooppilääketieteen osaston aineet ja radioisotoopit, PET merkkiaineet.
7. Tc-99m-leimattavat radiolääkekitit
Los-Nr.: 7
Kliinisen fysiologian ja isotooppilääketieteen osaston aineet ja radioisotoopit, Tc-99m-leimattavat radiolääkekitit.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8
Kliinisen fysiologian ja isotooppilääketieteen osaston aineet ja radioisotoopit, muut aineet.