II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie w 2023 roku
Referenznummer der Bekanntmachung: ZG.270.2.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach
(t.j.Dz. U. z 2022 r. poz. 672 z późniejszymi. zmianami – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie w 2023 roku.
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna wynikają z załącznika nr 2 do SWZ.
Komunikacja w postępowaniu odbywa się elektronicznie za pomocą platformy JOSEPHINE oraz poczty elektronicznej: rudy@katowice.lasy.gov.pl
Informacje szczegółowe dot. komunikacji w postępowaniu zawiera pkt. 10 SWZ.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie w 2023 roku prace z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach Kotlarnia, Borowiec, Lubieszów i Solarnia
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
77210000 Holzgewinnung
77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
77211100 Holzfällung
77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald
77211300 Rodung
77211400 Fällen von Bäumen
77211500 Baumpflege
77211600 Aussaat von Baumsamen
77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
77231500 Forstüberwachung oder -bewertung
77231600 Aufforstung
77231800 Führung von Waldbaumschulen
75251120 Waldbrandbekämpfung
45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna wynikające z załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się:
Zał nr 2.1. planowany rozmiar prac;
Zał nr 2.2. szczegółowy rozmiar prac wg. grup czynności, czynności i lokalizacji
Zał nr 2.3. charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna;
Zał nr 2.4. układ sortymentowy pozyskania drewna;
Zał nr 2.5. zestawienie odległości i warunków zrywki
Zał nr 2.6 zestawienie poz. z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie zrywki i pozyskania drewna
Zał nr 2.7 nie dotyczy
Zał nr 2.8 informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna;
Zał nr 2.9 informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy wykaszania chwastów)
Zał nr 2.10 nie dotyczy
Zakresy rzeczowe zestawione w zał 2 do SWZ mają charakter szacunkowy.
Opis standardu wykonawstwa prac leśnych zawiera załącznik nr 3 do SWZ.
Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom z zastrzeżeniem na podstawie art. 121 PZP obowiązku samodzielnej realizacji kluczowej części zamówienia jaką stanowi nadzór, organizacja i koordynacja nad wykonywanymi pracami. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie: części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę nazw firm podwykonawców jeśli już są znani. Wskazanie takie należy umieścić w Ofercie.
W przypadku braku wskazania w ofercie podwykonawstwa wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie.
Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę oraz wszystkich Podwykonawców na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na pozyskaniu
i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy. Ten sam wymóg dotyczy osób skierowanych do nadzoru i koordynacji prac, które muszą być zatrudnione bezpośrednio przez Wykonawcę.
Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ.
Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ.
Zamówienie będzie realizowane od dnia zawarcia umowy do 31.12.2023 roku.
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie w 2023 roku prace z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach Bargłówka i Stanica
Los-Nr.: 2
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie w 2023 roku prace z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwie Ponięcice
Los-Nr.: 3
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie w 2023 roku prace z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach Krasiejów i Nędza
Los-Nr.: 4
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie w 2023 roku prace z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwie Baborów
Los-Nr.: 5
Prace z zakresu melioracji agrotechnicznych i przygotowania gleby w Nadleśnictwie
Los-Nr.: 6
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu melioracji agrotechnicznych i przygotowania gleby wynikające z załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się:
Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie: części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę nazw firm podwykonawców jeśli już są znani. Wskazanie takie należy umieścić w Ofercie.