Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 72562-2023
Rumänien-Sibiu: Erdgas
2023/S 025-072562
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
FURNIZARE GAZE NATURALE
Referenznummer der Bekanntmachung: 4270740_2023_PAAPD1393331
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
09123000 Erdgas
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Contract de furnizare de produse avand ca obiect: ” FURNIZARE GAZE NATURALE”
Cantitatea solicitată :
- 445 MWh / 3 luni.
În cazul în care cantitatea contractată (445 MWh) se consumă inainte de împlinirea termenului contractual, contractul încetează de drept. În cazul în care, cantitatea de gaze naturale contractată nu va fi consumată, integral, până la încheierea duratei contractului (3 luni de la semnarea contractului), părțile pot conveni prelungirea duratei contractului, până la epuizarea întregii cantități contractate (445 MWh).
Punctele de consum se regasesc in Caietul de Sarcini.
Se vor respecta cerintele specifice din Caietul de sarcini.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor: 21
Autoritatea contractanta va transmite raspunsul la clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Durata contractului: 3 luni
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 912 250.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cantitatea achizitionata estimate de gaze natural este 445 MWh
Se vor respecta cerintele specifice din caietul de sarcini.