Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 72563-2023
Polen-Breslau: Reinigungsdienste
2023/S 025-072563
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Wykonywanie kompleksowego sprzątania i utrzymania w czystości pomieszczeń, terenów zewnętrznych posesji obiektów użytkowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Referenznummer der Bekanntmachung: BOU-OA.471.PN-11/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90910000 Reinigungsdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie kompleksowego sprzątania i utrzymania w czystości pomieszczeń, terenów zewnętrznych posesji obiektów użytkowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
90919200 Büroreinigung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Zamawiający wymaga wykonywania usługi sprzątania zgodnie z następującym podziałem:
1) Sprzątanie bieżące:
a) w każdy dzień roboczy, w trakcie pracy Urzędu, w godzinach 7.30 - 15.30 (zgodnie
z załącznikiem nr 1 do Umowy – powierzchnia sprzątania 1 053 m2);
Zamawiający wymaga 5 osób pracujących łącznie (zgodnie z wykazem, stanowiącym załącznik nr 2 do Umowy
oraz zakresem obowiązków, stanowiącym załącznik nr 3 do Umowy):
• w budynkach UMWD przy Wyb. J. Słowackiego 12-14, ul. Mazowieckiej 15 i 17 oraz ul. Walońskiej 3-5,
• oraz na terenach zewnętrznych położonych bezpośrednio przy ww. budynkach (Zamawiający informuje, że
metraż terenu zewnętrznego wynosi około 14 810 m2 (w tym 9 060 m2 teren utwardzony oraz 5 750 m2 teren
zielony)
Usługa sprzątania terenów zewnętrznych dotyczy usuwania wszelkich zanieczyszczeń
z tych terenów (zanieczyszczeń komunalnych, liści, itp.):
- z dojść oraz wejść do obiektów,
- schodów,
- parkingów,
- z terenów zielonych (usuwanie zanieczyszczeń komunalnych),
- z dziedzińców wewnętrznych,
- z chodników i drogi wewnętrznej.
Utrzymanie czystości wskazanych terenów zielonych nie obejmuje natomiast odśnieżania oraz pielęgnacji
(koszenia, przycinania, grabienia liści, itp.).
b) popołudniu, po godzinach pracy Urzędu, tj. od godziny 16.00 (zgodnie z załącznikiem nr 4 do Umowy - pow.
sprzątana wynosi 17 583 m2 oraz z zakresem obowiązków, stanowiącym załącznik nr 5 do Umowy) według
poniższych zasad:
• w każdy dzień roboczy winny być sprzątane ciągi komunikacyjne, toalety, pomieszczenia gospodarcze oraz
pomieszczenia biurowe wskazane przez Zamawiającego o powierzchni 6 326 m2 - podanej w załączniku nr 4
do Umowy, a także opróżniane kosze na śmieci
w każdym pomieszczeniu UMWD,
• w poniedziałki i środy każdego tygodnia (jeżeli wystąpi ustawowo wolny dzień –
to w kolejny dzień po nim; przy tym w grudniu 2023 r. – Zamawiający zastrzega konieczność wykonania usług
wyjątkowo w dniach: środa (27.12.2023r.) i piątek (29.12.2023r.)) winny być sprzątane wszystkie pomieszczenia
biurowe wskazane
w załączniku nr 4 do Umowy o powierzchni 11 257 m2.
W obiektach znajduje się następująca ilość pojemników na śmieci wraz z ich pojemnością:
ok. 1061 sztuk pojemników na śmieci, w tym ok. 900 sztuk/35l, ok. 92 sztuk/60l, 69 sztuk/120l
(w pokojach najczęściej są pojemniki 35I, w toaletach 120I i na korytarzach 60l, 120I). W obiekcie przy
Mazowieckiej mieszczą się 3 niszczarki wymagające worków o pojemności 300l.
Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy z wykorzystaniem własnego sprzętu, urządzeń i
środków sanitarnych, dopuszczonych do stosowania oraz spełniających Polskie Normy,
a także dopuszczonych do użytku na podstawie odpowiednich atestów w szczególności są to m.in.: środki
(preparaty) do każdej czynności (odpowiednie do danej powierzchni), będącej obowiązkiem osób wykonujących usługę sprzątania; worki na śmieci; worki do niszczarek; punktowe żele do WC oraz środki zapachowe w
pomieszczeniach WC.
2) Sprzątanie cykliczne:
Zakres i częstotliwość prac cyklicznych określony został we wzorze umowy (załącznik nr 6) i dotyczy:
a) dwustronnego mycia okien wraz z ramami, czyszczenia rolet lub żaluzji - dwa razy w czasie trwania Umowy
w terminach wskazanych przez Zamawiającego, w nw.: obiektach:
• Wyb. J. Słowackiego 12-14
• ul. Mazowiecka 15 i 17,
• Pl. Powstańców Warszawy 1,
• Ul. Dobrzyńska 21/23,
• Ul. Matejki 5
b) dwukrotnego mycia okien wraz z ramami i czyszczeniem rolet lub żaluzji - wewnątrz obiektu przy ul.
Walońskiej 3-5;
c) jednokrotnego mycia powierzchni okien zewnętrznych (wymagającego zastosowania metody alpinistycznej
przy ul. Walońskiej 3-5).