Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 72566-2023
Rumänien-București: Röntgentherapieausrüstung
2023/S 025-072566
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Sistem de radioterapie intraoperatorie si servicii de mentenanta fullservice
Referenznummer der Bekanntmachung: 4364594202301
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33151200 Röntgentherapieausrüstung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Autoritatea contractanta doreste sa incheie un contract multianual cu o valabilitate de 124 luni avand ca obiect furnizarea unui Sistem de radioterapie intraoperatorie si servicii de mentenanta full service, pentru o perioada de 7 ani, dupa expirarea perioadei de garantie de 3 ani.
1. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 19 zile.
2. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare, care au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor/candidaturilor.
Nota: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la pct. 1, invocat mai sus
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 1 523 980.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Tipul de contract:
- furnizare Sistem de radioterapie intraoperatorie
- prestare servicii de mentenanta full service pentru echipamentul medical pentru o perioada de 7 ani dupa expirarea perioadei de garantie de 3 ani.