Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 72692-2023
Polen-Górno: Kreditgewährung
2023/S 025-072692
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Udzielenie Gminie Górno kredytu długoterminowego w wysokości 9 000 000 zł
Referenznummer der Bekanntmachung: IR.271.1.8.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
66113000 Kreditgewährung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
1. Przedmiot zamówienia:
a) Przedmiot zamówienia: udzielenie kredytu długoterminowego na łączną kwotę 9 000 000,00 zł (słownie: dziewięć milionów złotych 00/100) z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu i spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych kredytów
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
b) Przewidywany termin spłaty kredytu: 31 grudzień 2044 r.
c) Kredyt spłacany będzie w ratach kwartalnych płatnych do ostatniego dnia miesiąca zamykającego kwartał. W przypadku, gdy data spłaty przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za termin spłaty uznaje się następny dzień roboczy po tym dniu.
d) Odsetki spłacane będą w ratach miesięcznych, płatnych do ostatniego dnia każdego miesiąca kalendarzowego. W przypadku, gdy data spłaty przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za termin spłaty uznaje się następny dzień roboczy po tym dniu.
e) Planowane spłaty kredytu: określono w SWZ.
f) Zamawiający wymaga karencji w spłacie kredytu. Data rozpoczęcia spłaty rat kapitałowych – marzec 2024 r.
g) Zamawiający nie wymaga karencji w spłacie odsetek. Odsetki płatne będą począwszy od miesiąca, w którym nastąpi uruchomienie kredytu.
h) Kredyt zostanie postawiony do dyspozycji Kredytobiorcy w terminie od daty podpisania umowy do 31 grudnia 2022 roku. Kredyt uruchamiany będzie w dowolnych transzach na pisemny wniosek Kredytobiorcy.
i) Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia wielkości oprocentowania, na jakie gotów jest udzielić kredytu za okres od dnia 31.10.2022 r. do 31.12.2044 r. (sposób ustalenia stopy procentowej: stopa procentowa dla danego okresu odsetkowego będzie ustalana w oparciu o zmienną stawkę WIBOR 1M, obowiązującą w dniu 09.09.2022 r., powiększoną lub pomniejszoną o stałą marżę banku, niezmienną w całym okresie kredytowania).
j) Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami, takimi jak prowizja itp.
k) Wykonawca naliczał będzie odsetki od dnia przekazania kredytu na rachunek Zamawiającego.
l) Do wyliczenia odsetek należy przyjąć planowany termin uruchomienia kredytu w pełnej wysokości na dzień 31.10.2022 r., oprocentowanie kredytu według stawki WIBOR 1M na dzień 09.09.2022 r., kwota kredytu 9 000 000,00 złotych, zastosować kalendarz rzeczywisty.
m) Zamawiający nie dopuszcza możliwości pobierania innych prowizji i opłat z tytułu:
- przedterminowej spłaty kredytu,
- zmiany warunków zawartej umowy.
n) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty kredytu w całości lub w części, ewentualna spłata nastąpi po zawiadomieniu Wykonawcy o planowanej przedterminowej spłacie z wyprzedzeniem 5 dni kalendarzowych.
o) W przypadku dokonania wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu Wykonawca dokona rekalkulacji odsetek za okres obrachunkowy, w którym nastąpiła spłata i poinformuje pisemnie Zamawiającego o wysokości odsetek za ten okres w ciągu 2 dni od daty otrzymania przez Wykonawcę pisemnego powiadomienia o wcześniejszej spłacie.
p) Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania lub wykorzystania tylko części kredytu, od którego zostaną naliczone odsetki.
q) Wykonawca przedstawi zestawienie niezbędnych dokumentów wymaganych od Zamawiającego do podpisania umowy.
r) Kredyt zaciągany jest na podstawie art. 89 ust. 1 pkt. 2 i 3 ustawy o finansach publicznych, tj. na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu i spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych kredytów.