Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 72707-2023
Rumänien-București: Bewachungsdienste
2023/S 025-072707
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
ACORD CADRU SERVICII DE PAZA, SERVICII DE MONITORIZARE A SISTEMELOR DE ALARMARE SI INTERVENTIE
Referenznummer der Bekanntmachung: 25
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
79713000 Bewachungsdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Servicii de paza, servicii de monitorizare a sistemelor de alarmare si interventie” pentru Directia Regionala Iasi si Directia Regionala Cluj
Autoritatea Vamală Romană, pentru DRV Cluj și pentru Birourile Vamale din subordine, cât și pentru DRV Iași și Birourile Vamale din subordine, intenționează să achiziționeze servicii de pază și servicii de monitorizare și intervenție a sistemelor de alarmare, după cum urmează :
Lotul 1. Pentru DRV Iași :
• Direcția Regională Vamală Iași, bd-ul Nicolae Iorga nr. 10C, Iași;
• Biroul Vamal de Interior Iași, Parcul Științific și Tehnologic Tehnopolis, str. Bd-ul Poitiers nr. 10;
• Biroul Vamal de Interior Bacău, str. Gării nr. 14-16, Bacău;
• Biroul Vamal de Frontieră Racovăț, str. Racovăț, com. Pomârla, jud. Botoșani;
• Biroul Vamal de Interior Neamț, str. Petre Movilă nr. 300, DN 15, com. Alexandru cel Bun, jud. Neamț;
• Biroul Vamal de Interior Suceava, str. Humorului nr. 82, com Șcheia, Suceava;
• Biroul Vamal de Frontieră Ulma, com. Ulma, jud. Suceava;
• Biroul Vamal de Frontieră Climăuți, com. Climăuți, jud. Suceava
• Biroul Vamal de Interior Vaslui, str. Ștefan Cel Mare nr. 22, Vaslui, jud. Vaslui
Lotul 2. Pentru DRV Cluj :
• Biroul Vamal de Interior Cluj, str. Traian Vuia nr. 157, Cluj-Napoca;
• Biroul Vamal de Interior Bihor, șos. Borșului nr. 43A,
• Directia Regionala Vamala Cluj, bdul. Dimitrie Cantemir nr. 2B, Oradea;
• Biroul Vamal de Interior Bistrița-Năsăud, str. Subcetate nr. 9, Bistrița;
• Biroul Vamal de Interior Maramureș, Com. Recea, Sat Săsar, str. Orhideii nr. 1, jud. Maramureș;
• Biroul Vamal de Frontieră Sighetu-Marmației, str. Bogdan Vodă nr. 125A, Sighetu-Marmației, jud maramureș;
• Biroul Vamal de Frontieră Sighetu-Marmației;
• Biroul Vamal de Interior Satu-Mare, bdul. Henri Coanda FN, Satu-Mare;
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 6 113 924.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 2
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Operatorii economicii pot depune oferte pentru unul sau mai multe loturi.
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
DIRECTIA REGIONALA IASI
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cantitate ore minima acord-cadru - 3506.4
Cantitate ore maxima acord-cadru - 280512
Cantitate ore cel mai mic ctr subsecvent -1753
Cantitate ore cel mai mare ctr subsecvent - 140256
Valoare minima estimata acord-cadru Lei (fara TVA) - 46671,86
Valoare maxima estimata acord-cadru Lei (fără TVA) -3,733,749
Valoare minima estimata cel mai mic ctr subsecvent-23335.94
Valoare maxima estimata cel mai mare ctr subsecvent – 1.866.875
Descrierea este detaliata in CAIETUL DE SARCINI
DIRECTIA REGIONALA CLUJ
Los-Nr.: 2
Lot 2 - Directia Regionala CLUJ
Cantitate ore minimă acord-cadru – 2830.30
Cantitate ore maximă acord-cadru – 226424.10
Cantitate ore cel mai mic ctr subsecvent -1415.15
Cantitate ore cel mai mare ctr subsecvent – 113212,05
Valoare minimă estimată acord-cadru Lei (fără TVA) - 29752,19
Valoare maximă estimată acord-cadru Lei (fără TVA) -2.380.175
Valoare minimă estimată cel mai mic ctr subsecvent-14.876.09
Valoare maximă estimată cel mai mare ctr subsecvent – 1.190.087,50