Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 72718-2023
Polen-Świdnik: Baukostenberechnung im Tief- und Hochbau
2023/S 025-072718
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Dokumentacja Projektowa Budowy Multifunkcyjnego Centrum Rozwoju w Świdniku
Referenznummer der Bekanntmachung: WIZP-Z.271.31.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
71322100 Baukostenberechnung im Tief- und Hochbau
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Opisany poniżej przedmiot zamówienia zawiera potrzeby zmawiającego i cechy charakterystyczne usługi stanowiącej przedmiot zamówienia, a także minimalne wymagania dotyczące opisu przedmiotu zamówienia lub realizacji zamówienia, niepodlegających negocjacjom, które muszą spełnić wszystkie oferty.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) zakres podstawowy: opracowanie dokumentacji projektowej „Budowy Multifunkcyjnego Centrum Rozwoju w Świdniku” wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę,
2) zakres objęty prawem opcji: pełnienie nadzoru autorskiego wielobranżowego podczas realizacji robót budowlanych.
ciąg dalszy w sekcji II.2.4
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Zakres podstawowy:
Wykonawca opracuje:
a) projekty budowlane i techniczne wszystkich branż (konstrukcyjno-budowlanej, drogowej, sanitarnej, elektrycznej itd.), przedmiary, kosztorysy inwestorskie, szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
b) projekty budowlane i techniczne na usunięcie kolizji z infrastrukturą podziemną i naziemną związanych z budową przedmiotowego obiektu (zgodnie z warunkami usunięcia kolizji uzyskanymi od właścicieli poszczególnych sieci po akceptacji Zamawiającego),
c) projekt zagospodarowania terenu w zakresie zieleni związany z budową przedmiotowego obiektu,
d) informację BIOZ,
e) operat wodnoprawny i uzyska decyzję pozwolenia wodnoprawnego (opcjonalnie – jeśli będzie wymagane poprzez zastosowane rozwiązania projektowe),
f) plan wyrębu drzew i krzewów, oraz plan nasadzeń (opcjonalnie – jeśli będzie wymagane),
g) projekt stałej organizacji ruchu oraz uzyska zatwierdzenie przez organ zarządzający ruchem,
h) projekt organizacji ruchu na czas prowadzenia robót oraz uzyska zatwierdzenie przez organ zarządzający ruchem,
i) geotechniczne warunki posadowienia obiektu budowlanego w oparciu o przepisy Rozporządzenia z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych (Dz.U. z 2012 r. poz. 463) – po wcześniejszym wykonaniu badań geotechnicznych gruntu.
Wykonawca pozyska:
a) decyzję pozwolenie wodnoprawne (jeżeli będzie wymagana),
b) decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia (opcjonalnie – jeżeli będzie wymagana),
c) decyzję o pozwoleniu na budowę.
Wykonawca uzyska również swoim staraniem i na swój koszt:
a) aktualną mapę do celów projektowych z naniesionymi liniami z MPZP (wersja numeryczna, zwektoryzowana w formacie dxf),
b) wypisy z rejestru gruntów lub innych dokumentów, wydanych przez organ prowadzący ewidencję gruntów i budynków, pozwalających na ustalenie stron postępowania, zawierające co najmniej numery działek ewidencyjnych oraz, o ile zostały ujawnione: numery ich ksiąg wieczystych, imię i nazwisko albo nazwę oraz adres podmiotu ewidencyjnego, obejmujące przewidywany teren, na którym będzie realizowane przedsięwzięcie oraz obejmujące obszar, na który będzie oddziaływać przedsięwzięcie,
c) operat oraz wniosek o odrolnienie tych części powierzchni działek, które będą zabudowane oraz w tym celu w razie konieczności dokona geodezyjnego podziału działek w uzgodnieniu z Zamawiającym
d) oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane,
e) warunki i uzgodnienia od gestorów sieci,
f) odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych (w razie konieczności),
g) niezbędne decyzje, warunki techniczne do projektowania, opinie i uzgodnienia.
Z uwagi na planowane wnioskowanie o dofinansowanie realizacji przedsięwzięcia ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Wykonawca uzgodni opracowany projekt z przedstawicielami Związku Piłki Siatkowej w zakresie:
- sportowego wykorzystania planowanej funkcji obiektu,
- prawidłowego zastosowania rozwiązań techniczno-funkcjonalnych,
- aktualnych kryteriów określonych przez FIVB.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia wskazano w programie funkcjonalno-użytkowym (dalej PFU) stanowiącym załącznik nr 1 do OPIW.
UWAGA:
Wymagania wskazane w PFU należy traktować jako przedmiot zamówienia oraz opis potrzeb zamawiającego i wskazanie cech usług stanowiących przedmiot zamówienia a także minimalne wymagania dotyczące opisu przedmiotu zamówienia lub realizacji zamówienia, niepodlegające negocjacjom, które muszą spełnić wszystkie oferty.
Zakres objęty prawem opcji - szczegóły w sekcji II.2.11