Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord cadru furnizare medicamente
Referenznummer der Bekanntmachung: 4557951/2021/200401
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33621100 Antithrombotische Mittel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord cadru de furnizare medicamente. Deoarece acest camp nu permite inserarea tuturor informatiilor, descrierea si cantitatile din acordul-cadru, respectiv din contractele subsecvente sunt specificate in Caietul de sarcini si in lista loturi din prezenta documentatie si sunt fara TVA. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare conform art.161 din Legea nr.98/2016 in a 10-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor; Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 15.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Combinatii (Fumarat feros (II)/ acid folic) - cp
Los-Nr.: 7
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33621300 Antianämika
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Combinatii (Fumarat feros (II)/ acid folic) - cp. Cantitatea minima estimata CS 580 cp, cantitatea maxima estimata CS 1740 cp; cantitatea minima estimata AC 11600 cp, cantitatea maxima estimata AC 14000 cp; valoare minima estimata CS 116 lei, valoarea maxima estimata CS 348 lei
Moxifloxacinum cpr.film.400 mg
Los-Nr.: 17
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33651100 Antibiotika zur systemischen Anwendung
Moxifloxacinum cpr.film.400 mg. Cantitatea minima estimata CS 670 cp, cantitatea maxima estimata CS 2000 cp; cantitatea minima estimata AC 13300 cp, cantitatea maxima estimata AC 16000 cp; valoare minima estimata CS 3832,40 lei, valoarea maxima estimata CS 11440 lei
Combinatii (acid hialuronic sare de sodiu 0,2%, sulfadiazina de argint 1%, polietilenglicol monostearat 400, decil oleat, ceară emulsifiantă, glicerol, sorbitol soluţie 70%, apă pură) crema 25 g - tub
Los-Nr.: 12
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33631400 Antibiotika und Chemotherapeutika zur dermatologischen Anwendung
Combinatii (acid hialuronic sare de sodiu 0,2%, sulfadiazina de argint 1%, polietilenglicol monostearat 400, decil oleat, ceară emulsifiantă, glicerol, sorbitol soluţie 70%, apă pură) crema 25 g - tub. Cantitatea minima estimata CS 210 buc, cantitatea maxima estimata CS 630 buc; cantitatea minima estimata AC 4200 buc, cantitatea maxima estimata AC 5000 buc; valoare minima estimata CS 4641 lei, valoarea maxima estimata CS 13923 lei
Combinatii (Balsamodendron mukul purificat, Conch Shell Calx, Maharasnadi quath, Tinospora cordifolia, Rubia cordifolia, Emblica officinalis, Moringa pterygosperma, Glycyrrhiza glabra)-cp
Los-Nr.: 21
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33674000 Husten- und Erkältungspräparate
Combinatii (Balsamodendron mukul purificat, Conch Shell Calx, Maharasnadi quath, Tinospora cordifolia, Rubia cordifolia, Emblica officinalis, Moringa pterygosperma, Glycyrrhiza glabra)-cp. Cantitatea minima estimata CS 835 cp, cantitatea maxima estimata CS 2500 cp; cantitatea minima estimata AC 16600 cp, cantitatea maxima estimata AC 2000 cp; valoare minima estimata CS 267,20 lei, valoarea maxima estimata CS 800 lei
Atracurium sol.inj.10 mg/ml-5 ml - fiola
Los-Nr.: 15
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33632200 Muskelrelaxanzien
Atracurium sol.inj.10 mg/ml-5 ml - fiola. Cantitatea minima estimata CS 585 fiole, cantitatea maxima estimata CS 1755 fiole; cantitatea minima estimata AC 11600 fiole, cantitatea maxima estimata AC 14000 fiole; valoare minima estimata CS 2685,15 lei, valoarea maxima estimata CS 8055,45 lei
Propofolum emulsie perf/inj 10 mg/ml-20ml-fiola
Los-Nr.: 18
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33661100 Anästhetika
Propofolum emulsie perf/inj 10 mg/ml-20ml-fiola. Cantitatea minima estimata CS 4350 fiole, cantitatea maxima estimata CS 13000 fiole; cantitatea minima estimata AC 86600 fiole, cantitatea maxima estimata AC 104000 fiole; valoare minima estimata CS 19662 lei, valoarea maxima estimata CS 58760 lei
Misoprostolum 400 mg - cp
Los-Nr.: 25
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33641000 Arzneimittel für das Urogenitalsystem sowie Sexualhormone
Misoprostolum 400 mg - cp. Cantitatea minima estimata CS 25 cp, cantitatea maxima estimata CS 75 cp; cantitatea minima estimata AC 500 cp, cantitatea maxima estimata AC 600 cp; valoare minima estimata CS 553,25 lei, valoarea maxima estimata CS 1659,75 lei
Combinatii (Acid hipocloros, hipoclorit de sodiu, clorura de sodiu, apa) sol.990 ml - flc
Los-Nr.: 14
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33631600 Antiseptika und Desinfektionsmittel
Combinatii (Acid hipocloros, hipoclorit de sodiu, clorura de sodiu, apa) sol.990 ml - flc. Cantitatea minima estimata CS 125 flc, cantitatea maxima estimata CS 375 flc; cantitatea minima estimata AC 2500 flc, cantitatea maxima estimata AC 3000 flc; valoare minima estimata CS 13125 lei, valoarea maxima estimata CS 39375 lei
Furosemidum sol.inj.10 mg/ml-2 ml - fiola
Los-Nr.: 10
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33622300 Diuretika
Furosemidum sol.inj.10 mg/ml-2 ml - fiola. Cantitatea minima estimata CS 2920 fiole, cantitatea maxima estimata CS 8750 fiole; cantitatea minima estimata AC 58300 fiole, cantitatea maxima estimata AC 70000 fiole; valoare minima estimata CS 2890,80 lei, valoarea maxima estimata CS 8662.50 lei
Dalteparinum sol.inj.5000ui/0,2ml- seringa preumpluta
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33621100 Antithrombotische Mittel
Dalteparinum sol.inj.5000ui/0,2ml- seringa preumpluta. Cantitatea minima estimata CS 20800 buc, cantitatea maxima estimata CS 62400 buc; cantitatea minima estimata AC 416000 buc, cantitatea maxima estimata AC 500000 buc; valoare minima estimata CS 198848 lei, valoarea maxima estimata CS 596544 lei
Rocoronium bromide sol.inj.10 mg/ml-10 ml- flac
Los-Nr.: 19
Rocoronium bromide sol.inj.10 mg/ml-10 ml- flac. Cantitatea minima estimata CS 500 flac, cantitatea maxima estimata CS 1500 flac; cantitatea minima estimata AC 1000 flac, cantitatea maxima estimata AC 12000 flac; valoare minima estimata CS 8210 lei, valoarea maxima estimata CS 24630 lei
Combinatii (Nitrat de izoconazol/valerat de diflucortolon)- crema 10 mg/1mg/1 g 30 g - tub
Los-Nr.: 13
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33631500 Corticosteroide zur dermatologischen Anwendung; dermatologische Zubereitungen
Combinatii (Nitrat de izoconazol/valerat de diflucortolon)- crema 10 mg/1mg/1 g 30 g - tub. Cantitatea minima estimata CS 25 buc, cantitatea maxima estimata CS 75 buc; cantitatea minima estimata AC 500 buc, cantitatea maxima estimata AC 600 buc; valoare minima estimata CS 512,75 lei, valoarea maxima estimata CS 1538,25 lei
Combinatii (Diclofenac sodic + Heparina) gel 10 mg + 500 UI x 100 g - tub
Los-Nr.: 11
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33622400 Vasoprotektoren
Combinatii (Diclofenac sodic + Heparina) gel 10 mg + 500 UI x 100 g - tub. Cantitatea minima estimata CS 170 buc, cantitatea maxima estimata CS 500 buc; cantitatea minima estimata AC 3300 buc, cantitatea maxima estimata AC 4000 buc; valoare minima estimata CS 5695 lei, valoarea maxima estimata CS 16750 lei
Combinatii (Bifidobacterium si Lactobacillus acidophilus)-cps
Los-Nr.: 5
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33614000 Antidiarrhoika und intestinale Antiphlogistika/Antiinfektiva
Combinatii (Bifidobacterium si Lactobacillus acidophilus)-cps. Cantitatea minima estimata CS 800 cp, cantitatea maxima estimata CS 2400 cps; cantitatea minima estimata AC 16600 cps, cantitatea maxima estimata AC 20000 cps; valoare minima estimata CS 1120 lei, valoarea maxima estimata CS 3360 lei
Methylprednisolonum 500 mg*1 flac.liof.+1 fi.solv.*7,8 ml
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33692000 Arzneimittellösungen
Methylprednisolonum 500 mg*1 flac.liof.+1 fi.solv.*7,8 ml. Cantitatea minima estimata CS 125 buc, cantitatea maxima estimata CS 375 buc; cantitatea minima estimata AC 2500 buc, cantitatea maxima estimata AC 3000 buc; valoare minima estimata CS 5771,25 lei, valoarea maxima estimata CS 17313,75 lei
Combinatii (Streptococcus faecalis T-110 30 milioane, Clostridium butyricum TO-A 2 milioane, Bacillus mesentericus TO-A milion, Lactobacillus sporogenes 50 milioane)- cp
Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33612000 Mittel bei funktionellen gastrointestinalen Störungen
Combinatii (Streptococcus faecalis T-110 30 milioane, Clostridium butyricum TO-A 2 milioane, Bacillus mesentericus TO-A milion, Lactobacillus sporogenes 50 milioane)- cp. Cantitatea minima estimata CS 12500 cp, cantitatea maxima estimata CS 37500 cp; cantitatea minima estimata AC 250000 cp, cantitatea maxima estimata AC 300000 cp; valoare minima estimata CS 17875 lei, valoarea maxima estimata CS 53625 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 23
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33675000 Antihistaminika zur systemischen Anwendung
Rupatadinum 10 mg - cp. Cantitatea minima estimata CS 3170 cp, cantitatea maxima estimata CS 9500 cp; cantitatea minima estimata AC 63300 cp, cantitatea maxima estimata AC 76000 cp; valoare minima estimata CS 2979,80 lei, valoarea maxima estimata CS 8930 lei
Combinatii (acidum ascorbicum 1000 mg+ zinc + vitamina D3) - cp
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33616000 Vitamine
Combinatii (acidum ascorbicum 1000 mg+ zinc + vitamina D3) - cp. Cantitatea minima estimata CS 3000 cp, cantitatea maxima estimata CS 9000 cp; cantitatea minima estimata AC 60000 cp, cantitatea maxima estimata AC 72000 cp; valoare minima estimata CS 2250 lei, valoarea maxima estimata CS 6750 lei
Spironolactonum 25 mg - cp
Los-Nr.: 8
Spironolactonum 25 mg - cp. Cantitatea minima estimata CS 2500 cp, cantitatea maxima estimata CS 7500 cp; cantitatea minima estimata AC 50000 cp, cantitatea maxima estimata AC 60000 cp; valoare minima estimata CS 725 lei, valoarea maxima estimata CS 2175 lei
Combinatii (Capparis spinosa 130 mg, Cichorium intybus 130 mg, Andrographis paniculata 66 mg, Picrorhiza kurroa 64 mg, Terminalia arjuna 64 mg, Cassia sophera 32 mg, Achillea millefolium 32 mg, Tamarix gallica 32 mg, Capparis spinosa q.s. 600 mg)-cps
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33610000 Arzneimittel für Verdauungstrakt und Stoffwechsel
Combinatii (Capparis spinosa 130 mg, Cichorium intybus 130 mg, Andrographis paniculata 66 mg, Picrorhiza kurroa 64 mg, Terminalia arjuna 64 mg, Cassia sophera 32 mg, Achillea millefolium 32 mg, Tamarix gallica 32 mg, Capparis spinosa q.s. 600 mg)-cps. Cantitatea minima estimata CS 5000 cp, cantitatea maxima estimata CS 15000; cantitatea minima estimata AC 100000 cp, cantitatea maxima estimata AC 120000 cp; valoare minima estimata CS 3700 lei, valoarea maxima estimata CS 11100 lei
Combinatii (Clorură de benzalconiu/Digluconat de clorhexidină)-col.cut 300 ml - flc
Los-Nr.: 16
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33641100 Gynäkologische Antiinfektiva und Antiseptika
Combinatii (Clorură de benzalconiu/Digluconat de clorhexidină)-col.cut 300 ml - flc. Cantitatea minima estimata CS 170 flc, cantitatea maxima estimata CS 510 flc; cantitatea minima estimata AC 3300 flc, cantitatea maxima estimata AC 4000 flc; valoare minima estimata CS 4756,60 lei, valoarea maxima estimata CS 14269,80 lei
Mifepristonum 200 mg - cp
Los-Nr.: 24
Mifepristonum 200 mg - cp. Cantitatea minima estimata CS 40 cp, cantitatea maxima estimata CS 120 cp; cantitatea minima estimata AC 830 cp, cantitatea maxima estimata AC 1000 cp; valoare minima estimata CS 2055,20 lei, valoarea maxima estimata CS 6165,60 lei
Fentanylum sol.inj.0,05 mg/1 ml*10 ml - fiole
Los-Nr.: 20
Fentanylum sol.inj.0,05 mg/1 ml*10 ml - fiole. Cantitatea minima estimata CS 1420 fiole, cantitatea maxima estimata CS 4250 fiole; cantitatea minima estimata AC 28300 fiole, cantitatea maxima estimata AC 34000 fiole; valoare minima estimata CS 8463,20 lei, valoarea maxima estimata CS 25330 lei
Combinatii (Spironolactonum + furosemidum) 50 mg - cp
Los-Nr.: 9
Combinatii (Spironolactonum + furosemidum) 50 mg - cp. Cantitatea minima estimata CS 830 cp, cantitatea maxima estimata CS 2490 cp; cantitatea minima estimata AC 16600 cp, cantitatea maxima estimata AC 20000 cp; valoare minima estimata CS 796,80 lei, valoarea maxima estimata CS 2390,40 lei
Cetirizinum sol.pic.orale 10 mg/ml - 20 ml- flac
Los-Nr.: 22
Cetirizinum sol.pic.orale 10 mg/ml - 20 ml- flac. Cantitatea minima estimata CS 58 flac, cantitatea maxima estimata CS 170 flac; cantitatea minima estimata AC 1160 flac, cantitatea maxima estimata AC 1400 flac; valoare minima estimata CS 625,82 lei, valoarea maxima estimata CS 1834,30 lei