Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 72903-2023
Ungarn-Budapest: Fertigstellung im Bereich Druck
2023/S 025-072903
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Könyvek, folyóiratok, tájékoztató füzetek gyártása
Referenznummer der Bekanntmachung: EKR002084112022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
79821000 Fertigstellung im Bereich Druck
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Jelen közbeszerzés ajánlatkérő szakmai ismeretterjesztő és kiadói tevékenységéhez kapcsolódó könyvek, folyóiratok, ismeretterjesztő kiadványok gyártására irányul.
Ajánlatkérő a jelen közbeszerzési eljárás műszaki leírásában és annak melléklete szerinti árazó táblázatban meghatározott 17 különböző kiadvány gyártására kér ajánlatot.
Keretösszeg: nettó 100 000 000 Ft
Ajánlatkérő a Keretösszeg 70 %-ának lehívására vállal kötelezettséget (kötelezően kimerítendő keretösszeg).
Részletesen a felhívás II.2.4) pontjában és a műszaki leírásban.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Ajánlatkérő a jelen közbeszerzési eljárás műszaki leírásának melléklete szerinti árazó táblázatban meghatározott 17 különböző kiadvány gyártására kér ajánlatot az alábbiak szerint:
- Ragasztókötött kiadványok 80+4, valamint 240+4 oldal terjedelem között: 1-2., 5-8. kiadványok;
- Cérnafűzött keménytáblás kiadványok: 240+4, valamint 416+4 oldal terjedelem között: 3-4. és 15. kiadványok;
- Irkatűzött kiadványok: 16+4, valamint 64+4 oldal terjedelem között: 9-10. kiadványok;
- 4, valamint 6 oldalas egyszer hajtott kiadványok: 11-14. kiadványok;
- Spirálozott kiadványok: 50-100 lap között terjedelem + elő és hátlap: 16-17. kiadványok.
Terjedelem alatt az oldalszám értendő.
A műszaki leírásban kiadványonként meghatározásra került az egyes kiadványok mérete, darabszáma, a kiadványra vonatkozó terjedelem (oldalszám), valamint az alapanyaggal, a nyomással és a kötészettel kapcsolatos műszaki paraméterek.
A műszaki leírás mellékleteként kiadott árazó táblázatban foglalt típusú és példányszámú (darabszámú) kiadványokból összesen tervezetten 50 000 db kiadvány kerül megrendelésre a szerződés időtartama alatt vagy a keretösszeg erejéig.
Ajánlatkérő a Keretszerződés alapján az egyes kiadványok vonatkozásában eseti megrendelést bocsát ki nyertes ajánlattevő felé. Az eseti megrendelések teljesítési határideje: legfeljebb 8 naptári nap.
A keretszerződés érvényessége alatt az Ajánlatkérő egyszerre több, egy időben felmerülő beszerzési igényét is teljesíteni kell, így a nyertes ajánlattevő párhuzamos munkavégzésre, több egyedi megrendelés alapján történtő egyidejű teljesítésre kötelezhető.
Részletesen a műszaki leírásban.
II.1.6) Részekre vonatkozó információk
A részajánlattétel kizárásának indoka: AK a részajánlattételre nem biztosít lehetőséget, figyelemmel arra, hogy a szolgáltatás megvalósítása egy műszaki-funkcionális egységet alkot. A beszerzés tárgya, a szolgáltatás keretében megvalósítandó feladatok egymásra épülő volta miatt a szolgáltatás nem osztható oly módon, hogy az a közpénzek hatékony felhasználását eredményezné, továbbá a beszerzés tárgyának jellege, műszaki sajátosságai sem teszik lehetővé a közbeszerzés egy részére történő ajánlattételt. A szolgáltatás részekre bontása szakmailag és gazdaságilag ésszerűtlen lenne, valamint a műszaki adottságok és garanciális szempontok miatt jelentős többlet költséget eredményezne.
1. Csatolni kell:
- Az ajánlatnak felolvasólapot kell tartalmaznia, amelyen fel kell tüntetni az AT nevét, címét, azokat a főbb számszerűsíthető adatokat, amelyek értékelésre kerülnek. (Űrlap, használata kötelező)
- azon cégjegyzésre jogosult személy(ek) hiteles cégaláírási nyilatkozatát (a közjegyzői aláírás-hitelesítéssel ellátott címpéldány), illetve az ügyvéd vagy kamarai jogtanácsos által ellenjegyzett aláírás-mintáját (2006. évi V. törvény 9. § (1) bekezdés), akik az eljárásban részt vesznek, az ajánlatban nyilatkozatot tesznek;
- a cégkivonatban nem szereplő kötelezettségvállaló(k) esetében az erre vonatkozó, a meghatalmazott aláírását is tartalmazó meghatalmazást, csatolni kell a cégjegyzésre jogosult meghatalmazó hiteles cégaláírási nyilatkozatát (a közjegyzői aláírás-hitelesítéssel ellátott címpéldány), illetve az ügyvéd vagy kamarai jogtanácsos által ellenjegyzett aláírás-mintáját;
- folyamatban lévő változásbejegyzési eljárás estén csatolni kell a benyújtott változásbejegyzési kérelmet és az annak érkezéséről a Cégbíróság által megküldött igazolást [321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 13. §]. Amennyiben nincs változásbejegyzési eljárás folyamatban, akkor erről is nyilatkozni kell az ajánlatban (EKR űrlap);
- Kbt. 66. § (2) bekezdése szerinti nyilatkozatot (EKR űrlap);
- Kbt. 66. § (6) bekezdése a) és b) pontja alapján tett nyilatkozatot, nemleges esetben is csatolni kell (EKR űrlap);
- nyilatkozat közös AT-kről, képviselő AT megjelölése, meghatalmazás (adott esetben);
- nyilatkozat Kbt. 67. § (4) bekezdése szerint (EKR űrlap);
- nyilatkozat Kbt. 65. § (7) bekezdése szerint (EKR űrlap);
- nyilatkozat bemutatott szakemberekről (EKR űrlap);
- kitöltött EEKD (EKR űrlap);
- részletes ártáblázat (Ajánlatkérő felhívja az Ajánlattevők figyelmét arra, hogy az Ajánlattevők által az ajánlattétel keretében csatolt ártáblázat vonatkozásában hiánypótlásra a Kbt. 71.§ (8) bekezdésében foglaltak szerint van lehetőség.);
- nyilatkozat az ukrajnai helyzetet destabilizáló orosz intézkedések miatt hozott korlátozó intézkedésekről szóló 833/2014/EU tanácsi rendelet 5k. cikk (1) bekezdése szerinti tilalomról [321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § (9) bekezdés];
- ajánlati biztosíték rendelkezésre bocsátásával kapcsolatos dokumentum.
2. Az eljárás során, a Kbt-ben vagy végrehajtási rendeletében szabályozott írásbeli kommunikáció elektronikus úton, az EKR-ben történik.
3. AK jelen eljárásban nem alkalmazza a Kbt. 75. § (2) bekezdés e) pontját.
4. Közös ajánlattétel esetén irányadó a Kbt. 35. §-a.
5. Üzemzavar esetén az EKR rend.16-17. § és 22. § az irányadóak.
6. AK az ajánlatban elektronikus csatolmányként benyújtott dokumentumok tekintetében .pdf formátumot írja elő.
7. A Közbeszerzési Dokumentációban nem szabályozott kérdésekben a Kbt., az EKR és kapcsolódó végrehajtási rendeletek, valamint a Ptk. az irányadók.
8. AK nem teszi lehetővé a többváltozatú (alternatív) ajánlat benyújtását és gazdálkodó szervezet létrehozását, illetve a projekttársaság alapítását kizárja.
9. Közös Ajánlattevő esetén megállapodás csatolása kötelező az Közbeszerzési Dokumentáció alapján. Irányadó a Kbt. 35. §-a.
10. A részletes fizetési feltételeket a szerződéstervezet tartalmazza.
11. AK a hiánypótlásra a Kbt. 71. § szerint teljes körben lehetőséget biztosít.
12. Ajánlattevőnek az ajánlatában nyilatkoznia kell a Kbt. 66. § (6) bekezdés a) és b) pontjaira vonatkozóan. A nyilatkozatot nemleges tartalom esetén is meg kell tenni.
13. Valamennyi határidő közép-európai (CET) idő szerint értendő.
14. Az eljárás és az ajánlattétel nyelve a magyar, az eljárás során kommunikáció semmilyen más nyelven nem fogadható el. Fordítás Kbt. 47. § (2) bekezdése szerint.
15. A felhívás IV.2.6) pontja szerinti ajánlati kötöttség: 30 nap.
16. Az ajánlat benyújtása ajánlati biztosíték nyújtásához kötött: Az ajánlati biztosíték mértéke: 1 000 000,- Ft. Kbt. 54. § (1) bek. alapján az ajánlati biztosítékot legkésőbb az ajánlati kötöttség beálltáig (ajánlattételi határidő) kell rendelkezésre bocsátani. A biztosíték az ajánlattevő választása szerint teljesíthető az előírt pénzösszegnek az ajánlatkérő MKB Banknál vezetett 10300002-13355918-00014907 fizetési számlájára történő befizetésével, pénzügyi intézmény vagy biztosító által vállalt garancia vagy készfizető kezesség biztosításával, vagy biztosítási szerződés alapján kiállított - készfizető kezességvállalást tartalmazó - kötelezvénnyel. Az ajánlati biztosítéknak az ajánlati kötöttség lejáratáig kell rendelkezésre állnia. Az ajánlati biztosítékkal kapcsolatban irányadó a Kbt. 35. § (5) bek., 73. § (6) bek. b) pont. Az ajánlati biztosíték rendelkezésre bocsátását az ajánlattevőnek igazolnia kell az ajánlatban (Kbt. 54. § (1) bek.)., pl. átutalási igazolással, pénzügyi intézmény által kiállított bankgarancia nyilatkozattal stb.
Ajánlatkérő az ajánlati biztosíték igazolásával kapcsolatban a Kbt. 41/A. § (2) bekezdése alapján előírja, hogy a követelés érvényesítésének alapjául szolgáló garanciavállaló/kezességvállalásról szóló nyilatkozat/dokumentum elektronikus okiratként feleljen meg a polgári perrendtartásról szóló törvény szerinti teljes bizonyító erejű magánokirat követelményeinek!
17. Ajánlattevő köteles megfelelni a környezetvédelmi, szociális és munkajogi követelményeknek, amelyeket a jogszabályok vagy kötelezően alkalmazandó kollektív szerződés, illetve a Kbt. 4. mellékletben felsorolt környezetvédelmi, szociális és munkajogi rendelkezések írnak elő.
18. Ajánlatkérő a Közbeszerzési Dokumentációban tájékoztatásként megjelölte azoknak a szervezeteknek (hatóságoknak) a nevét és címét (elérhetőségét), amelyektől Ajánlattevő megfelelő tájékozódást kaphat. [Kbt. 73. § (4)-(5) bek.]
19. A jelen felhívásban nem szabályozott esetekben a Kbt., a végrehajtási rendeletek és a Ptk. szabályai irányadóak.
20. Az EKR használatával kapcsolatban bővebb információ a rendszerbe belépve, a https://ekr.gov.hu/portal/tamogatas oldalon, valamint az üzemeltető elérhetőségein érhető el, Ajánlatkérő a rendszer működésével, használatával kapcsolatban nem nyújt tájékoztatást.
21. Faksz neve, lajstromszáma: Dr. Légrádyné dr. Kerényi Petra, lajstromszám: 01413
További információk részletesen a közbeszerzési dokumentációban (KD). A KD az EKR rendszerében érhető el.