Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Skolskjuts till Perstorps kommun
Referenznummer der Bekanntmachung: 22/213
II.1.2)CPV-Code Hauptteil60100000 Straßentransport/-beförderung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandlingen omfattar skolskjuts till Perstorps kommuns elever samt därtill behovet av övriga
person-, och busstransporter vid olika utflykter och arrangemang såsom planerade extraturer till
simhallen, slöjdlektioner, bibliotek, konferensresor och event. Skolskjutsen kommer att bestå av
resor för kommunens elever i grundskolan och till viss del grundsärskolan och gymnasiesärskolan.