Anunț de atribuire a contractului
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Articole de echipament din componenta UNIFORMEI DE ORAS - acord cadru 48 luni
Număr de referinţă: 5
II.1.2)Cod CPV principal35811300 Uniforme militare
II.1.4)Descriere succintă:
Autoritatea contractanta organizatoare Baza de Aprovizionare, Gospodarire si Reparatii în calitate de unitate de achiziții centralizata, va încheia acorduri-cadru pentru fiecare lot pentru o perioada de 48 luni, cu un singur operator economic, iar atribuirea contractelor subsecvente se va face /derula de catre unitatile penitenciare beneficiare din cadrul Administratiei Nationale a Penitenciarelor, conform anexei atasate caietului de sarcini.
Contractele subsecvente pot fi încheiate simultan cu operatorii economici semnatari ai acordului cadru pentru bunurile ARTICOLE DE ECHIPAMENT DIN COMPUNEREA UNIFORMEI DE ORAS,(loturile) câștigate la acordul- cadru, in funcție de necesități.
Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: cu 10 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor,este de 20 zile.
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)35811300 Uniforme militare
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice: II.2.5)Criterii de atribuirePrețul
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Pantofi de vară, pantofi de iarnă, ghete
II.2.1)Titlu:
Scurta cu guler și mesadă detasabila cu sigla ANP si ecuson nominal
Lot nr.: 4
Impermeabil pentru ploaie cu sigla ANP
Lot nr.: 5
Bluzon bleumarin cu siglă ANP și ecuson nominal
Lot nr.: 3
Costume de vară și costume de iarnă
Suport pentru epolet cu insemne de grad pentru umar și petlite
Lot nr.: 13
Suport pentru epolet cu insemne de grad pentru umar și petlite (se asigura pentru fiecare sacou)
Eghileti dublii cu accesorii si eghileti simpli cu accesorii
Camasi albe, camasi bleu , camasi -bluza cu maneca scurta, bleu - cu sigla ANP si ecuson nominal, camasi- bluza cu maneca lungacu sigla ANP si ecuson nominal