Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: TFN-2012-412
II.1.2)CPV-Code Hauptteil45000000 Bauarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Ungefärlig omfattning:
-Gata/gc ca 600 m -1 busshållplats
-torgyta -belysning och kabelschakter
-Damm med fontän och bevattningsanläggning
-Brygga med soldäck och Sundstasoffan
Detaljerade uppgifter redovisas i förfrågningsunderlaget
Sista dag för KFU är den 10/2 -2023
Sista dag för A att ställa frågor är den 17/2- 2023
Sista dag för B att svara på frågor är den 24/2-2023
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 15 000 000.00 SEK
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)45000000 Bauarbeiten
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: TFN-2012-412
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod45000000 Anläggningsarbete
II.1.4)Kort beskrivning:
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 15 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)45000000 Anläggningsarbete
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: