Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Bauleistung - 73363-2023
Schweden-Ludvika: Sonstige Baufertigstellungsarbeiten
2023/S 025-073363
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Bauauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Glasmästertjänster-Avesta kommun
Referenznummer der Bekanntmachung: GNU 2022/142
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Byte och reparation av glas/fönster.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Byte och reparation av glas/fönster. .
73363-2023 - ResultatSverige-Ludvika: Övriga färdigställande byggnadsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: GNU 2022/142
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen