Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
ARTICOLE DE CAZARMAMENT saltele, perne, fețe de pernă, cearșafuri
Referenznummer der Bekanntmachung: T2 29520/23.09.2019
II.1.2)CPV-Code Hauptteil39143112 Matratzen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Autoritatea contractanta organizatoare Baza de Aprovizionare, Gospodarire si Reparatii în calitate de unitate de achizitii centralizata, va incheia acorduri-cadru pentru fiecare lot pentru o perioada de 48 luni, cu un singur operator economic, iar atribuirea contractelor subsecvente se va face /derula de catre unitatile penitenciare beneficiare din cadrul Administratiei Nationale a Penitenciarelor, conform anexei B atasate caietului de sarcini.
Contractele subsecvente pot fi încheiate simultan cu operatorii economici semnatari ai acordului cadru pentru bunurile ARTICOLE DE CAZARMAMENT ,, saltele, perne, fețe de pernă și cearșafuri’’
( loturile) castigate la acordul- cadru, in functie de necesitati.
Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: cu 11 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor,este de 20 zile
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
SALTELE SNPAP(elevi) SALTEA TIP RELAXA
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)39143112 Matratzen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
CANTITATE ACORD-CADRU minim 80 buc. - maxim 240 buc
CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT minim 5 buc- maxim 15 buc.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
CANTITATE ACORD-CADRU minim 8.780 buc. - maxim 25.576 buc.
CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT minim 549 buc. - maxim 1.599 buc.
PERNE SNPAP(elevi) PERNĂ MATLASATĂ
Los-Nr.: 4
CANTITATE ACORD-CADRU minim 80 BUC - maxim 240 BUC
CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT minim 5 BUC - maxim 15 BUC
PERNE IGNIFUGE DIN BURETE FLEXIBIL (SPUMĂ POLIURETANICĂ)
Los-Nr.: 3
CANTITATE ACORD-CADRU MINIM 7.068 BUC- MAXIM 22.573 BUC
CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT MINIM 442 BUC-MAXIM 1.411 BUC
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
TOTAL CEARȘAFURI
CANTITATE ACORD-CADRU minim 145.280 buc. - maxim 428.776 BUC
CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT minim 9.080 buc. - maxim 26.799 BUC
DIN CARE:
CEARȘAFURI ALBE
CANTITATE ACORD-CADRU minim 142.760 buc. - maxim 420.366 buc.
CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT minim 8.923 buc. - maxim 26.273 buc.
CEARȘAFURI ALBASTRE
CANTITATE ACORD-CADRU minim 1.450 buc. - maxim 5.550 buc.
CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT minim 91 buc. - maxim 347 buc.
CEARȘAFURI VERZI
CANTITATE ACORD-CADRU minim 1.070 buc. -maxim 2.860 buc.
CANTITATE E CONTRACT SUBSECVENT minim 67 - maxim 179 BUC
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
TOTAL FETE DE PERNA:
CANTITATE ACORD-CADRU minim 138.765 buc. - maxim 407.344 buc.
CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT minim 8.673 buc. - 25.459 buc.
FETE DE PERNĂ ALBE
CANTITATE ACORD-CADRU mimim 137.147 buc.- maxim 403.640 buc.
CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT minim 8.572 buc. – maxim 25.228 buc.
FEȚE DE PERNĂ ALBASTRE
CANTITATE ACORD-CADRU mimim 1.060 buc. - maxim 2.380 buc.
CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT mimim 66 buc. – maxim 149 buc.
FEȚE DE PERNĂ VERZI
CANTITATE ACORD-CADRU mimim 558 buc. - maxim 1.324 buc.
CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT mimim 35 buc. – maxim 83 buc.