Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Achizitia de “Active necorporale pentru CI – Cunostinte tehnice” în cadrul proiectului "TEHNOLOGIE SI INSTALATIE INOVATOARE DE DEPOLUARE SI VALORIFICARE A DESEURILOR PRIN TRATARE CATALITICA DEPRESURIZATA – INODES", Cod proiect 120863
Referenznummer der Bekanntmachung: 2807/07.09.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil22473000 Technische Handbücher
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectul contractului il constituie furnizarea de Active necorporale pentru CI - Cunostinte tehnice in cadrul proiectului „Tehnologie si Instalatie Inovatoare de Depoluare si Valorificare a Deseurilor prin Tratare Catalitica Depresurizata – INODES” Cod SMIS 120863”.
Detalii privind obiectul contractului se regasesc in Caietul de sarcini atasat la prezenta procedura.
Numărul de zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18
Termenul limită exprimat în număr de zile în care Autoritatea Contractantă va răspunde în mod clar și complet la toate solicitările de clarificări este de 11 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Prezenta procedura se refera la achizitia de “Active necorporale pentru CI – Cunostinte tehnice” in cadrul proiectului „TEHNOLOGIE SI INSTALATIE INOVATOARE DE DEPOLUARE SI VALORIFICARE A DESEURILOR PRIN TRATARE CATALITICA DEPRESURIZATA – INODES” Cod SMIS 120863.
Furnizarea Cunostintelor tehnice si metoda si tehnologia depolimerizare catalitică este necesara pentru proiectarea instalației de laborator și a instalației utilizabilă comercial.
Achizitia produsului "Cunostinte tehnice" este impusa de realizarea activitatii proiectului “A1.2. Achizitie cunostinte tehnice si drepturi de utilizare metoda si tehnologie depolimerizare catalitica” si va folosi in cadrul activitatii pentru proiectarea subansambluri: preprocesare material de intrare (deseu), reactor, sortare substante finale, alimentare si siguranta ale prototipului de laborator și ale Prototipului de instalatie utilizabil comercial.
In acest context, in cadrul proiectului INODES, este necesara punerea la dispozitie a tehnologiei și a documentațiilor tehnice pentru realizarea unei instalații prototip de laborator care convertește deșeuri utilizând o metodă de depolimerizare catalitică, avand in vedere ca PETAL S.A. nu are experienta in acest domeniu.