II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
"Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Komańcza w roku 2023 - przetarg nr 4".
Referenznummer der Bekanntmachung: Z.270.1.2.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28.09.1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r., poz. 672 z późn. zm.–„Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, remontów i wykonania nowych szlaków zrywkowych, do wykonania na terenie N-ctwa Komańcza w roku 2023.
Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132-139 ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 z późn. zm.-„PZP”) oraz aktów wykonawczych do PZP, zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne.
Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3-4 PZP
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Pakiet 02 – leśnictwo Dołżyca
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)77210000 Holzgewinnung
77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
77211100 Holzfällung
77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald
77211300 Rodung
77211400 Fällen von Bäumen
77211500 Baumpflege
77211600 Aussaat von Baumsamen
77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
77231600 Aufforstung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, remontów i wykonania nowych szlaków zrywkowych wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.4.1. - informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów); Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją nr 34 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych (EZ.011.13.2022) oraz Decyzją nr 86 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 19 lipca 2022 r. w sprawie zmiany załącznika do Decyzji nr 34 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych” w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych (MZ.011.4.2022); Załącznik nr 3.2. Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie przyjęty decyzją nr 19 Dyrektora Regionalnego Lasów Państwowych w Krośnie z dnia 21 czerwca 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu wykonawstwa prac leśnych” w nadleśnictwach zgrupowanych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie (DK.0070.1.2022) oraz Decyzją nr 73 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie z dnia 29 lipca 2022 r. w sprawie zmiany załącznika do Decyzji nr 19 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie z dnia 21 czerwca 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych” w nadleśnictwach zgrupowanych w Regionalnej Dyrekcji Lasów państwowych, ERRATA z dnia 11.10.2022 r., ERRATA 2 - 12.10.2022 r. Określony Załączniku nr. 3.1. do SWZ i w Załączniku nr 3.2. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. do SWZ i w Załącznika nr 3.2. do SWZ nie stosuje się.
Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ.
Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ.
Pakiet 02A – leśnictwo Dołżyca - pododdział 187a
Los-Nr.: 2
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu pozyskania i zrywki drewna, remontów i wykonania nowych szlaków zrywkowych wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał). Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją nr 34 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych (EZ.011.13.2022) oraz Decyzją nr 86 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 19 lipca 2022 r. w sprawie zmiany załącznika do Decyzji nr 34 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych” w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych (MZ.011.4.2022); Załącznik nr 3.2. Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie przyjęty decyzją nr 19 Dyrektora Regionalnego Lasów Państwowych w Krośnie z dnia 21 czerwca 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu wykonawstwa prac leśnych” w nadleśnictwach zgrupowanych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie (DK.0070.1.2022) oraz Decyzją nr 73 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie z dnia 29 lipca 2022 r. w sprawie zmiany załącznika do Decyzji nr 19 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie z dnia 21 czerwca 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych” w nadleśnictwach zgrupowanych w Regionalnej Dyrekcji Lasów państwowych, ERRATA z dnia 11.10.2022 r., ERRATA 2 - 12.10.2022 r. Określony Załączniku nr. 3.1. do SWZ i w Załączniku nr 3.2. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. do SWZ i w Załącznika nr 3.2. do SWZ nie stosuje się.
Pakiet 07 – leśnictwo Radoszyce
Los-Nr.: 3
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, remontów i wykonania nowych szlaków zrywkowych wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.4.1. - informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów); Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład załącznika
nr 2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją nr 34 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych (EZ.011.13.2022) oraz Decyzją nr 86 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 19 lipca 2022 r. w sprawie zmiany załącznika do Decyzji nr 34 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych” w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych (MZ.011.4.2022); Załącznik nr 3.2. Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie przyjęty decyzją nr 19 Dyrektora Regionalnego Lasów Państwowych w Krośnie z dnia 21 czerwca 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu wykonawstwa prac leśnych” w nadleśnictwach zgrupowanych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie (DK.0070.1.2022) oraz Decyzją nr 73 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie z dnia 29 lipca 2022 r. w sprawie zmiany załącznika do Decyzji nr 19 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie z dnia 21 czerwca 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych” w nadleśnictwach zgrupowanych w Regionalnej Dyrekcji Lasów państwowych, ERRATA z dnia 11.10.2022 r., ERRATA 2 - 12.10.2022 r. Określony Załączniku nr. 3.1. do SWZ i w Załączniku nr 3.2. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. do SWZ i w Załącznika nr 3.2. do SWZ nie stosuje się.
Pakiet 08 – leśnictwo Turzańsk
Los-Nr.: 4
Pakiet 09 – leśnictwo Balnica
Los-Nr.: 5
Pakiet 10 – leśnictwo Czarny Las
Los-Nr.: 6
Pakiet 13 – leśnictwo Maguryczne
Los-Nr.: 7